8 Adımda Etkileyici Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

8 Maddede Etkileyici Banyo Dekorasyonu nasıl yapılır? Banyolar hijyen açısından olduğu kadar, görsel açıdan da oldukça önemlidir. Devamı kadin.com'da

Biz kadınlar için temizlik hayatımızın en önemli unsurudur. Hijyen; sağlık açısından olduğu kadar, ferahlık ve yenilenme düşünceleriyle de bizlere huzur verir. Sanatçı ruhumuz ve yenilikçi kişiliğimizle dekorasyonda üstümüze yoktur; çünkü detayları efsaneleştiririz. İşte elimizin değdiği her alana ayrıntı kattığımız bir bütünün parçası olan banyolarımızın 8 maddede etkileyici banyo dekorasyonu...

8 Maddede Etkileyici Banyo Dekorasyonu Nasıl Olur?

1- Banyonuzu renklendirmeniz şart değil.

Duş aldıktan sonra oluşacak su buharları ve kireç kalıntısı, banyonuzda beyaz lekelere sebebiyet verebilir. Bu olumsuz durumla karşılaşmamak için, beyaz renklerin ağırlıklı olduğu dekorasyon sizi oldukça rahatlatacaktır.

8 Maddede Etkileyici Banyo Dekorasyonu

2- Mevcut alanınızı doğru kullanın.  

Çoğu yaşam alanında banyolar genellikle az metrekareye sahip olduğundan küvet ve duşakabin tercihlerinde sıkıntı olabiliyor. Sahip olduğunuz alanın hesaplarına göre yapılan doğru tercihler sizleri rahatlatacaktır.

3- Banyo dolabınızı seçerken dikkatli olun. 

Banyolar rutubetin yoğun olduğu alanlardır. Bu nedenle rutubetin etki etmeyeceği, kaliteli malzeme ve üstün işçilikle donanmış mobilyalar tercih edilmelidir. Bu tercihler banyo dolabınızı uzun süreli kullanmanız için zemin hazırlar.

Evinizdeki Renk Uyumu

4-  Renk uyumuna önem verin.

Banyonuzda renk detaylarına önem vermelisiniz. Sadelikten hoşlananlar için beyaz, her zaman ideal tercihlerdendir. Lüks ve görkemli bir tasarım için sıkça tercih edilen renk ise altın rengidir. Tasarımı bir bütün olarak düşünürsek, banyodaki tüm materyallerin aralarındaki renk uyumu size görsel açıdan mutluluk katacaktır.

5- Farklı aydınlatma opsiyonlarına yer açın.

Son dönemde led aydınlatmaları oldukça sık tercih ediliyor. Ayna, küvet ya da jakuzi alternatifinizin kenarlarını aydınlatacak led ışıklandırmaları, banyonuza farklılık katacaktır.

6-  Banyo aplikleri şıklığınızın parçası olsun.

Banyonuzda kullanacağınız duvar lambası, banyonuza hakim olan renkle bütünlük gösterdiği takdirde şık görünüm kaçınılmaz olacaktır.

7- Doğru seçilen banyo halısı tasarımınıza bütünlük sağlar.

Ev tasarımlarında halı ve kilimler oldukça dikkat çeker. Özellikle misafirler bu detayı kesinlikle atlamazlar. Farklı biçimde halı ve kilim mutlaka merak uyandırır. Ayrıca banyolardaki halı modellerinin evinizin diğer kullanım alanlarına göre, farklı tasarımlarda olması banyonuza değişkenlik katacaktır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta: Naylon halıları tercih etmeniz gerekliliğidir; çünkü bu yapıdaki halılar ıslaklığa karşı daha dayanıklıdır. Yıkaması ve kurulaması daha kolaydır.

8-  Duş perdeleri için uçuk kaçık modeller tasarlanıyor.

Duş perdelerini sadece yıkanırken suyu dışarı taşırmaması özelliği ile değerlendirmeyin. Perdelerinizi farklı tasarımlarla süsleyerek renkli görüntülere sahip olabilirsiniz. Akvaryum deseninden tutun, korku filmlerinin meşhur banyo sahnelerine kadar perdenizi birçok alternatifle süsleyebilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load