Evde Kolay Ayakkabı Süslemek

Evde Kolay Ayakkabı Süslemek, Evde Ayakkabı Süslemek İçin Malzemeler, Ayakkabılarınızı Sprey Boya İle Süsleyin.

Atmaya kıyamadığınız ya da modasının geçtiğini düşündüğünüz ayakkabılarınızla ne yapacağınızı bilmez bir halde misiniz? Peki, oldukça düşük bir maliyet ile ayakkabılarınızı süsleyip, yenileyebileceğinizi söylesek? Nasıl mı? İşte evde kolay ayakkabı süslemek için size önerilerimiz.

İster topuklu olsun ister spor, ister bot ya da çizme. Ayakkabılara birkaç basit rötuş ile çeki düzen vermek, tekrar kullanılabilir hale getirmek oldukça kolay.  Üstelik bu uygulamalar için herhangi bir kursa gitmeye ya da belirli bir el becerisine sahip olmaya gerek bile yok. İhtiyacınız olabilecek tek şey bir parça hayal gücü. Evinizde, birkaç malzeme ile kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz bu işlemler son zamanlarda sosyal medya üzerinde ‘’Kendin Yap’’(Do It Yourself) adıyla sıkça karşımıza çıkmakta.

Ayakkabi-susleme 1

Ayakkabılarınızı dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere örnek olması açısından birkaç farklı süslemeden bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu ayakkabı süslemeleri için almanız gerekenler yapıştırıcı, renkli pullar ve simler, boncuklar, sprey boya (dilediğiniz renkte), metal zımbalar, keçeli kalem (dilediğiniz renkte), sulu boya fırçası, toka, parlak süsleme taşları.

Evde Ayakkabı Süslemek İçin Malzemeler

Bu malzemelerle neler yapabiliriz bir göz atalım.

Platform ve ince topuklu ayakkabılarınızda yapabileceğiniz en güzel şey ayakkabının topuk kısmını parlak taşlar ile süslemek. Bunun için iyi bir yapıştırıcı, cımbız ve ayakkabıya uygun boyutlarda taşlar yeterli olacaktır.

Bir başka minik taş ve boncuklarla süsleme ise Havyar manikürden aşina olduğumuz bir yöntemden geliyor. Ayakkabınızın burun kısmında eskime var ise kamufle etmenin en güzel yolu üstünü taşlarla kaplamak. Öncelikle ayakkabınızın burun kısmına bir sınır oluşturmak adına, taş ile süslemek istediğiniz alanın hemen bitimine, bir bant şeridi yapıştırıyoruz.  Ardından burun kısmına ince bir kat halinde yapıştırıcımızı sürüp üzerine boncuk ya da taşları döküyoruz. Tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra banttı yavaşça çıkarın.

Ayakkabılarınızı Sprey Boya İle Süsleyin

Ayakkabılarınızın burun kısmında yapabileceğiniz bir başka uygulama ise sprey boya kullanmak. Boncuk ve taşlarla yaptığınız uygulamaya benzer olarak tam bir sınır belirlemek adına bu sefer bant değil şeffaf bir torba ile ayakkabınızın boyamak istediğiniz dışı hariç her yerini kaplıyoruz. Şeffaf poşetin üstüne sınır olarak belirlemek istediğimiz bölgeyi bant ile kapatıyoruz. Ardından 10-15 cm uzaktan doğru sprey boyamızı püskürtüyoruz. Boya tamamen kuruduktan sonra banttı ve şeffaf poşeti çıkartın. Ayakkabılarınız hazır!

Ayakkabi-susleme 2

Gözünüze oldukça sıradan gelen yazlık açık ayakkabılarınızda bir değişikliğe ne dersiniz? Yaz aylarında üzeri tek bantlı olan sandaletler ve topuklular vazgeçilmezlerimiz. Banttın üzerine istediğiniz renkte küçük ponponlar yapıştırın. Oldukça sıradan gözüken ayakkabınız bir anda size farklı bir hava katacak. Eğer ponponlardan pek hoşlanmıyorsanız belirli bir renkteki kumaşı büzerek banttın üzerine yerleştirebilirsiniz.

Spor ayakkabılarınızda ise bağcıklarınızı renklendirmeniz uygulayabileceğiniz ilk ve en basit yöntem. Özelikle düz beyaz renkte bir spor ayakkabınız varsa renkli bağcıklar hoş bir hava katacaktır. Yine aynı şekilde tek renk olan spor ayakkabılarınızda keçeli kalem ya da kumaş kalemi ile desenler ekleyebilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();