Evde Kilo Vermenin Yolları

Hayatınızı zorlaştıran kilolardan kurtulma zamanı geldi, değil mi? Evde kilo vermenin yolları ile forma girmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Hayatınızı zorlaştıran kilolardan kurtulma zamanı geldi, değil mi? Bayram tatiline de çok az bir zaman kalmışken pratik yöntemlerle evde kilo vermenin yolları nelerdir öğrenerek forma girmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Evde Kilo Vermenin Yolları için ilk adım: Abur Cuburlardan Kurtulma Vakti

Evde kilo vermenin yolları için ilk adım, mutfağınızı sağlıksız yiyeceklerden arındırmaktır. Temiz beslenme alışkanlığınızı korumak için pasta, bisküvi, çikolata, cips gibi kilo aldıran yiyecekleri evinizde bulundurmayın. Tatlı ve açlık krizlerinizi önlemek için gerçek dostlarınız sebze ve meyveleri yakınınızda tutun. Kilo vermenin en önemli püf noktası ölçülü beslenmektir. Dilediğiniz her yiyecekten küçük porsiyonlarla yiyin, eğer kalorisi yüksek bir yemek yediyseniz; enerji yakmak için aşağıda sıraladığımız egzersizleri yapın.

Egzersiz alışkanlığınız yoksa hızlı kilo vermek için birden vücudunuza yüklenmeyin çünkü aniden yapılan egzersizin yaratacağı kas ağrıları ve aşırı yorgunluk egzersiz düzeninizi bozabilir. Egzersizlere yavaş yavaş başlamak hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.


Belinizi İnceltin

Göbek ve bel çevresine toplanan yağ ve kilolardan kurtulmak istiyorsanız günde sadece 15 dakikaya ve bir oklavaya ihtiyacınız var.

Oklavayı ensenize denk gelecek şekilde, yatay biçimde iki elinizle tutun. Ayakta olmak koşuluyla sağa ve sola doğru dönün.Bu pratik yöntem hem belinizi inceltmeye hem de kol kaslarının çalışmasına yardımcı olur.

Basenlerinizi Küçültün

Kalça ve basenlerinizdeki fazla kilolarla vedalaşmak için günde sadece 15 dakika ve bir yastığa ihtiyacınız var.

Halının üzerine yastığı yerleştirin. Sırt üstü biçimde halının üzerine yatın. Yastığın bel kısmınızdaki boşluğu doldurduğundan emin olun. Önce sağ sonra sol bacağınızı karnınıza doğru çekip bırakın. Bu yöntem sayesinde hem basenleriniz küçülecek hem de bacaklarınız sıkılaşacaktır.

Sıkı Görünün

Tüm vücut kaslarını çalıştırmak, kilo vermek için en etkili ve basit yöntemlerden biri yürüyüş yapmaktır. Yürüyüş aynı zamanda kalp sağlığı için de faydalıdır.

Açık havada yürüyüş yapmaya fırsat bulamıyorsanız evin içinde yapabilirsiniz. Günde ortalama 15 dakika hafif tempoda evin içinde yürüyebilirsiniz. Vücudunuz yürümeye alıştıktan sonra süreyi artırabilirsiniz.

Yürüyüş için diğer bir yöntem ise hafif yüksek bir sehpa ya da ters çevrilmiş bir kova üzerine basarak step yapmaktır. Step; tüm vücut kaslarını çalıştırır özellikle de basenlerinizin küçülmesini sağlar.

Su İçin

Evde Kilo Vermenin Yolları

Cilt, vücut sağlığı ve kilo vermek için en büyük yardımcınız sudur. Her zaman yemeklerden önce bir bardak su için. Bu, vücudunuzun susuz kalmasını önlediği gibi tok kalmanızı ve bu sayede aşırı yemekten kaçınmanızı sağlar. Günde ortalama 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Su; hem vücuttaki yağların yakılmasını sağlar hem de iç organların sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Uykunuzu Düzenleyin

Az uyumak, gün boyu daha fazla yemenize neden olur ve enerjinizin düşük olmasına yol açar. Fazla uyku da uyanıkken metabolizma hızının yavaşlamasına neden olur. Her gece yedi ila dokuz saat uyumaya çalışın.