Örgü Saç Modelleri

Örgü Saç Modelleri, En Güzel Örgü Saç Modelleri, Hollanda Örgüsü, Halat Örgüsü, Fransız Örgüsü.

Saçlarınıza şekil veremediğinizde ve sinirden saçlarınızı kesme aşamasına geldiğinizde hayat gerçekten çekilmez bir hal alabiliyor. Ayna karşısında o kadar uğraşıp da istediğiniz şekle girmeyen saçlarınız bir de üstüne yağlanıyor. Bu durumun üstesinden gelmek için aslında çok şık ve basit bir yol var. Örgü saç modelleri ile saçlarınıza harika şekiller verebilir ve güne muhteşem başlayabilirsiniz. Örgü saç modellerini saçınıza uygulamanız için saçınızın uzun olmasına gerek yok, her saça uygun olacak bir model bulunuyor. Sizler için bu modellerin bazılarını sıraladık. Bilmiyorsanız bile birkaç pratik ile çok rahat bir şekilde bu örgü saç modellerini öğrenebilirsiniz.

En Güzel Örgü Saç Modelleri

Fransız Örgüsü

Örgü saç modelleri sıralamasında ilk sıralamada tabii ki de Fransız örgüsü yer alıyor. Yani bildiğimiz adıyla balıksırtı. Her modelden önce yapmanız gereken şey saçınızı tarayarak düzgün hale getirmek. Örmek istediğiniz kısmı ayırdıktan sonra işleme başlayabilirsiniz.

Örgü Saç Modelleri

Başınızın üst kısmından 3-4 santimlik bir tutam saç alın ve bunları 3 eşit parçaya ayırın. Ortadaki ve soldaki parçayı sol elinizle tutup sağdaki parçayı da sağ elinizde tutarsanız daha rahat örebilirsiniz. Klasik örgü gibi örmeye başlayın. Yani önce sağ tutamı diğer iki tutamın arasına yerleştirin. Daha sonra solda kalan parça için aynı işlemi tekrarlayın. Bir sonrası örgü adımında saçınızın sağ tarafından bir miktar saçı sağda bulunan tutama ekleyin. Klasik örgü gibi örmeye devam edin. Her örgü adımında sağdan ve soldan parçalar alarak örmeye devam edin. Son noktaya geldiğinizde isterseniz saçınızı toplayın, isterseniz kalan saçı klasik örgü ile örerek bitirin.

Hollanda Örgüsü

Örgü Saç Modelleri

Örmeye başlamak istediğiniz noktadan bir tutam saç alın ve bunları bir lastik toka yardımıyla tutturun. Daha sonra alt kısımdan bir tutam daha alın ve onları da bir lastik toka ile diğer saçlara karışmayacak şekilde tutturun. Üstte ayırdığınız saçı 3 eşit parçaya ayırın ve ortadakini serbest bırakarak sağ ve soldaki tutamları ayrı ayrı lastik toka ile tutturun. Altta ayırdığınız saçınızı da iki eşit parçaya ayırın ve üstte boşta bıraktığınız ortadaki saça ekleyerek örmeye başlayın. Altta kalan saçların devamı için de aynı işlemi tekrarlayarak örmeye devam edin. İki eşit tutama ayırarak ortadaki kısmı boşta bırakacak şekilde örme işlemini sonuna kadar devam ettirin.

Halat Örgüsü

Örgü saç modelleri arasında belki de en kolay uygulayacağınız örgü çeşidi halat örgüsüdür. Saçınızı iki eşit tutama ayırın. Altta kalan saçı diğer parçanın üzerine yerleştirin. Üstteki saç bu aşamada alta geçmiş olacak. Üstteki saçı bir parmağınızla sabitleyerek altta kalan saçı yeniden üstteki saçın üzerinden geçirin. Son noktaya kadar aynı işlemi devam ettirin. Bittiğinde lastik toka veya firkete yardımıyla saçınızı sabitleyin.

Şelale Örgüsü

Bu örgü saç modelini saçınızın tamamını kullanmadan bir taç gibi yapabilirsiniz. Oldukça şık duracaktır. Aslında Fransız örgüsüne benzeyen bu örgü, eli Fransız örgüsüne alışmış olanları biraz zorlayabilir. Başta yine saçınızı 3 eşit parçaya ayırıyorsunuz. Saçınızın üstte kalan kısmından alarak her örgüde örgüyü devam ettiriyorsunuz. Ancak altta kalan kısımdan ekstra saç tutamı almayın ve onları örgüye katmadan her aşamada serbest bırakarak devam edin.