En Popüler Kına Gecesi Müzikleri

En Popüler Kına Gecesi Müzikleri, Farklı Tarzda Müzikler, Klasik Kına Geceleri, Modern Kına Geceleri

Evlenme ritüelleri arasında çok büyük bir öneme sahip olan kına geceleri, genç kızların bir yandan ağlarken diğer yandan eğlendiği muhteşem bir organizasyondur. Bu organizasyonun en önemli iki noktası vardır; ilki elbette kına, ikincisi ise müzikleri. Unutulmaz bir kına gecesi geçirmek için bu iki önemli noktanın başarılı bir şekilde sunulması gerekiyor. Yeni bir hayata başlangıcın temsili olan, uygulanan ritüeller ile özellikle yabancıların büyük ilgisini çeken kına gecelerinin konseptleri de son dönemde büyük bir değişim gösterdi.

Eski dönemlerde sadece gelinin ve genç kızların ön planda olduğu kına geceleri her geçen gün değişen trendlerden nasibini almaya devam ediyor.

Modern Kına Geceleri

En Popüler Kına Gecesi Müzikleri,

Kına geceleri denildiğinde büyüklerimizin aklına gelen, kırmızı bindallılar ile gelinin süzüldüğü, acıklı bir türkü ile başlayıp, ardından eğlencenin hız kazandığı kına geceleri artık çok gerilerde kaldı. Günümüz kına gecesi organizasyonlarında çok büyük farklılıklar mevcut. Her şeyden önce gelinin tercih ettiği kıyafetlerde bu değişikliği görebiliyoruz. Seçilen konsepte göre kimi zaman hint elbisesi kimi zaman çok daha modern kıyafetlerin damga vurduğu kına geceleri geleneksele ait hemen hemen hiçbir şeyi içinde barındırmıyor. Kıyafetlerden çalan müziklere kadar hemen her şey bambaşka bir şekle bürünmüş durumda.

Klasik Kına Geceleri

Geçmişten günümüze gelen ve düğün törenleri öncesinde yapılan klasik kına gecelerin de kırmızı bindallı giyen genç kızlar önce ellerinde mum tutan arkadaşlarının ortasından geçerek bir sandalyede oturması ile gerçekleşen kına geceleri hüzünlü türküler eşliği ile devam eder. Kınanın yakılmasının hemen ardından hüzünlü türküler sona erdirilerek çok daha eğlenceli kısım başlar. Bu bölümde kadınlar tüm enerjileri ile pistte yerlerini alarak kına gecesinin eğlencesine kendilerini kaptırırlar.

Farklı Tarzda Müzikler

En Popüler Kına Gecesi Müzikleri,

Kına gecesinin konseptine göre seçilen müzikler de farklılık gösteriyor. Bu müzikler mutlaka konsept ile uyumlu olmak zorunda. Eğer hint konseptli bir kına tercih ediyorsanız mutlaka hint müziklerine ağırlık vermelisiniz. Sadece kına yakılırken yerel türkülerden faydalanabilir, çok daha hüzünlü ve etkili bir ortam sağlayabilirsiniz.

Kına gecesi konseptiniz geleneksel konseptten oluşuyorsa, kına gecesi müziklerini de buna uygun seçmeniz gerekiyor.

 1. Yeşim Salkım- Haydi Kızlar Kalkın Göbek Atmaya
 2. Oğlan Bizim Kız Bizim
 3. Kına Koydum Siniye
 4. Kınamı Yoğurdular
 5. Kınayı Getir Aney
 6. Vardım Baktım- Kına Türküsü
 7. Safiye Soyman- Sallasana Sallasana
 8. Candan Erçetin- Annem
 9. Rachid Taha- Ya Rayah
 10. Çiftetelli
 11. Sezen Aksu-Rakkas
 12. Candan Erçetin- Yüksek Yüksek Tepelere
 13. Zara- Kesik Çayır Biçilir mi
 14. İbrahim Tatlıses- Kara Üzüm Hapbesi
 15. Candan Erçetin- Vardar Ovası
 16. Elvana Gjata- Love Me
 17. Kınamız Var- Eli Zilli
 18. Roman Havası- Çek Tulumbayı Çek Çek
 19. Geline Bak Geline
 20. 7 Kocalı Hürmüz- El Hubb

No more pages to load

No more pages to load