Evde Kaş Almak Artık Çok Kolay

Evde Kaş Almanın Püf Noktaları, Kaş Şekillendirme Yöntemleri, Kaş Almada Dikkat Edilmesi Gerekenler Ve Daha Fazlası yazımızın devamında.

Kaşlarınız yüzünüzün şeklini belirleyen en önemli elementlerden biridir. Evde kaş almanın püf noktalarını sizler için derledik.

Kaşlar, yüzünüzü çerçeveler ve görüntünüzü dengeler. Güzel gözükmesi için, onları şekillendirmelisiniz. Kendi tarzınızı bulduğunuzda, yüzünüzün güzelliği tamamlanacaktır. Kaşlar, göz kavisini çerçeveleyip, dikkatleri göze çeker. Kalın, koyu renkli kaşlar etkileyici; açık renkli kaşlar yumuşak bir görüntü verir. Kaşlarınız, ifadenizi değiştirir.

Kaş Nasıl Alınır , Kaş Alma Teknikleri Nelerdir?

Eğer çok makyaj yapmıyorsanız doğal kavisi tercih edebilirsiniz. Eğer aklınızda olan kaşlarınızı tümüyle yeniden şekillendirmekse, el ve göz koordinasyonunuza güvenemiyorsanız, bir güzellik uzmanından yardım istemeniz yerinde olacaktır.

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Doğal bir görüntü veya şekil verilmiş kaşların düzenini korumak için, onarlı yukarı ve dışa doğru, uzama yönünde aynı doğrultuda fırçalayarak işe başlayabilirsiniz. Bu sayede kaşların doğal şeklini görürsünüz ve alınması gereken tüyleri belirlersiniz. Ardından kaşlarınız arasında tek tek çıkmış olan tüyleri cımbızla alırsınız.

Sonra aşağıdan başlayarak, yavaşça yukarı doğru devam edin ve kaş şeklinizle uyumlu olmayan tüyleri alın. Kaşınızın alt hattı, kaş kavisini takip etmelidir. Arada bir durarak, dengeli bir görüntü elde ettiğinizi kontrol edin. Her iki kaşın da dengesini tutturmak için, bir kaşınızdan diğerine geçerek devam edin. Açık kalan alanları, kaş pudrası veya boyası ile doldurun. Sonra kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayın.

Kaşınıza uyguladığınız rengi yumuşatın ve yedirin. Eğer rengi çok koyu görünüyorsa, fazla rengi bir parça pamukla alın. Fırçalayarak son şeklini verin ve renksiz veya hafif renklendirilmiş bir kaş jeli ile sabitleyin.

Doğru renkte bir kaş kalemi, kusursuz bir görünüme ulaşmanıza yardımcı olur. Kaşlarınızın görüntüsünü düzgünleştirir. Genel olarak, tam kaşınızın renginde veya bir ton açık rengi seçin. Bazı kaş kalemleri, uygulandığında daha koyu veya kırmızımsı görünebilir. Bu yüzden alırken mutlaka deneyin.

Kaş Almada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaşlar yüzümüzün ifadesini belirler ve kimi zaman yapılan tek bir yanlış ifade bile istemediğiniz sonuçlar yaratabilir. Bu yüzden kendinize güvenmiyorsanız mutlaka bir güzellik uzmanından yardım alın.

Bir kaşınızı fazlaca aldığınızı düşündüğünüz noktada diğerini de ona benzetmeye çalışmayın. Bu durum iki kaşınızın da incecik ve istemediğiniz şekilde olmasına neden olur. Eğer bir kaşınızı fazla aldıysanız, aldığınız tüylerin geri çıkmasını bekleyin ve diğer kaşınıza müdahale etmeyin.

Kaş Nasıl Alınır , Kaş Alma Teknikleri Nelerdir?

Kaşlarınızı duştan önce almaya çalışmayın. Çünkü sıcak duş gözeneklerinizin açılmasını sağlar ve kaş alma işleminiz kolaylaşır. Gözenekleriniz açıldığı için kıl kökleri daha çabuk çıkacak ve canınız çok daha az yanacaktır.

Kaşlarınızı her gün almayın. Kaşlarınızın düzgün uzaması için onlara biraz zaman tanımalısınız. Kaşınızın tamamen çıkmasını bekleyin. Aksi takdirde kaşınızı küstürebilir ve düzgün çıkıp uzamalarına engel olabilirsiniz.

Kaşlarınızı alırken hazır şablonlardan faydalanmayın. Her kadının yüz tipi farklıdır ve bu yüze yakışan kaş şekli de başka olacaktır. Şekli henüz belirleyemediyseniz ilk alım için bir güzellik uzmanından destek alabilir, daha sonra kaşınızı kendiniz almaya devam edebilirsiniz.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Seyrek Kaşlarınız İçin En Doğal Çözümler

Kaş Şekillendirme Yöntemleri

Kaşlarınızın güzel bir şekil alması için yararlanabileceğiniz bazı ipuçları var. Öncelikle kaşınızı almadan önce sıcak bir duş alın. Kaşlarınızı almaya başlamadan önce bir eyeliner yardımı ile alacağınız ve bırakacağınız noktaları işaretleyebilirsiniz. Kaşlarınızı aldıktan sonra bazı boşluklar olduğunu düşünüyorsanız, bu boşlukları kaş kalemi ile doldurabilirsiniz. Ancak bunun için simsiyah bir kalem kullanmayın. Kaşınızın ve ten renginizin uyumlu olduğu kahverengi tonları daha güzel sonuçlar doğuracaktır. Son olarak kaşlar için özel  tarak yardımıyla kaşlarınızı tarayabilir, çok daha düzgün görünmelerini sağlayabilir ve fazla uzun olan kaşları ince bir makas yardımıyla kesebilirsiniz.