Evlenmekten Korkuyor Musunuz?

Evlenmekten Korkuyor Musunuz? Nikâh memurunun sizi sonsuza dek karı koca ilan etmeden önce kendinize hiç evlenmek isteyip istemediğinizi sordunuz mu?

Uzun yıllardır veya çok kısa zamandır hayatınızda biri olduğunu varsayalım. Bu kişiyle çok mutlusunuz ve hayatlarınızı birleştirme çabası içerisindesiniz. Her şey çok güzel gidiyor, evlenmenizde bir sorun da yok. Aileler tanıştı, akrabalar buluştu. Söz oldu, nişan oldu. Kına gecesi yapıldı. Ve sonunda belki aylardır beklediğiniz o güne uyandınız. Kim bilir gece hiç uyumamış da olabilirsiniz. Aklınızı kemirip duran o soruyla yüzleşmek için geç kaldınız, biliyorsunuz. Peki, esas karar vermeniz gereken anın şu an olduğunu da biliyor musunuz?

Nikâh memurunun sizi sonsuza dek karı koca ilan etmeden önce kendinize hiç evlenmek isteyip istemediğinizi sordunuz mu? Sizce hiçbir sorun yok mu? İçinizde evliliğin zorluğuna dair hiçbir soru işareti de bulunmuyor mu? Eğer bu sorular içinizi biraz olsun titrettiyse, gelin evliliği enine boyuna bir konuşalım ve önce kendimize cevap verelim. Evlenmekten korkuyor muyuz?

Evlenmekten Korkuyor Musunuz?

 

Evlenmekten Korkuyor Musunuz? Aşağıdaki Soruları Sırayla Cevaplayın, Evliliğe Ne Kadar Yakınsınız Öğrenin

Neden Bu Kadınla/Adamla Evlenmek İstiyorum?

  • Çünkü seviyorum.

Gerçekten sevdiğinize inanıyor musunuz? Bir ömür boyu hastalıkta sağlıkta yanında olmaya var mısınız? Bu sorularda tereddüt yaşıyorsanız vazgeçin ve âşık olmadığınızı kabul edin. Bir aşk evliliği yapma niyetinde değilseniz, gerçekten seviyorsanız ve sizin için biraz da mantıksal bir evlilik olacaksa şu soruya da cevap vermenizi öneriyoruz.

Eğer Bir Gün Maddi Anlamda Çok Sıkıntı Çekerse Yine De Onun Yanında Olmak İster Misiniz?

  • Cevabınızın “evet” olduğunu umuyoruz! Bu soru çok basit ve anlamsız gelebilir. Fakat bu sorunun derinliklerinde çok farklı anlamlar bulacağınıza eminiz. Bir insanın parasını sevmek ile kendisini sevmek çok farklı duygulardır. Eğer maddiyat sizin için bir şey ifade etmiyorsa bunu ne olursa olsun sevdiğiniz insanın yanında olmak istemenizden anlayabilirsiniz. Ama istediklerinizi alacak paranız olmadığını ya da kazandığınız parayı eşinizle bölüşme düşüncesi sizi rahatsız ediyorsa; verdiğiniz kararları tekrar gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır.

Evlenince Aşkınızın Biteceğini Düşünüyor Musunuz?

  • Evlenince aşkın bitmesi kişilerle alakalıdır. Çünkü aşk kavramı bitmek için evliliği beklemez. Bitmesi gereken yer, ya kadının ya da erkeğin kalbidir. Aşk bitince saygı kalır, sevgi kalır. Birlikteliklerini yürütmek isteyen hiç kimsenin aşkı bitmez.

Evlenme Nedeniniz, Aile Baskısından Kaçıp Kurtulma İsteğiniz Mi?

  • Bu sorunun tamamıyla kadınları ilgilendirdiğinin farkındayız. Ama bu tür evliliklerin de ne yazık ki yapıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Eğer aile üyelerinizden biri ya da birkaçı tarafından evlenmeye zorlanıyorsanız ve reşitseniz; evlenmeme isteğinizi sonuna kadar kullanın. Reşit değilseniz, evlenmeniz zaten yasa dışı ve siz evlenmeye zaten hazır değilsiniz. Öncelikle bunu kabul etmekte fayda var. Yasalara göre hala bir çocuksunuz ve çocuklar reşit olmadan evlenemezler.

Evlenmekten Korkuyor Musunuz?

Karşınızdaki Kişiyi Bir Basamak Olarak Mı Kullanıyorsunuz?

  • Bu soru ne yazık ki kadınlara da erkeklere de sorulan ve her iki cinsin de düşünmesi gereken önemli bir konu üzerine. Farkında olmayabilirsiniz, bunu yaptığınızı hiç anlamayabilirsiniz. Fakat karşınızdaki kişi sizden daha popüler, prestijli ve kariyer sahibi ise; onu basamak olarak kullanıyor olabilirsiniz. Ne için kullanacağınızı tahmin etmek zor. Fakat bu durumu kabullenmek oldukça zor olacaktır. Umarız ki kabullenmeniz her şey için geç olmaz.

Evlenmek çok ciddi bir mesele ve herkesin yaşı kaç olursa olsun bu meseleye hazır olmasını beklemek de oldukça yanlıştır. Özellikle daha çok genç yaşta olan kişilerin evlenmek için erken olduğunu kabul etmesi gerekmektedir. Ne kadar âşık olursanız olun, ne kadar severseniz sevin; insanın düşüncelerinin değişmesi sadece bir harekete bir davranışa ve neticede bir saniyeye bakar. Yıllarca süren evliliklerin tek celsede bittiğini hepimiz biliyoruz. Bu konuda yanlış yapmak ve defalarca evlenmek istemediğimizi düşünerek, evlenmekten korkup korkmadığınızı kendinize kısa sürede itiraf etmeniz gerektiğini belirtiyoruz. Deneme yanılma yolunu sadece gündelik işlerde, size zararı olmayacak konularda yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();