Evlilik Hazırlığı Döneminde Stresi Azaltmak İçin 10 Öneri

Evlilik hazırlığı yaparken stresli olmanız çok normal ancak stresinizi azaltmaya yarayacak 10 önerimize göz atarak rahatlayabilirsiniz.

Evlilik hazırlığı yapanlar için düğün tarihi yaklaştığında strese girmeleri çok normal. Yapılacak işler, hazırlıklar yığıldıkça yığılır ve üzerlerindeki baskı gittikçe büyür.

Gelin olmaya hazırlananlar için düğününüze tam odaklanmanızı ve daha az yorulmanızı sağlayacak  önerilerimizle artık panik yapmayı bırakabilir ve düğününüzün eğlence kısmıyla daha çok ilgilenebilirsiniz.

Evlilik hazırlığı yaparken düğününüzü stressiz geçirmeniz için 10 önerimiz;

1- Tarzınızı Belirleyin

Düğünü yapacağınız tarihe göre doğru mekan seçerek işe başlayın. Mekan seçiminizde mevsimleri gözardı etmeyin. Hedeflenen bütçelerde mekan bulmak diğer adımlarınızı kolaylaştıracaktır.

2- Yapılacaklar Listesi hazırlayın

Sizin ve partnerinizin aklından geçen tüm fikirleri listeleyin. İçlerinden sizler için en uygun olanları seçin ve bu listeye sadık kalmaya çalışın. Son ana bırakılacak işler stresinizi arttıracaktır.Tutacağınız liste olası olumsuzluklara önceden önlem almanızı sağlayacaktır.

evlilik hazırlığı
3- Detaylar sizde kalsın

Sevdiklerinizle yaklaşan düğününüz hakkında fikir alışverişi yapmak rahatlatıcı da olsa farklı fikirler çıkacağı için kafanız karışacaktır. Detaylar sizde kalmalı.

4- Gereksiz masraflardan kaçının

Düğününüz için neyin daha önemli olduğuna karar verin. Davetliler hangi sandalyede hangi süsle oturduklarını hatırlamaz, akıllarda kalan; güzel anılar,fotoğraflar ve eğlencedir.

5- Destek alın

Evlilik hazırlığı içerisinde herşeye kendinizin yetişmesi hem çok zor hem de stresli olacaktır. Yakınlarınıza küçük görevler verin, bu görevler hem onları mutlu edecek hem de oyalayacaktır, Bu sırada sizin işinize karışan da çok olmayacaktır.

Bu Dönemde Birlikte Karar Vermek Çok Önemli


6- Kararları partnerinizle birlikte verin

Müstakbel eşinizi oyun dışı bırakmayın. Düğün, gelin ve damadın günüdür, bütün kararları birlikte vermelidirler. Tüm detayları ve planlarınızı partnerinizle paylaşıp, birlikte karar verin.

7-Siz mutlu olun

Tüm hazırlıkların ilk anından itibaren biraz bencil olmanız gerekiyor. Bu sizin en özel ve güzel gününüz olacak o yüzden başkalarını mutlu etmeye çalışırken siz mutsuz olmayın.

Düğün gününüzde iyi bir ruh halinde olmanızı sağlayacak önerilerimiz için tıklayın.

8- Hazırlıklı olun

Olumsuzluklara karşı hazırlıklı olun, Hava durumu, eksik dekor, evde unutulan süsler vb gibi beklenmeyen durumlar her düğünde karşılaşılan bazi aksiliklerdir. Bu ufak aksiliklierin keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin, o düğün gününüzden başka yok.

9- Gülümseyin

Siz  gülümsedikçe çevreniz de gülümseyecektir. Sizin stresiniz bütün düğünü etkiler.Siz gergin olursanız davetliler de etkilenir. O yüzden bu mutlu gününüzde hep gülümseyin. :)

evlilik hazırlığı

10-Eğlenme vakti :)

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();