Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri nelerdir? Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Neden Olur? Erkeği Cinsellikten Soğutan Etkiler Nelerdir?

Kadın ve erkekte fiziksel her tür rahatsızlık kolayca kabul edilirken konu cinsel rahatsızlıklara gelince kimse kolay kolay bu rahatsızlığı kabul etmez. Oysa cinselliğin de hayatımızdaki yerinin yaşam kaynağımız olan su kadar önemli olduğunun bilince varmalıyız. Bu konuda aklımıza takılan her konuyu çok daha irdeleyerek ve inceleyerek öneme kavuşturmuş oluruz. Kadınlarda çok daha sıklıkla görülen cinsel isteksizlik, konu erkekler olunca çok daha karmaşık bir hal alabiliyor. Erkeğin kendini yeterli hissetmediği ve çoğu zaman bunun etkilerini partnerine yansıtarak çok daha zor bir hale getirdiği cinsel birleşme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için çiftlerin sorunlarını dile getirmeleri gerekmektedir. Gelin Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri nelerdir yazının devamına bakalım...

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Kişilik Sorunları

Erkeklerde cinsel isteksizlik için birçok faktör vardır. Bebek yaşlardan itibaren anne ile olan ilişkilerin özellikle erkek çocuklarında cinsel kimliği etkilediği bilinmekte. Anneye gizli aşık olma durumu, bebeklik döneminde anneyle çok yakın bir şekilde kurulamamış olan fiziksel ve duygusal temas, anneye düşkünlük hatta bağımlılık göstermek gibi.

Anne ile ilgili olaylar erkeklerin cinsel isteksizlik nedenlerini oluşturmaktadır. Şefkat arayan bu erkekler cinselliğin verdiği hazdan geri çekilerek uyarılma sağlandığı halde cinsel isteksizlik yaşayabilirler.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Cinsel Kimlik Sorunları

Günümüzde hala büyük bir kesimin ayıplayarak yasakladığı, hoş görmediği bir seçim olan cinsel kimlik problemi, bu probleme sahip olan erkekler için cinsel hayatı yaşayamamaya ve toplum içinden kendilerini soyutlamaya neden olabilir. Çevre baskısıyla ilgi dışı olan cinsle birlikle olan erkekler, ihtiyaçları düzeyince bir ilişki yaşayamadıkları için zamanla cinsellikten uzaklaşarak cinselliğe karşı soğuyabilirler.

Cinsellikten Soğutan Etkiler

Erkekler genel olarak yatak ve cinsellik söz konusu olduğunda oldukça büyük beklentiler içerisine girerler. Onlar için karşı cinsin her zaman cinsel ilişkiye hazır olması gerekse de maalesef bazı durumlarda bu pek de mümkün olamayabiliyor. Bunun sonucunda ise kadında mevcut olan tüy ya da akıntı gibi sebepler erkekte cinsel isteksizlik yaratabiliyor.

Eşe Karşı Duygulan İlgisizlik

Eşlerine karşı ilgi kaybına uğrayan erkekler bu sebepten ötürü eşlerinden uzaklaşabilirler. Zaman içerisinde kilo alma, hijyenin sağlanamaması gibi sebeplerden ötürü artık cinsel bir uyarılma hissedemeyen erkek zaman içinde eş modeli ile anne modelini birbirine karıştırmaya ve eşinden uzaklaşmaya başlayacaktır. Böyle durumlarda ise yapılabilecek tek şey problemi ortadan kaldırarak yeniden ilişkinin başındaki o heyecanı yakalamaya çalışmak olmalıdır.

Hareketsiz Eş

Kadınlarda yüzyıllardan beri gelen ve tabu olarak öğretilen cinselliğin evlenmeden önce yaşanmaması gerektiği fikri maalesef ki evlendikten sonra büyük sorunlara yol açabiliyor. Ataerkil bir toplumda erkeğin istediğini istediği gibi yaşama özgürlüğü ona haklar, özgürlükler ve tecrübeler kazandırırken, kadının o ana kadar bir şey öğrenememesi ve yatakta pasif kalması erkekle olan iletişimi oldukça zor bir hale sürükleyecektir. Kadının pasif hali erkeği istek kaybına uğratacak ve birleşmenin gerçekleşmemesini sağlayacaktır.

No more pages to load

No more pages to load