Eyeliner Sürme Yöntemleri

Eyeliner Sürme Yöntemleri? Eyeliner nasıl sürülür, güzel bakışlara sahip olmanın püf noktaları nelerdir? Tüm güzellik ipuçları yazımızın devamında.

Kendinizi en kötü hissettiğiniz ve çok kötü gözüktüğünüzü düşündüğünüz bir zamanda çantanızdan çıkardığınız ufak bir eyeliner ile tüm sorunu halledebilirsiniz aslında. Öyle büyülü bir makyaj parçası ki bu parça sayesinde tüm bitkin görünüşünüzü kolayca değiştirebiliyorsunuz. Ancak eyeliner sürme yöntemleri de oldukça çeşitli. Çoğu zaman el alışkanlığı ile standart bir eyeliner makyajı yapıp bırakıyoruz. Sırf eyeliner parçasının bile ne kadar fazla sürme yöntemi olduğunu gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız. Hem de oldukça kolay bir şekilde uygulayabileceksiniz.

Eyeliner Sürme Yöntemleri Nelerdir?

Bir malzemeyi tanımadan onu nasıl kullanacağımızı da bilemeyiz. Önce eyeliner çeşitlerinden başlayalım.  3 farklı çeşitte eyeliner bulunmaktadır. Kalem, jel ve likit eyelinerlar olarak bunları sıralayabiliriz.

Kalem eyelinerları kullanmak oldukça kolaydır. Gün içerisinde de kolayca dağılabilirler. Jel olan eyelinerlar ise dağılıp gitmesi çok zor olan malzemelerden yapılır. Küçük kaplar içinde satılır ve fırça yardımıyla uygulanır. Fırça kullanmaya alışık olmayanlar jel eyeliner uygulamasında biraz sıkıntı çekebilirler. Likit eyelinerlar en çok tercih edilen çeşitlerden biridir. Küçük bir tüp içerisinde fırça uçlu kalemleri bulunmaktadır. Ancak fırçaları sert olduğu için kolayca sürülebilmektedir. Kurumaları için yeterli zaman vermezseniz göz kapaklarınıza bulaşması da olası tabi.

Görüldüğü üzere hepsinin bir noktada eksiği var maalesef. Yapacağınız makyaja göre bu 3 üründen hangisini seçeceğiniz ise tamamen size kalmış durumda.

Siyah Dışındaki Renkleri De Deneyin

En çok kullanılan eyeliner rengi siyahtır. Ancak bunun dışında kahverengi ile gözlerinize dumanlı bir görüntü verebilmeniz mümkün. Gri rengi kullandığınızda ise bakışlarınız parlaklaşır. Simli eyelinerlar ile makyajınıza ışıltı katabilirsiniz ve özel günlerinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kirpik diplerinize ten renginde eyeliner sürdüğünüzde bakışlarınız çok daha canlı olacaktır. Bu da bizden size ufak bir hile olsun.

Ellerinizin Titremesini Önleyin

Eyeliner çekerken elinizin titremesi düzgün çizgiler çekmenizi önler. Bu sorunu ortadan kaldırmak için dirseğinizi havada bırakacak şekilde değil de bir masaya dayayarak eyeliner sürme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Serçe parmağınızı da yanağınıza dayarsanız elinizin titremesinden kaynaklanacak sıkıntıyı en aza indirmiş olursunuz.

Eyeliner Sürme Yöntemleri

Eyeliner Sürmeye Alışkın Değilseniz

İlk eyeliner sürmeye başladığında kimse mükemmele ulaşamaz, üzülmeyin. Belli bir alışma süreci tabii ki vardır. Bunun için ilkokul zamanlarında çizgileri birleştirerek yaptığımız boyamaları örnek alabiliriz. Zevkle yaptığımız boyamaların büyüyünce de işimize yarayacağını nereden bilebilirdik ki? Gözünüzün üzerine eyeliner hizasını belirlediğiniz noktalar koyun. Daha sonra eyeliner ucu ile bu noktaları birleştirerek makyajınızı tamamlayın.

Gözünüzü Serbest Bırakın

Eyeliner sürerken göz çevrenizdeki cildi gerdirirseniz daha iyi eyeliner çekebileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu yanlış bir uygulamadır. Gözünüzü serbest bırakın. Eğer daha sonra taşan yerler olursa kulak pamuğu gibi ufak bir pamuk yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz.

Baktınız Eyelinerınızı Beğenmediniz

Çektiğiniz eyelinerı beğenmediniz ama çıkaracak ve yeniden yapacak vaktiniz yok. Hemen bir far fırçası alın ve eyelinerınızı ufak ufak dağıtarak dumanlı bir makyaj yaratın. Bu görüntü de sizi oldukça mutlu edecek. Makyajda kural olmaz, sizi güzel gösteren her yöntemi kullanabilirsiniz.

Göz Kapaklarınızda İstenmeyen Eyelinerlar Olmasın

En büyük sorunlardan biri de gün içerisinde göz kapaklarına bulaşan eyelinerlar. Bunun önüne geçmek için transparan bir pudra ya da far bazı kullanabilirsiniz. Böylece gün içerisinde eyelinerınızın göz kapağınıza bulaşmasını engellemiş olursunuz.

Göz Kaleminden Jel Eyeliner

Göz kalemleri ile eyeliner uygulamasını rahatça uygulayabilirsiniz. Siyah göz kaleminizi bir çakmak yardımı ile biraz ısıtın. Ucu iyice yumuşayacaktır. Daha sonra kaleminizi jel eyeliner yerine kullanabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();