Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Lazer epilasyon nedir ve kimlerde uygulanabilir? Kadınların yeni gözdesi lazer epilasyon!

Her kadının isteği pürüzsüz, yumuşacık, bebek gibi bir cilde sahip olmaktır. Gelişen teknoloji sayesinde artık bu hayali gerçekleştirmek mümkün. Ancak yine de epilasyon hakkında bilmeniz gerekenler var. Epilasyonlar bizlere ağda, tıraş, cımbız gibi yöntemlere göre daha kalıcı ve etkili bir çözüm sunuyor. Teknolojiyle beraber de bu seçeneklere bir yenisi daha eklendi; lazer epilasyon.

Lazer epilasyon nedir?

İstenilen bölgeye ve kıl tipine uygun enerji verilerek kılların kökten yok etme yöntemidir. Bu enerji cilde zarar vermeden kıl köklerine ısı uygulayarak kıl köklerinin zayıflamasını ve kılların yok olmasını sağlar.

Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer epilasyon güvenli bir yöntem midir?

Lazer epilasyonu tüm dünyada güvenle uygulanan bir yöntemdir. Doktor kontrolünde istenildiği şekilde ve düzenli uygulandığı sürece tedavi olumlu sonuç vermektedir. Bilinmeyen yerlerde tedavi uygulamak sakıncalı olabilir.

 

Lazer epilasyonda acı hissedilir mi?

Lazer epilasyon tedavisinde hissedilen acı, kişinin ağrı eşiğine göre değişiklik gösterebilir. Bazı kişiler ağrı eşiği yüksek olduğundan hiçbir ağrı sızı hissetmeyebilirler. Ağrı eşiği düşük olanlarda ise acı çok az ve orta derecede denecek kadar hissedilebilir. Lazer tüy köklerini her hedef aldığında çimdiğe benzeyen bir hisse neden olur ve dayanılamayacak boyutlarda bir acı değildir. Koltukaltı, bikini gibi hassas bölgelerde bu his daha fazla hissetmenize neden olabilir. Bu durumlarda ağrı tedavisi için önce lazer epilasyon uygulanacak bölgeye uyuşturan jel ya da kremler sürülebilir. Bu krem jellerin etkisi 15 dakika kadar sürebilir.

 

Lazer epilasyon seanslarının süresi nedir?

Lazer epilasyonu vücutta istenilen her bölgeye uygulanabilir. Seans süreleri bölgedeki kıl yoğunluğuna ve kıl tipine göre değişiklik gösterebilir. Bu süreler 5 dakika ile 1,5 saat arasındadır. Mesela dudak üstü 5-10 dakika ise bacaklar yaklaşık 1,5 saat sürebilir.

 

Lazer epilasyon kaç seans gerektirir?

Lazer epilasyonda seans süreleri de bölgeye göre değişiklik gösterir. Vücut için 4-6 seans gerekirken, yüz bölgesinde seans süresi 5-8’e kadar çıkabilir. Bu süre sonucunda kıllarda %70-90 arasında bir azalma görülür.

 

Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır?

Lazer epilasyonu tüm dünyada güvenle uygulanan bir sistemdir. Bu nedenle vücudunuza herhangi bir zarar vermez. Ancak bilinmeyen yerlerde, uygun makinelerle yapılmadığı taktirde tedavi olumsuz yanıt verebilir. Uzman kişiler eşliğinde ve doğru cihazlarla yapılan epilasyonlarda yan etki görülmemektedir.

 

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

Tamamen tüyleri beyaz olan kişiler, hamileler, sedef hastalığı gibi der hastalığı olan kişiler, sivilce ilaçları kullanan kişiler,  kalp pili olanlar, ayva tüyü olanlar, epilepsi hastası olanlarda lazer epilasyonu sistemi uygulanmaz.

Bronzlaşmış kişilerde ise ten renginin açılması beklenir ve o şekilde tedaviye başlanır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();