Evinizde Bitki Bulundurmak İçin Nedenler

Evinizde Bitki Bulundurmak İçin Nedenler, Sakinleşmeye Hazır Mısınız? Yaratıcılığınızı Geliştirir, Dekor İçin Kullanmaya Ne Dersiniz?

Eğer sürekli çıktığınız uzun süren seyahatleriniz yoksa sizi evde huzur içinde ve sakince bekleyen bitkileriniz olmasına ne dersiniz? Canlılar arasında belki de bakıma en muhtaç ama gereken ilgi gösterildiğinde de asla nankörlük etmeyen canlılar olan bitkiler için evinizde yer açmanın tam zamanı. İlgilenemem bakımına zaman harcayamam diye korkularınız varsa size sağlayabileceği faydaları duyduğunuzda bu fikrinizden kesinle vazgeçeceksiniz. Sadece yeşil yapraklı ya da bol ve renkli çiçeklerden oluşan bitki çeşitlerini tercih ederek hem ruhunuzu hem de yaşam alanınızı dilediğiniz şıklığa ve görünüme kavuşturabilirsiniz.

Evde Bitki Bulundurmanın Yararları

Sakinleşmeye Hazır Mısınız?

Bitkilerin sakinleştirici bir özelliği vardır. Bazen sadece balkonunuzdan sarkan tek bir dal dahi size huzur vermek için yeterli olabilir. Özellikle titiz ve de temiz bir yapıya sahipseniz çiçekler ile olan bağınız muhtemelen çok daha üst sınırda olacaktır. Çiçeklerle ilgilenirken geçen süre sizi aklınızdaki tüm negatif düşüncelerden uzaklaştırarak ilginizi çok daha huzur verici bir yöne kaydıracaktır. Bitkilerinizle harcadığınız saatler ya da dakikalar içinde toprakla ilgilenirken aldığınız huzuru alacak yaşama başka bir pencereden bakma şansını yakalayacaksınız.

Havayı Temizler

Evinizde Bitki Bulundurmak İçin Nedenler

Bitkilerin hayatımıza kattığı en büyük faydalardan biri olan bol oksijen üretiyor olmalı evlerdeki bitkiler için de geçerlidir. Evinizde yer açtığınız bitkiler sadece görüntüleri ya da sizi sakinleştirmeleri ile değil aynı zamanda ortamın havasını temizlemeleri ile de oldukça faydalıdır. Burada önemli olan tek nokta bitkilerin yatak odasından uzak tutulması gerektiğidir. Mümkün mertebe bitkilerinizi salon ya da mutfak gibi alanlarda tutarak yaşam alanlarını ona göre ayarlamanız hem bitkileriniz hem de sizin için faydalı olacaktır.

Dekor İçin Kullanmaya Ne Dersiniz?

Özellikle son dönemlerde sıkça rastlanan ahşap merdivenler üzerine konulan bitkiler salonunuza çok farklı bir hava ve tarz sağlayacaktır. Salon renklerinize uyumlu olarak tercih edebileceğiniz renkteki çiçekli bitkiler hem salonunuz ile bir bütünlük sağlayabilecek hem de görüntüleri ile sizi ve misafirlerinizi mest etmeye yetecektir. Yeterli alana sahipseniz duvarlarınıza takacağınız aparatlar ile çiçeklerinizi duvarlardan da sarkıtmanız mümkün olabilir. O da sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Evinizde Bitki Bulundurmak İçin Nedenler

Yaratıcılığınızı Geliştirir

Sahip olduğumuz hiçbir şey ile yetinmiyoruz. Elimizdekinin her zaman çok daha iyi ve değiştirilebilir bir hali olduğuna eminiz. Evinizde bitki besliyorsanız bu yaratıcılığınızı konuşturmanın tam zamanı. Saksılarınızda yapabileceğiniz ufak değişiklikler ile hem yaratıcılığınızı sergileyebilir hem de yaşam alanlarınızı her dönem farklı bir görünüme sokabilirsiniz. Evinizdeki bitkiler için değişik ve yaratıcı fikirler bulmak için birkaç araştırma yapabilirsiniz.

Alerjiyi Azaltır

Eğer alerjiniz varsa ve sırf bu yüzden evde bitki beslemek ile ilgili ciddi bir soru işaretine sahipseniz bunun da bir çözümü var. Özellikle çiçekli bitkileri tercih ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Çiçekli bitkiler ile hem göz zevkinizi hem de sağlığınızı koruma altına almış olursunuz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();