Etkileyici Dudaklar için Ev Yapımı Bakım Maskeleri

Dolgun, çatlamayan, kurumayan, etkileyici dudaklar için ev yapımı bakım maskeleri mucizevi dudaklar için nasıl hazırlanır?

Dudaklar bir kadının dış görünümünde çok önemli bir role sahiptir. Güzel ve etkileyici dudaklar için öncelikle bakımlı olmaları şarttır.

İşte bakımlı ve Etkileyici Dudaklar için Ev Yapımı Bakım Maskeleri

Çatlayan Dudaklar İçin :

200 gram susam yağı
50 gram bal mumu

Bal mumunu benmari usulü eritin.(ocakta kaynayan suyun içine bir kap yerleştirin. Yerleştirdiğiniz kabın içinde bal mumunu eritin.) Susam yağını ilave edin ve karışımı her gün dudaklarınıza sürün.

Dolgun Dudaklar İçin :

1 tatlı kaşığı bal
2-3 damla zeytin yağı

Malzemeleri karıştırın. Diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza sürün.

Dudak maskesi :

1 yumurta sarısı
5 gr yulaf

Yumurta sarısını bir kaseye koyun ve yulafla karıştırarak macun kıvamına getirin. Karışımı dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 10 dakika sonra su ile durulayarak çıkarın. Bu maske dudaklarınızdaki ölü deriyi çıkaracak, kuruluğu alacak, kırışıklıları yok edecek, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Etkileyici Dudaklar için Ev Yapımı Bakım Maskeleri

Harika Dudaklar İçin Maske :

1/2 salatalık
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yoğurt

Salatalığı yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendıra koyarak suyunu çıkarın. Bal ve yoğurdu ekleyerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 15 dk sonra yıkayarak çıkarın. Bu maske dudaklarınızı nemlendirecek, pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Mucizevi Dudak Maskesi:

1 adet domates
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yoğurt

Domatesi blendıra koyarak suyunu çıkarın. Üzerine bal ve yoğurdu ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 15 dakika sonra durulayarak çıkarın. Bu maske dudakları nemlendirip, kuruluğu almanın yanı sıra, kırışıkları yok eder, dudakların elastikiyetini, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar

Kuruyan Dudaklara Maske :

1 yemek kaşığı toz şeker

1 tatlı kaşığı bal
5-6 damla greyfurt suyu

Malzemeleri karıştırın ve dudaklarınıza sürün. 5 dk boyunca çok nazik bir şekilde peeling yapın. Böylece dudaklarınız pürüzsüz ve yumuşacık olacaktır.

Bal maskesi : 

Bir çay kaşığı bal

bir çay kaşığı badem yağı.

Malzemeleri karıştırın dudağınıza sürün. Bu halde 10-20 dakika bekleyin.  Bie kesme şekeri maske sürülmüş haldeyken dudaklara nazikçe sürüp ovalamak suretiyle ölü hücreleri dudaklarınızdan uzaklaştırın. Bu uygulama yumuşamış ölü hücreleri bertaraf ettiği gibi dudaklarınızdaki kan dolaşımını attırmak suretiyle dudağınızın daha renkli ve sağlıklı gözükmesini sağlar.

Bu yazıda bir kaç tane pratik  Etkileyici Dudaklar için Ev Yapımı Bakım Maskeleri paylaşıldı. Umarız memnun kalırsınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();