Evlilik Teklifi için Nasıl Bir Pırlanta Yüzük Tercih Etmeliyim?

Evlilik teklifi için uygun olabilecek bir pırlanta yüzük seçmeden önce bazı özel detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Evlilik teklifi, hayatınıza yepyeni bir sayfa açmanızı sağlayan en önemli anınızdır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi evlilik teklifi için doğru bir yüzük seçimidir. Evlilik teklifi için uygun olabilecek bir pırlanta yüzük seçmeden önce bazı özel detaylara dikkat edilmesi gerekir. Koçak pırlanta yüzük modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Pırlanta yüzükler, evlilik tekliflerinde en fazla tercih edilen mücevherler arasında yer alır. Tektaş olarak da dizayn edilen bu yüzükleri diğerlerinden ayıran özelliği manevi değeridir. Genel olarak evlenme teklifi sırasında tektaş pırlantalar tercih edilse bile duruma göre diğer pırlanta yüzük modellerini de inceleyebilirsiniz. Bu noktada eşinizin zevklerini iyi bilmeniz ve onun zevkleri doğrultusunda hareket etmeniz önemlidir. 

Evlilik Teklifi için Pırlanta Karat Olmalı?

Kesim, renk, berraklık ve karat ağırlığı en önemli detaylardandır. Bu detaylar pırlantaların kalitesini belirler. Pırlantanın ağırlığını ifade eden birim karat olarak adlandırılır. Bir karat 0.02 grama denktir. Karat birimini ifade etmek için 100 puana bölünmesi mümkündür. Pırlantalar kesim aşamasında karat ağırlığının 3’te 2’sini kaybedebilir. Bu sebeple, kesim çok önemli bir aşamadır ve usta kişiler tarafından yapılmalıdır. Pırlantalar, insanların parmak izleri gibidir. Hiçbir pırlanta diğeriyle aynı olamaz. Aynı karata sahip olan pırlantalar arasında ayırıcı özellikler mevcuttur.

Evlilik Teklifi için Pırlanta Yüzük

Pırlanta yüzüklerin modası asla geçmez ve zamansız duruşuyla dikkatleri üzerine çeker. Bir ömür boyu kullanılan pırlanta yüzükler değerini asla kaybetmez. Motifsiz, düz pırlanta tektaşlar taşıdıkları anlam ve işlevselliklerinden dolayı sizler için uygun olabilir. Klasik tektaş pırlanta yüzükler genellikle kurtarıcı modellerdendir.

Evlilik için Yüzük Modelleri

Evlilik için tercih edeceğiniz yüzük modelinin kendisi kadar kutusu da estetik ve göz alıcı olmalıdır. Koyu renlerden tasarlanan kutuları bu noktada tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye unutulmayacak bir sürpriz hazırlayabileceğiniz yüzükler arasında her yaştan kadının stiline uyum sağlayabilecek bir model yer alır. Pırlanta yüzükler söz konusu olduğu zaman bütçe büyük bir önem taşır. Pırlanta modellerinde en ufak taş boyutu 0.25 CT olarak belirlenmiştir. Fakat evlilik teklifi yüzüklerinde daha büyük taşlı modeller seçebilirsiniz. Bütçenizi de göz önünde bulundurarak alabileceğiniz büyük taşlı modeller sevgiliniz tarafından daha fazla ilgi görebilir.

Evlilik Teklifi için Yüzük Önerisi

Yüzüklerde taşın olduğu bölge tırnak olarak adlandırılır. Taşsız yüzüklerin kendisi montürdür. Montür modelleri seçimi en az taş seçimi kadar önemlidir. Evlilik teklifi yüzüklerinde taşın ön planda olması gerekir. İnce tırnaklı modeller taşı öne çıkaran modeller olarak dikkat çeker. Fakat taş daha mütevazi ölçülere sahipse o zaman kalın tırnaklı modelleri inceleyebilirsiniz. Böylelikle pırlanta montür ile desteklenir ve daha büyük bir görünüm oluşturur.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();