Cinsellikte Hangi Kamasutra Pozisyonları Önemlidir?

En Kolay Kamasutra Pozisyonları Nelerdir? Maddeler halinde ve detaylandırarak en kolay Kamasutra pozisyonları ?

“Zevk kitabı” anlamına gelen ve Hindistan’da ortaya çıkmış bir öğreti kitabı olan Kamasutra, değişik pozisyonlar ile mutlu bir yaşama erişme konusunu alarak kitapta bunlara detaylıca yer vermiştir. Özellikle cinsel birlikteliklerde kadının da erkeğin de duruş pozisyonlarının ne kadar önemli olduğu düşünülürse, oldukça faydalı bir kitap olduğu da söylenebilir. Fakat oldukça zor pozisyonlar da olabildiği gibi, çiftleri mutlu edecek kolay Kamasutra pozisyonları da bulunmaktadır.

Maddeler halinde ve detaylandırarak en kolay Kamasutra pozisyonları;

  • Kadının Üstte Olduğu Cinsel Birleşme

Genel olarak erkeklerin çok sevdiği ve bu şekilde kadını daha fazla hissettiğini söylemesi yönünden güzel, kolay bir pozisyondur. Erkek düz bir şekilde yatarken kadının arkasını dönerek veya önüne dönerek erkeğin üstüne oturduğu ve kadının daha aktif olmasını gerektirdiği pozisyonlardan biridir. Sıklıkla yapılan ve zevk alınan pozisyonlardandır.

  • Kadının Dizleri Üzerinde Durması Ve Öne Doğru Eğilmesi (Köpek Pozisyonu) Şeklinde Başlayan Birleşme

Bu pozisyonun da oldukça sık uygulandığı, hatta erkeklerin kadınlara en çok teklifte bulunduğu pozisyonlardan biri köpek pozisyonudur. Ayrıca, bu pozisyonu uygulayan çiftlerde kadının da erkeğin de zevk almaları daha yüksektir.

  • Kadının Altta Olduğu Cinsel Birleşme

Oldukça klasik ve hatta cinsel birleşmeyi başlatan pozisyonlardan biri olan ve Nirvana olarak adlandırılan bu pozisyonda kadın sırt üstü yatağa uzandıktan sonra geri kalan tüm işi erkeğin halletmesi beklenir. Çünkü kadın bu pozisyonda biraz daha etkisizdir ve sadece erkeği kavramakla yükümlüdür. Bu kavrama, kadının bacaklarını erkeğe dolaması ya da kolları ile erkeği kendine doğru çekmesi ile mümkün olabilir.

En Kolay Kamasutra Pozisyonları

  • Her İki Tarafında Yatar Pozisyonda Olduğu Cinsel Birleşme

Bu pozisyon, erkeğin ya da kadının üstte olması fark etmeden birinin yüz üstü yattığı diğerinin ise sırt üstü olarak yüz üstü yatan kişinin üstüne yatması olarak açıklanabilir. Oldukça kolay ve çok sık gerçekleştirilen pozisyonlardan biridir. İki tarafında bacaklarını uzatması bu pozisyonu farklı kılan başlıca özelliklerdendir.

Cinsellik ve Kamasutra Pozisyonları

  • Kadın Ve Erkeğin Ayakta Durduğu Cinsel Birleşme

Bir anda başlayan temel cinsel birleşmeler içerisinde en basit olanlardan biri de kadın ve erkeğin ayakta durduğu birleşmedir. Bu birleşmede kadın önde erkek arkada olacak şekilde ayakta durulur ve cinsel birleşme başlar. Ayrıca kadının duvardan destek alarak ayakta durması ya da biraz öne eğilerek erkeğe yardımda bulunması doğru olacaktır.

  • Kadının Ters Bir Şekilde Erkeğin Üzerinde Oturduğu Cinsel Birleşme

Bu birleşme esnasında erkek yatağa uzanır ve kadın erkeğin üzerine tam olarak birleşme yaşanacak noktaya oturur. Bu sırada da erkek kadının vajinasına dokunabilir ya da belinden kavrayarak kadını tahrik edebilir. Kolay ve etkili pozisyonlardan biridir.

  • Kadın Ve Erkeğin Farklı Taraflara Uzanarak Yaptığı Cinsel Birleşme

Kamasutra kitabında “Şehvetli” pozisyonlardan biri olarak adlandırılan bu birleşmede erkek sırt üstü uzanır. Kadın ise erkeğin ayaklarına doğru uzanarak erkeğin tam tersi şekilde ve üstüne uzanmış olur. Bu pozisyonda aktif olan, üstte olduğu için kadındır. Kadının hareketleri ve erkeğin kadını arkadan görmesi şehvetli bir şekilde çiftin zevk almasını sağlar.

  • Kadının Bir Eşya Üzerinde Oturarak Erkeğin Ayakta Durduğu Cinsel Birleşme

Kadının bir masanın ucunda oturarak bacaklarını erkeğe dolaması ile başlayan cinsel birleşme pozisyonudur. Kamasutrada kolay ve zevk veren pozisyonlardan biri olarak belirtilir. Bu pozisyonda erkek kadını belinden tutabildiği gibi, göğüslerine dokunma imkânı da bulabilir. Göz göze yapılan bu birleşme de oldukça etkilidir.