Erkekler Neden Dizlerinin Üstünde Evlilik Teklifi Eder?

Erkekler Neden Dizlerinin Üstünde Evlilik Teklifi Eder? Savaş Gelenekleri. Kraliyet Alışkanlıkları. Bakış Açısı.

Yaşantılarımızda pek çok konuda olduğu gibi ilişkiler ve evlilik konusunda da geçmişten gelen bazı alışkanlıklar bulunuyor. Kadınların nezaket kuralı gerekçesi ile elinin öpülmesi ya da yeni evlenen çiftlerin evlerine ilk girişte gelinin eşi tarafından taşınması gibi pek çok kişi tarafından anlamı bilinmeyen alışkanlıklar bunlara örnek verilebilir. Oldukça kutsal bir kurum olan evlilik teklifi de bu alışkanlıklardan birini içerir. Eğer herhangi bir ortamda bir erkek dizlerinin üstüne çöküyorsa devamında olacakları bilmeyen yoktur. Peki erkeklerin evlenme teklifi ederken bu diz çökme alışkanlığı nerden gelir hiç merak ettiniz mi? Aslında bu durum her ne kadar tuhaf bir toplumsal cinsiyet rolü içerse de oldukça romantik bir anlamı bulunuyor.

Evlilik Teklifi Geliyor!

Genelde erkeklerin konuşmak yerine hareket ve davranışları ile bir şeyler anlatmak istedikleri yadsınamaz bir gerçek. Bu gerçeklik evlilik teklifinin edilmesi sırasında ortaya çıkıyor. Aslında erkekler evlilik teklifi sırasında dizlerine çökerek gelecekteki eşinin ihtiyaçlarını sunmaya hazırlıklı olduğunu ifade etmeye çalışır. İşte diz çökerek yapılan evlenme teklifinden çıkarmanız gereken anlamlar!

Evlilik Teklifi

1- Kutsallık

Diz çökme davranışının evlenme teklifinin dışında nerede uygulandığını bir düşünün bakalım. Aklınıza gelmediyse söyleyelim. İnsanlar dua ederken de diz çökme eğilimi gösterirler. Bu insanların inandıkları büyük güce gösterdikleri saygının bir nişanıdır. Bu durum dua dışında bir yerde daha sergilenir ki o da sevdiğiniz birine tüm hayatınızı verdiğiniz ve ona koşulsuz saygı duyduğunuz zaman gerçekleşir. Bu da evlilik kurumunun kutsallık ile oldukça büyük bir bağlantısı olduğunun göstergesidir.

2- Savaş Gelenekleri

Geçmişten bugüne savaş geleneklerinin hala günlük hayatımızda bazı kalıntılarının olduğunu görmek çok da güç değil. Bunlardan biri de diz çökerek yapılan evlilik teklifidir. Eskiden yapılan savaşlar ile ilgili izlediğiniz filmlerde askerlerin imparatorlarına merhamet dileme ve teslim olma sırasında diz çöktüklerini mutlaka fark etmişsinizdir. Aslında bu durumun evlilik teklifine benzetilmesi biraz garip bir tutum ancak bazı kadınların buradan erkeklerin onlara teslim olduğu hissine kapıldıkları olacaktır. Yorum sizin!

3- Kraliyet Alışkanlıkları

Kraliyet ailelerinin önünde diz çökme gereksinimini bilmeyen yoktur. Bunu İngiltere’nin Buckingham Sarayı’nı içeren tüm filmlerinde görebilirsiniz. Burada amaç kral ya da kraliçeye olan bağlılığı ve saygıyı göstermektir. Zaten evlilik teklifi de bir nevi saygı ve bağlılık göstergesi değil midir?

Evlilik Teklifi

4- Pratiklik

Buraya kadar hep manevi duygular ve geleneksel alışkanlıklardan bahsettik. Ancak her çiftin bu kadar içsel ve maneviyatı yüksek bireyler olması beklenilemez. İşin biraz da realitesine bakalım. Diz çökerek yapılan evlilik teklifine biraz da somut bakacak olursak çökmenin ayakta durmaya göre daha pratik bir davranış olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçta yüzüğün parmağa rahatça girebilmesi için alttan bir baskı uygulanmalıdır. Bu şekilde yüzük parmağa daha kolay bir şekilde girer.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Aşkın Katili Evlilik Mi Dersiniz ?

5- Bakış Açısı

Eğer evlenme teklifi aşamasına gelebildiyseniz zaten sevgilinize deli divane aşıksınızdır. Ancak yine de bu özel günde partnerinizin eşsiz güzelliğini görmek istemeniz oldukça doğal bir tutumdur. Özellikle müstakbel eşinizden biraz daha uzun boylu iseniz dizlerinizin üzerine çökmeniz daha doğru olacaktır. Böylece bu alçaklık, sevgilinizin parlak ve kusursuz olan güzelliğine bakmak için size mükemmel bir yüksekliğe izin verir.

No more pages to load

No more pages to load