En Güzel Çocuk Kitapları

En Güzel Çocuk Kitapları, En Beğenilen Çocuk Kitapları, Şeker Portakalı, Şamatalı Köy, Masal Masal İçinde Ve Daha Fazlası yazımızın devamında.

Çocukların eğitiminde ve duygusal gelişimlerinde en önemli rolü oynayan nesneler hiç kuşkusuz ki çocuk kitaplarıdır. Çocuklara hem okuma alışkanlığı kazandırmak hem de duygu ve hayal dünyalarını zenginleştirmek için özenle seçilmesi gereken çocuk  kitapları artık birçok yayın evinden çıkıyor. Sadece boş vakit değerlendirmek adına değil, çocuğunuzun ileriki yaşlarda da okuma alışkanlığı kazanmasına, araştırma yapma isteğine, öğrenme arzusuna basamak oluşturacak olan kitaplar, çocuğunuzun aynı zamanda zihinsel ve duygusal gelişimi için de harika kaynaklardır.

En Güzel Çocuk Kitapları

Sadece okuma odaklı değil aynı zamanda görsel farklılık da içeren 3 boyutlu çocuk kitapları, müzikli ve sesli olarak da satışa sunulmakta çocuğunuza çok daha farklı deneyimler sunmakta. Burada asıl önemli olan husus ise çocuğunuza mutlaka yaş grubu olarak hitap eden kitapları seçmeniz olacaktır. Özellikle yatma saatinden hemen önce okunan kitaplar körpe beyinlere sahip olan çocuklarımız için en doğru tercih olacaktır.  Biz de sizler için son dönemlerde en çok tercih edilen ve önerilen kitapların listesini hazırladık. Şimdiden iyi okumalar dileriz.

En Beğenilen Çocuk Kitapları

Elmer

Bir seri olarak yayınlanan bu kitabın kahramanı rengârenk bir fil. Bu rengârenk fil ve arkadaşlarının başlarından geçen eğlenceli hikâyeleri çocuğunuza okurken eminim ki siz de çok keyif alacaksınız. Mikado yayınlarından çıkan bu seriyi mutlaka çocuğunuzun kütüphanesine eklemelisiniz.

Eyvah Kalbim Kırıldı

En Güzel Çocuk Kitapları

İsmi size fazla melankolik gelmiş olabilir. Redhouse yayınevinden çıkan bu kitap ile çocuğunuzun duygular ile naif bir karşılaşmada bulunmasını sağlayabilir, ona yeni bir bakış açısı kazandırabilirsiniz.

Saftirik

Güzel bir macera kitabı arıyorsanız ve okurken hem siz hem de çocuğunuz heyecanlansın istiyorsanız Saftirik sizin için kesinlikle doğru bir tercih olacaktır.

Hoflipuf

Masallar âlemi karıştı. Masal kahramanlarının eşyaları birer birer çalınıyor. Bu da yetmezmiş gibi kahramanların kendilerine ait sorunları da ortaya çıkıyor. Her şeyi eski haline getirmek için ise oyun oynamak yeterli. Can Yayınları’ndan çıkan bu çocuk kitabı da çocuğu ile eğlenceli vakit geçirmek isteyen anne babalar için eminiz ki harika bir tercih olacaktır.

Şamatalı Köy

Dünün çocuğu, bugünün yetişkini olan pek çok kişi Şamatalı Köy’ü hatırlayacaktır. Bu küçük köyde sadece üç tane çiftlik evi ve altı tane çocuk bulunuyor. Bu çocukların her biri de birbirleriyle çok yakın arkadaş! Hayal dünyasını, maceraları, okul sevgisini, dostluğu ve paylaşımı öne çıkaran bu kitap, çocuğunuza okurken sizin de çok keyif alacağınız bir eser.

Küçük Prens

Yetişkinlere de hitap eden bir kitap olan Küçük Prens’e aslında tam olarak çocuk kitabı demek mümkün değil. Ancak bu eser, her çocuğun mutlaka okuması gerekenlerden. Çünkü Küçük Prens, insana her yaşta farklı şeyler öğretiyor. Siz de çocuğunuza Küçük Prens okuyarak keyifli vakit geçirebilir, onun zihnini geliştirebilir ve siz de bu etkileyici eserin tekrar tadına varabilirsiniz.

Şeker Portakalı

Dünyanın en etkileyici çocuk kitaplarından biri olan Şeker Portakalı çocuklara yaşamın beklenmedik olayları karşısında nasıl davranmaları gerektiğini anlatıyor. Başkahraman küçük Zeze’nin hikâyesi, serinin diğer kitapları ile devam ediyor. Zeze’nin heyecanlı serüvenleri hem çocuklara hem de yetişkinlere keyifli bir okuma saati armağan ediyor.

Masal Masal İçinde

Polisiye edebiyatının en ünlü isimlerinden biri olan Ahmet Ümit’in Masal Masal İçinde kitabı hem çocuklara hem büyüklere hitap ediyor. Ümit’in annesinin ona anlattığı masallar, yazarın usta kalemi ile yeniden şekilleniyor. Masal Masal içinde, adeta Binbir Gece Masalları lezzeti ile çocuklara ve yetişkinlere benzersiz bir okuma deneyimi sunuyor.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();