Ev Dekorasyonlarında Kış Esintileri

Ev Dekorasyonlarında Kış Esintileri. Kışın çoğu insan için ayrı bir yeri var. Evinizde kış huzuru yaratmanın yolları ?

Kış aylarının gelmesiyle hava sıcaklığı düştükçe hepimiz evlerimizde çeşitli değişiklikler yaparız. Gardıroplarda yazlık giysiler kuytu köşelere çekilirken, kışlıklar ön taraflarda yerlerini alır, kombiler açılır, petekler temizlenir bir de odalarımıza küçük ama sıcacık dokunuşlar yaptık mı, kışa hazırız demektir.. Malum bir çoğumuz dışarıdaki dondurucu soğuğa karşılık boş vakitlerinde evde oturup kitap okumayı ya da film seyretmeyi tercih edecek, hatta çoğu zaman dışarı çıkmak yerine arkadaşlarını evine davet edecektir. Bu sebeple evlerimizde hem rahatlığı hem de şıklığı buluşturan kış dekorasyonlarına bir göz atmakta fayda var..

Ortama sıcaklık katan kış dekorasyonları

Eğer oturma odanızda bir şömineniz varsa, mobilyaları şömineyi ortalayacak şekilde konumlandırıp, odaya şöminenin domine etmesini saylayabilirsiniz. Ayrıca koltuklara koyulan ekstra yastıklar ve koltuk şalları şöminenin harlı ateşine gerek olmadan sıcacık bir ortam yaratmaya yetecektir.

Ancak evinizde bir şömineniz yoksa dekoratif şamdanlarla ve irili ufaklı mumlarla yaratılmış bir köşe de aynı sıcaklığı sağlayacaktır.

Ev Dekorasyonlarında Kış Esintileri

 

 

Ev Dekorasyonlarında Kış Esintileri

 

Kış modasına benzer şekilde kış dekorasyonunda da önemli olan kullanılacak tekstil seçimidir. Geçtiğimiz yıllardaki gibi bu yılda kürk ve peluştan dekorasyon tekstilleri son derece moda. Şüphesiz gerçek hayvan kürkleri kullanmayı doğru bulmuyoruz bunun yerine gerçeği ile ayırt edilemeyen sahte kürkleri öneriyoruz.

Kürk ve peluşların yanı sıra birçok marka kış koleksiyonlarında yumuşak kadifelere, zebra ve leopar desenli sahte hayvan postlarına,  kalın örgü ve tığ işi ev tekstillerine geniş bir yer veriyor. İkea ve ZaraHome mağazalarından çok çeşitli imitasyon kürk ve hayvan derisinden ev tekstillerine ulaşabilirsiniz.

Kış dekorasyonları ile romantizm hat safhada..

Puslu gri kış günlerinin evlerimize girmesini engelleyebiliriz. Kürk ya da kürk görünümlü uzun tüylü halılar hem salonlara hem de yatak odalarına oldukça yakışıyor.

Ev Dekorasyonlarında Kış Esintileri

Koltuk üstlerine çeşit çeşit ve bolca koyulacak tüylü yastıklar bir nevi evde kalıp dışarı çıkmama sebebi.. Yine kürk ya da kadifeden iki-üç tane büyükçe yastık veya minderi yerde bir köşede kullanabilir, hem dekoratif hem de sıcak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bunların dışında koltuk veya berjer üstlerine atılmış dekoratif şallar, kalın örgüden rengarenk puflar evinize sıcaklık ve şıklık katarken aynı zamanda romantik bir ortam sunacak.

Merve Nayman

Merve Nayman

1986 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, lisansüstü eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Finansal Ekonomi bölümünde tamamladi. Kariyerine 2011 yılında bir reklam ajansında başladı. Marka strateji ve medya planlama uzmanı olarak çalıştıktan sonra icindeki tasarım aşkıyla kendi mobilya firmasını kurdu, halen kendi mobilya tasarımlarını yapmakta olup, online ve perakende sektöründe satışını gerçekleştirmektedir. Kadın.com sitesinde iç mekan tasarım fikirleri ve dekorasyon trendleri hakkında yazılar yazmaktadır.

No more pages to load

No more pages to load