Evlilik Terapisi İle Sorunlarınıza Çözüm Bulun

Evlilik Terapisti İle Sorunlarınıza Çözüm Bulun, Eşlerin Evlilik Terapisine Gitmesi, Evlilik Terapisi Nedir?

Muhteşem bir aşk ve belki de çok zor bir kavuşma hikâyesi ile yolarınızı birleştirmiş olabilirsiniz. Fakat zaman içerisinde işler hiç de umduğunuz gibi gitmeyebilir. Büyü bozulmuş, zaman sizi ve duygularınızı yıpratmış olabilir. Her şeyi saatlerce konuşabildiğiniz insanlar tek bir kelime dahi konuşamadığınız günler kapınızı çalmış ve siz böyle dönemlerde mutsuzluğunuzu hissetmiş olabilirsiniz. Evlilikler ne yazık ki her zaman başlanıldığı gibi toz pembe olarak kalmıyor. İki farklı karakter zaman içerisinde konulara verdikleri tepkiler ile birbirinden ayrışmaya başlayabiliyor. Böyle anlarda çiftlerin vermiş oldukları tepkiler önemli bir kriter halini alırken aynı zamanda birbirleri ile konuşmayı başaramayan çiftler ne yazık ki mutlu başladıkları masalı sonlandırma kararı alabiliyorlar. Evlilik terapisi nedir? Kimler evlilik terapistine başvurmalı? Çiftler için ne gibi çözümler üretiyorlar diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Evlilik Terapisi Nedir?

Evlilik terapisinin genel amacı ilişki kurmayı öğrenmektir. Kişiler kendilerini anlama süreci yanında evlilikle birlikte eşlerini anlama sürecine de girmiş olurlar. Çiftlerin birbirlerini ayrı birer birey olarak görmeleri sağlanırken uzlaşılacak noktaların uzlaştırılması, uzlaşılamayacak noktaların ise kabullenilmesi hedeflenir. Evliliklerde belli başlı konular arap saçı haline gelmiş ve bir türlü aşılamayan problemlere dönüşmüş olabilir. Evlilik terapisi ile bu gibi problemlerin ortadan kaldırılması hedeflenir.

Evlilik-Terapisti_ 1

Eşlerin Evlilik Terapisine Gitmesi

Artık konuşarak sorunlarınızı halledemiyorsanız ya da aynı kısır döngü içerisinde sıkışıp kalıyorsanız artık sizin de bir evlilik terapistine gitmenizin zamanı gelmiş demektir. Eşlerden birisi bu fikre sıcak bakmadığı takdirde sıcak bakan tarafın giderek onu nasıl bu alana getirebileceğini anlaması gerekir. Kendi çabanız ile aşamadığınız sorunlarınızı bir uzman gözüyle görmeniz sizi mutsuz bir evlilikten kurtaracaktır.

Hangi Noktada Evlilik Terapisine Başlanmalı

Öncelikle hiçbir evliliğin mükemmel olmadığı gerçeği ile yüzleşmek gerekiyor. Aynı kandan olan insan ile geçinmek bile yer yer büyük bir zorlukken farklı iki insanın aynı çatı altında bir ömür sürmeye çalışması içinde birçok zorluğu da barındırıyor. Çatışmalı evlilikler diğer evliliklere göre ara dönemlerde mutsuzluk yaşanan evliliklerden değildir. Aksine burada durmadan süregelen bir karşı karşıya olma durumu ve mutsuzluk söz konusudur. Böyle evliliklerde sık ve giderek dozu artan tartışmalar yaşanmaya başlanır. Bazı evliliklerde kavga olmamasına rağmen ilişki de kaliteli değildir. Çiftler aynı evin içinde birbirlerinden bağımsız ve kopuk bir ilişki yaşamaya başlarlar. Çözüme kavuşamayan kavgalar zaman içerisinde arkadaşlığın, paylaşımın ve seksin ortadan yok olmasına sebep olabilir. Eğer uzun dönemli ve baş edemediğiniz sorunlarınız varsa mutlaka zaman kaybetmeden bir evlilik terapistine görünerek orta bir noktada buluşmayı deneyebilirsiniz.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();