Erkek ve Kadın Arkadaş Olabilir mi?

Erkek ve Kadın Arkadaş Olabilir mi? En yakın arkadaşlıklardan doğan aşklara siz de şahit olmuşsunuzdur. Sizce erkek ve kadının sadece arkadaşlığı mümkün mü?

Ne kadar sinir bozucu bir konu değil mi? Erkek ve kadın arkadaş olabilir mi? Bu konuya kadınların gözünden baktığımızda evet kesinlikle bir kadın ve bir erkek arkadaş olabilir. Fakat aynı şeyi erkeğin gözünden görmek biraz zor bir konu. Çünkü erkekler her ne kadar arkadaş gibi davransa da içlerinde genetiklerinden gelen bir özellik vardır ve kadınları, gerçekten arkadaş olsa da, kadın olarak görürler.

Aynı konu kadınlar içinse daha farklıdır. Çünkü geçmiş genetik yapılarına bakıldığında kadınlar geçmiş çağlardan beri erkekleri bir üreme aracı olarak görürler. Eğer erkeğin bu yönünü hiç sayıyorlarsa erkek sadece arkadaş olur. Bu kişiliklerine ve yaşantılarına değil tamamen genetik iç güdülerine bağlı bir kavramdır. İşte bu nedenle bir kadın bir erkeği gerçekten arkadaşı olarak görüyorsa o erkek onun sadece arkadaşıdır. Tabi ki istisnalar kaideyi bozmaz derler. Ama bir erkek kadın için arkadaşsa sadece arkadaştır. Çok zordur onu sevgili olarak görmek.

Erkek ve Kadın Arkadaş Olabilir mi?

Erkek ve Kadın Arkadaşlığı Hakkında

Gene de bir kadınla bir erkeğin arkadaş ya da kanka olmasının önünde şu tip sebepler olabilir:

  • Kadının ya da erkeğin sevgilisi ya da eşi varsa? Her iki tarafın da sevgili ya eşi varsa sorun değil de sadece bir tarafın varsa orda sorun çıkabilir. Çünkü kadının ya da erkeğin sevgilisi sizi sorun olarak görecektir. Sizden zaman çaldığını söyleyecektir. Hadi bakalım buyurun çıkın işin içinden. Arkadaşlık nerde kaldı?
  • Bir kadın ve bir erkeğin çok da doğru arkadaş olamama sebeplerinden biri de atalarımızdan gelir. Ne demişler? Ateşle barut yan yana durmaz. Bir yere kadar doğru bir yere kadar yanlış bir ata sözü. Bu kadınla erkeğin arkadaşlıklardan ne beklediğine ve bunu ne kadar uyguladığına bakar.
  • Bir de kadın erkek arkadaşlığının çeşitlerine bakmak lazım. İşyerinde bir çok erkek ve kadın yan yana bazen de gece geç saatlere kadar bir arada çalışıyor. Demek ki işyerinde çok da formal düzeyde arkadaş olunabilir. Tabi hoşlanma faktörünü de unutmayalım. Ne de olsa kadın ve erkek değil mi? Ama gene de iş hayatını ve özel hatını birbirinden ayrı tutan bir çok örnek var. Her ne kadar ilişkilerin çoğu iş arkadaşlığından başlasa da önce kariyeri düşünün ve birbirinden ayrı tutun.

Erkek ve Kadın Arkadaş Olabilir mi?

  • Okul arkadaşlıkları da var. Belki de en gerçek olan kadın erkek dostluğu burada başlıyor. Okul zamanlarında kimsenin kimseden çıkarı olmadığı dönemlerde arkadaş olanlardan düşman olmaz. Ama kesinlikle kanka olur dost olur. Karınıza, kocanıza, sevgilinize tanıştırabileceğiniz en güvenilir erkek ya da kadınlardır okul arkadaşları.
  • Bir de beraber büyünen aile dostu arkadaşlar vardır. Burda tehlikeli olan siz birbirinize bir şey hissetmeseniz de ailelerin sizi yakıştırmasıdır. Uzak olun. Siz olacaksanız beraber olacaksınız aileleriniz.

 

Her şey bir tarafa tabi ki ne istediğini bilen her kadın ve erkek arkadaş olabilir. Hurafelere kesinlikle itibar etmeyin. Siz kendinizi biliyorsanız her şey boş. Kadın ya da erkek olmanız farketmez.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();