Estetik Diş Problemleri

Estetik Diş Problemleri, Estetik Diş Problemleri Nelerdir? Diş Telleri, Ayrık Diş, Tavşan Diş, Diş Tedavisi, Sağlık Ve Daha Fazlası Kadin.com 'da.

İster kadın ister erkek olsun gülüş bir insanın kendini dışa vurmadaki en belirgin hazinesidir. Sadece gülerken değil, konuşurken, yemek yerken ve hatta uyurken bile dişlerimiz çoğu zaman ön planda kendini gösterir. Böyle durumlarda eğer kişiler ağızlarındaki görüntüden rahatsızlar ise bu durum sosyalleşmelerini olumsuz yönde etkileyebilir. Böyle bir durumda estetik diş en doğal çözümler arasında yer alacaktır. Tavşan diş, diş teli ve ayrık dişler gibi gülüşü kısıtlayan durumlarda dişlere gereken müdahaleler yapılarak bu durumların ortadan kalkması sağlanır. Normal bir diş yapısına sahip hasta tavşan diş modeli isteği ile doktoruna başvurabilir böyle bir durumda sadece hastanın istemesi değil doktorun bu konudaki kararı oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Estetik Diş Problemleri Nelerdir?

Diş Telleri

Estetik Diş Problemleri,

Her yaştan kişinin tercih ettiği diş telleri son dönemlerde şeffaf diş tellerinin yaygın olarak kullanılması ile çok daha ilgi çekici bir hale geldi. Sanatçıların da bu diş tellerini tercih etmeleri ile birlikte artık çocukluğundan itibaren bu tellerden kaçan kadınlar hem estetik bir ağız yapısına hem de mükemmel gülüşlere sahip olmak için soluğu ortodontistlerde almaya başladı. Birçok farklı seçene sahip olan diş telleri kişilerin çene yapılarındaki farklılığa ve ihtiyaca göre kullanım sürelerinde değişiklik gösterebiliyor. Birkaç aydan 2 yıla kadar kullanımları olan diş telleri öncesinde ve sonrasında gerekli özen gösterildiği takdirde istenilen başarıyı yakalayabiliyor.

Tavşan Diş

Artık tam bir estetik modasına dönüşen tavşan diş, sadece ünlülerin değil birçok kadının da dişlerindeki yerini almış durumda. Ön dişlerin diğer dişlerden bir miktar daha uzun olması anlamına gelen tavşan diş, böylelikle gülüşü bir miktar daha sempatik hale getiriyor. tavşan diş estetiği için kişinin dudak ,yüz ve kurun kontürü, yaş, boy ve kilosu dikkate alınarak uygun ölçülerde diş modeli uygulanıyor. Tavşan diş estetiği son dönemlerde en çok venerler yöntemi ile uygulanıyor. Bu yöntemde kişinin ön dişleri bir miktar aşındırılıyor. Ardından tırnak kalınlığındaki ince bir porselen diğer dişlerden biraz daha uzun olarak bu aşındırılan yere yapıştırılıyor. Her ne kadar son dönemlerde artık herkes tercih ediyor olsa da yaptırmadan önce mutlaka birkaç doktora görünmenizi ve bu kararınızdan gerçekten emin olmanızı tavsiye ederiz.

Ayrık Diş

Estetik Diş Problemleri,

Kişinin sosyal hayatını oldukça olumsuz yönde etkileyen ayrık diş tedavisi, kişinin bu durumdan rahatsız olması halinde kolayca tedavi edilebilecek bir rahatsızlıktır. Eğer kişinin çenesi geniş ise dişler normal boyutta olsa bile ayrık durabilirler. Geçirilen diş etleri dişlerde ayrıklığa sebebiyet verebilir. Ayrık dişleri ortadan kaldırmanın birçok yolu mevcut.

  • Ortodontik tedavi ile ayrıkları kapatma
  • Porselen laminalar ile diş aralıklarını kapatma
  • Işıklı dolgular ile diş aralarını kapatma

Bonding adı verilen diş çürüklerinin tedavisinde kullanılan kompozit dolgular da ayrık diş tedavisinde uygulanmaktadır. Eğer bu işlem sizin için uygunsa 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde dişlerinizdeki ayrıklıktan kurtulmanız mümkün olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();