Bulaşıklarınızı Doğal Yöntemlerle Nasıl Beyazlatırsınız?

Evinizdeki bulaşık ve çamaşırlarınızı kirlerden arındırmak artık çok kolay. Doğal beyazlatıcılar ile beyazlatma işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Her ne kadar piyasada bir çok markaya ait beyazlatma özelliği olan ürünler, deterjanlar, çamaşır suları olsa da alerjik ve hassas bünyeye sahip kişiler veya bebekli, çocuklu aileler için birinci tercih her zaman doğal yöntemler oluyor. Eviniz için doğal beyazlatıcılar ile beyazlatma işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Doğal beyazlatıcılar kullanım yöntemleri

  • Sararmış beyaz çamaşırları beyazlatmanın en doğal yöntemleri arasında oksijenli su kullanılması yer alıyor.Oksijenli su çamaşır suyu içermeyen doğal bir beyazlatıcıdır. Ayrıca  dezenfektasyon ve antiseptik özelliği de bulunmaktadır. Oksijenli suyu, çamaşır makinesinin deterjan gözüne (detarjanın üzerine) yarım bardak ekleyerek kullanabiliriz. Ancak oksijenli suyun saf olanı tehlikelidir. Sizin bu işlem için kullanmanız gereken eczanelerden satın alabileceğiniz %3 derişime sahip olan oksijenli sudur.
  • Çay ve kahve lekesi, seramik fincanlarımızın en büyük düşmanlarındandır. Özenle sakladığımız ve en güzel günlerimizde severek kullandığımız seramik fincanlarımızın içindeki çay ve kahve lekelerini temizlemek için protez diş temizleme tabletleri basit bir çözüm olabilir. Fincanınızı sadece sıcak su ile doldurun ve içine bir adet diş temizleme tableti atın. Tablet eridikçe fincanınız temizlenecektir ancak ilk denemenizde temizlenmediyse bir tablet daha kullanabilirsiniz.

Eviniz İçin Doğal Beyazlatıcılar

Doğal beyazlatıcılar içinde bir diğer farklı yöntem de bu lekeler için 2 kaşık suya 1 kaşık kabartma tozu dökerek kullanılmasıdır. Gece boyunca fincanınızın içinde bekletin ve sabah bir sünger ile silin.

 

  • Limon suyu tam bir doğal beyazlatıcı, temizleyici ve parlatıcıdır. Bulaşık ve çamaşır temizliğinde kullanılır.Peçete, örtü hatta çoraplarınız için limon size çözüm olabilir. Büyük bir kaba su ve birkaç dilim limon koyup ateşte ısıtın. Su kaynadıktan sonra ateşi kapatın. Peçete, örtü hatta çoraplarınızı yaklaşık 1 saat kadar sabun tozu ya da deterjan eklediğiniz bu suda bekletin. Daha sonra kurulayıp asın. Eğer çamaşır makinanızda kullanmak isterseniz limon suyunu çamaşır makinesinin deterjan gözüne (detarjanın üzerine) en fazla yarım bardak ekleyerek kullanabilirsiniz.
  • Karbonat ve sirke de çok yönlü temizleyicilerdendir. İkisinden birini tercih ettiğinizde, yarım bardak kadar karbonat veya sirkeyi, çamaşır makinesinin deterjan gözüne (detarjanın üzerine) dökebilirsiniz. Karbonat aynı zamanda leke çıkarmada da kullanılır. Az miktar suyla karıştırıp macun haline gelen karbonatı direkt lekenin üzerine sürüp bir süre beklettikten sonra çamaşırlarımızı yıkayabilirsiniz.

Eviniz İçin Doğal Beyazlatıcılar

Çoğu banyo temizleyicisi, seramiklerin arasındaki dolguyu tahriş edici özelliğe sahip. Bu nedenle karbonat bu dolgular için de çok pahalı olmayan, ideal bir temizleyici olabilir. Önce beyazlatmak istediğiniz bölgeyi ıslatın ve buraya karbonat dökün. Eski bir diş fırçasıyla leke çıkıncaya kadar fırçalayın, daha sonra durulayın.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();