Evleneceklere Özel Dekorasyon Önerileri

Yeni evleneceklere özel dekorasyon önerileri, seçiminizi kolaylaştıracak ipuçları ve eşya seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar

Evlilik yolunda çiftleri en çok yoran konuların başında oturacakları evi seçmek gelir. Hatta bazen evin seçimi kadar, nişanlı çiftlerin zamanlarının önemli bir bölümünü mobilya seçimiyle, ev dekorasyonu alır.Uzun zaman huzurla yaşayabileceğiniz eve kavuşmak için alışverişe çıkmadan önce sizin de mutlaka bazı noktalara dikkat ederek eşya seçimi yapmanız gerekecektir.
Seçimlerinizi kolaylaştıracak dekorasyon önerileri ve küçük tüyoları yazımızda bulabilirsiniz.

Adım Adım Dekorasyon Önerileri

Ölçüleri Alın

İlk işiniz boş olan evinizin ölçülerini almak olsun. Ölçüleri alırken zemindeki süpürgelik gibi detayları sakın atlamayın, 1-2 cm farklar bile alacağınız mobilya için çok şeyi değiştirecektir... Salonunuz için seçeceğiniz kanepenin derinliğini hesaba katmayı sakın unutmayın. Alacağınız büyük eşyaların salonunuza tam geleceğini düşünseniz bile koridorun ölçüsü, kapının genişliği gibi detaylar size zorluk çıkaracaktır. Mobilyacınıza giderken bu detayları iletmeyi unutmayın.

Doğru tonlar

Renk seçiminizi yaparken en sevdiğiniz renk değil eviniz için en doğru renk daha önemlidir. Az ışık alan mekanları daha geniş göstermek için açık tonları tercih edin. Tavan, duvar ve taban uyumuna çok dikkat edin. Koyu tonlu bir zemin için mutlaka pastel tonlarında açık renk halıları seçin.

Evleneceklere Özel Dekorasyon Önerileri

Fonksiyonlu Mobilyalar tercih edin

Evinizde daha fazla alan yaratmak için minimum mobilya ama fonksiyonu olanı tercih etmek size alan açacaktır. Son zamanlarda moda olan gizli bölmeli sehpa gibi detaylar etrafı toparlamanızda önemli rol üstlenecektir.

Tarzınızı belirleyin

Hangi tarzı sevdiğinize karar verin. Minimalist çizgilerden mi daha çok hoşlanıyorsunuz yoksa avangard çizgiler mi? Dekorasyon tercihlerinizi, tarzınızı belirledikten sonra yapmanız hem ihtiyaç dışı ürünleri almanızı engelleyecek hem de kullanılmayacak eşyaların alımı sebebi ile yaşam alanınızı daraltmamış olacaksınız.

Yatak Odası

Yatak odası dekorasyonunu hem huzurlu hem de kullanışlı hale getirmek sizin elinizde. Odanızı çok fazla eşyayla doldurmamaya çalışın. Her ne kadar yüksekliği sebebi ile yeni evlilerin ilk olarak tercih etmediği bazalı yataklar evinizin ferahlığına katkı sağlayacaktır.

Evleneceklere Özel Dekorasyon Önerileri

Mutfak ve Banyo

Mutfak ve banyo mobilyalarınızda depolama alanları yaratın, özellikle küçük mutfak ve banyolarda renk seçimlerinizde açık tonları tercih edin. Mekanlarınız hem sade hem olduğundan daha geniş gözükecektir.

 

Ömür Boyu Mutluluklar :)

 

No more pages to load

No more pages to load