En Kolay Ödem Söktürücü Yöntemler

En Kolay Ödem Söktürücü Yöntemler, Mısır Püskülü İle Ödem Atma, Kiraz Sapı İle Ödem Atma, Ödem Söktürücü Bitki Karışımı

Özellikle kadınların günlük yaşamlarını zehir eden ödem için birçok çareye başvuruluyor. En sık hissedildiği dönemin adet dönemi öncesi olan ödem, vücudun hemen her noktasında şişlik ile kendini gösteriyor. Kimi zaman şiddetine bağlı olarak nefes almayı dahi güçleştiren şişkinlik ile başa çıkmak için çok geçerli ve etkili birkaç yöntem elbette mevcut. Bu yöntemlere geçmeden önce vücutta ödem oluşmasının nedenlerini iyi bilmek gerekiyor. Bu nedenlerden kaçınarak vücudun su tutmasını ödem söktürücü yöntemler ile önlemeniz mümkün olabilir.

Kadınların sık maruz kaldığı ödem birçok sebepten ötürü olabilir. Hareketsiz olmak, yağlı ve şekerli gıdaları bol miktarda tüketmek, ilaçlar ve yeterli miktarda tüketilmeyen su vücutta ödeme neden olmaktadır. Birçok bitki ödemin atılması için en sağlıklı yöntemler arasında sayılırken ilaçsız bir şekilde rahatlamanıza olanak sağlar.

Ödem Söktürücü Bitki Karışımı

Taze nane, dereotu ve maydanozu bir kasede karıştırın. Üzerine bir yemek kaşığı yoğurt ilave edeceğiniz bu karışımı her gece yatmadan önce düzenli bir şekilde tüketirseniz vücudunuzdan ödemi atmış olursunuz. Aynı zamanda rahat bir uyku içinde oldukça etkili bir karışımdır.

Ödem Söktürücü Maydanoz Suyu

En Kolay Ödem Söktürücü Yöntemler

Ödem söktürücü bitkiler içinde herkes tarafından en çok bilineni ve tercih edileni elbette maydanozdur. Bilinenin aksine maydanoz kaynatılarak suyu içilmemesi gereken bir bitkidir. Kaynatıldığı takdirde tüm vitaminleri ölen maydanozun bunun yerine özellikle sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Ödem Söktürücü Detoks Suyu

Taze nane, limon ve salatalık ile hazırlanacak olan detoks suyu ödem şikayetlerini sonlandıracak mucizevi bir etkiye sahip. Geceden hazırlanması gereken bu detoks suyu için 1 litre oda sıcaklığında suyun içerisine, 3 yaprak taze nane, 3 dilim limon ve 3 dilim salatalık doğrayın. Ertesi gün geceden beklemiş olan bu karışımı gün içinde tüketin. Böylelikle hem vücudunuzdaki ödemlerden kurtulmuş olacaksınız hem de kilo vermek isteyenler için etkili bir yöntem olmuş olacak.

Melisa Çayı İle Ödem Atın

Sadece melisa çayı ile değil, anason, melisa, papatya ya da yeşil çay gibi ödem atıcı çay çeşitlerinden dilediğinizi seçerek her gece yatmadan önce düzenli olarak 1 bardak tükettiğiniz takdirde hem uykunuz düzene girmiş olacak hem de vücudunuzdaki ödemlerden kurtulmuş olacaksınız.

Kiraz Sapı İle Ödem Atma

1 bardak kaynamış suyun içine 5 gram kadar kiraz sapı atın. 10 dakika demlendikten sonra gün içerisinde tüketin. Bu kiraz sapı karışımını günde en fazla 3 bardak olarak tüketebilirsiniz.

Enginar Yaprağı İle Ödem Atma

En Kolay Ödem Söktürücü Yöntemler

1 bardak kaynamış suyun içine 5 gram kadar enginar yaprağı atarak demlenmesini bekleyin. Gün içerisinde birkaç bardak tüketebileceğiniz bu karışım ile şişkinliğiniz sona erecektir.

Mısır Püskülü İle Ödem Atma

En çok bilinen ve uygulanan ödem atma metotlarından biri olan mısır püskülünü 1 bardak kaynamış suyun içine ekleyerek 10 dakika demlenmesini bekleyin. Gün içinde 3 bardak tüketilebilir olan mısır püskülü suyu ile kendinizi çok daha rahatlamış hissedeceksiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();