Ev Dekorasyonunda Sandık Kullanın

Ev Dekorasyonunda Sandık Kullanın, Ev Düzeni Püf Noktaları, Sandıklardan Kitaplık Yapın! Sandık Kullanabileceğiniz Farklı Alanlar.

 Aile büyüklerinden kalma sandıklar, günümüzde son derece işlevsel kullanılıyorlar. Sandıktan çok fazla dekoratif eşya üretebilirsiniz. Oturmak için bir puf, çekmeceli bir dolap ve içine bavulları koyacağınız, 3 işlevli bir sandık yapmak ister misiniz? Bunun için, öncelikle sandıkları atmayın ve sonrasında da bir marangozun yolunu tutun!

Sandığı tabandan yukarıya doğru 15 cm ölçün. Bu bölümü kesip, içine raylı bir çekmece yaptırın. Bu çekmeceyi çorap gibi pek çok eşya için kullanabilirsiniz. Sandık içine, genellikle yatak odanızda gardırobun üstünde durarak, gözünüzün zevkini bozan bavulu kaldırabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Sandık Kullanın

Son olarak, sandık kapağına sünger kaplatın. Üstüne odanızın rengine uygun bir kumaş seçerek geçirtin. Böylece yepyeni bir puf elde etmiş oldunuz. Dilerseniz, sandığınızı yine odanızın renklerine uygun olarak boyayabilirsiniz.

Sandık Kullanabileceğiniz Farklı Alanlar

Sandıkları televizyon sehpası olarak kullanabilirsiniz. İçine müzik setinizi, DVD oynatıcınızı, film DVD’lerinizi koyabilirsiniz.

İçine raf yaptırarak, üstüne içkilerinizi ve kadehleriniz koyup, bar köşesi oluşturabilirsiniz.

Üstüne cam tabla kestirerek, salonda orta sehpa olarak kullanabilirsiniz.

Yatağınızın ayakucuna yerleştirip, içine yazlık, kışlık kıyafetlerinizi kaldırabilirsiniz. Üstüne puf yaparak, giyinip soyunurken oturmak için kullanabilirsiniz.

Kapağın iç kısmını kumaşla kaplayıp, içine belirli ölçüde yine şık kumaştan kaplı sünger koyup, enteresan bir koltuk elde edebilirsiniz.

Çocuğunuzun oyuncaklarını saklamak için kullanabilirsiniz.

İçine raflar kestirerek, bölebilir ve kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Sandık Kullanın

İçine raf döşeyerek, bahçe veya balkonunuzda çiçeklik olarak değerlendirebilirsiniz.

Ayakkabılık olarak kullanabilir ve yine üst kısmını oturma ünitesi olarak kullanabilirsiniz.

Ev Düzeni Püf Noktaları

Hayalinizdeki temiz ve düzenli eve sahip olmanız artık zor değil. Sizin için derlediğimiz püf noktalarını uygulayarak her zaman sahip olmak istediğiniz temiz, düzenli ve şık eve sahip olabilirsiniz. Keyifli okumalar!

  1. İlk bakışta düzeni ve temizliğiyle göze çarpan bir eve sahip olmak istiyorsanız antrenizi düzenli tutmaya başlayın. Bir evin antresi, hem evde sahiplerinin hem de misafirlerin ilk gördüğü alandır. Antresi düzensiz olan bir ev, ilk bakışta dağınık bir görünüm verecektir. Düzenli bir antrede ayakkabılarınızın ya da montlarınızın dağınık ve ortada durmaması gerekir. Özellikle ayakkabılarınızı muhafaza etmek için eski sandıklarınızı kullanabilirsiniz!
  2. Evinizdeki dekoratif eşyalar ve mobilyalar ne kadar minimal tasarımlarla yapıldıysa, evinizin görünümü de o kadar zarif olacaktır. Düzenli bir görünüm için çok fazla aksesuar kullanmaktan da kaçınmanız gerekir. Evinizin eşyası ne kadar minimal ve az ise, temizlemesi ve düzenli tutulması da o kadar kolay olur.
  3. Evlerde çekmeceli orta sehpalar hayat kurtarıcıdır. Bu çekmecelerin içine her daim ortada duran tüm fazlalıklar koyulabilir. Burada yine eski sandıklarınızı kullanabilir, oturma odasının ortasında duran dergileri, kitapları ya da televizyon kumandalarını burada tutarak düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.
  4. Evinizdeki işlevsiz alanları depolama alanına çevirerek hem yerden kazanabilir hem de sürekli kullanmadığınız eşyalarını ortalıktan kaldırabilirsiniz. Eski eşyalarınızı depolamak için de sandıklardan faydalanabilirsiniz.
  5. Evlerin yatak odalarındaki dağınıklık genellikle kıyafetlerin ortada durmasından kaynaklanır. Her kadının dolabında uzun süredir giymediği ancak bir gün giyerim hevesi ile de atmak istemediği kıyafetler vardır. Dolabınızda az kullandığınız kıyafetleri farklı bir alanda tutarak dolabınızı daha işlevsel kullanabilir ve yatak odanızdaki dağınıktan kurtulabilirsiniz. Daha az giyilen kıyafetlerinizi depolamak için de sandıklardan faydalanabilirsiniz.

Sandıkları Atmayın, Ev Dekorasyonunda Kullanın

6.Evinizde çok kullanılan mobilyalarınızın üzerinde yıkanabilir kılıflar olması temizliği kolaylaştıracaktır. Son dönemlerde üretilen koltuk modelleri, kolay yıkanabilir olmaları ile evini temiz tutmak isteyen kadınların favorisi olmuştur.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();