Evinize Şans Getirecek Semboller

Evinize Şans Getiren Semboller? Eve şans getiren semboller nelerdir? Hangi sembol evinize şans getirir? Uğur getiren semboller hangileri?

Geçmiş zamanlardan günümüze kadar insanlar her dönem içinde bir şeylere inanma ve isteklerini dile getirme yolları arayıp durmuşlardır. Bu kimi zaman bir taş kimi zaman ise bir meyve figürü olmuştur. Kültürden kültüre değişiklik gösteren bu semboller arasından insanlar kendi ihtiyaçları için olanı seçip evlerine, iş yerlerine veya üzerlerine bir takı olarak aşmışlardır. Her dönem bir objenin öne çıktığını görebiliriz, günümüzde ise biraz sonra sıralayacağımız 5 sembolün yeri hep en üst sıralarda varlığını korumaya devam ediyor. Bu semboller herkes için şans getiren objeler olarak nitelendirilmekte, her biri bereket sembolü olarak yaşam alanlarına yerleştirilmektedir. Taşların uğuruna inanan insanlar için bereket taşları eve uğur getiren şeyler arasında yer alır. Gelin hep beraber Evinize Şans Getirecek Semboller nelerdir, hep birlikte inceleyelim.

Evinize Şans Getirecek Semboller

Bereket Kurbağası

Feng Shui felsefesinde yer alan bu obje özellikle maddi anlamda bereket ve bolluk isteyenler için şans getiren objeler arasında yer alır. Evde özellikle ailece vakit geçirilen bir odaya- tercihen evin giriş kapısına yakın bir oda- , kapıya yakın olacak şekilde yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Evinize Şans Getirecek Semboller

Çağıran Kedi

Doğu felsefesi içinde yer alan çağıran kedi şans ve bereket sembolü olarak anılır. Kedi beyaz renkte ise mutluluk, sarı renkte ise para, siyah renkte ise sağlık temenni edilmiş olunur. Kötülüklerden koruduğuna ve şans getirdiğine inanılan bu kedinin eğer sağ eli havadaysa haneye getirilecek huzurun, sol eli havada ise iş yerine getirilecek olan bereketin müjdecisi olduğuna inanılır.

Element Pagoda

Feng Shui felsefesinin yapı taşlarından biri olan bu bereket sembolü, doğanın 4 elementi olan metal, su, ateş ve tahta objelerini içermektedir.

Fatma Ana’nın Eli

Günümüzde buzdolabı manşetleri de dâhil olmak üzere her yerde sembolü kullanılan Fatma Ana’nın eli, sadakat ve sabrın sembolü olarak anılır. Aynı zamanda bolluk ve bereketin de sembolü olarak anılan bu el, şans getiren objeler arasında yer almaktadır. Evinize yerleştirebileceğiniz bu objeyi alternatif olarak takı şeklinde üzerinizde de tutabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda bir çok moda tasarımcısı da Fatma Ana’nın Eliyle güzel tasarımlar yapmaktadır.

Evinize Şans Getirecek Semboller

Nazar Boncuğu

Türklerin en yaygın inanışlarından biri olan nazar boncuğunun kötü gözlerden koruduğuna inanılır. Bir dükkân açıldığında, bir ev alındığında, bir başarı kazanıldığında aklımıza gelen ilk hediyenin nazar boncuğu olması asla tesadüf değil. Bulunduğunuz ortama şans ve bereket katmak için en kolay temin edebileceğiniz semboldür.

Evinize Şans Getirecek Semboller

Tüm bu sembollerin gücüne inanmak tamamen kişiye kalmış birşeydir. Bu kimisine göre batıl inanış olarak gelebilir veya gelmeyebilir ama önemli olan tüm bu sembollerin veya saymadığımız farklı birçok sembolün size vereceği pozitif enerjidir. Bu enerjiyi hangi sembolden alırsanız alın sizde bırakacağı motivasyon önemlidir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();