En Güzel Çocuk Filmleri

En Güzel Çocuk Filmleri neler? Çocuklar ile beraber aileleri de ekran başına geçirecek unutulmaz filmler. Eğlenceli dakikalar geçirmek için öneri filmler.

Hepimizin hayatında yer etmiş olan filmler vardır. Hani 10 kez izlesek de bıkmayacağımız filmlerden söz ediyoruz.  Peki ya çocuklarımızın hayatlarında vazgeçilmez filmler var mı acaba? Onları sadece televizyonlarda gösterilen çizgi filmlerle baş başa bırakmak biraz haksızlık sanki. “İyi de sinemada çocuk filmleri arasında hem eğitici hem eğlendirici filmler çok az bulunuyor” diyorsanız, üzülmeyin, size bir müjdemiz var!

Üzerinden kaç yıl geçerse geçsin, her dönemin çocuğuna hitap edebilen, rengarenk dünyaların ardında miniklere ve hatta büyüklere bile gizli mesajlar taşıyan vazgeçilmez filmleri unuttunuz mu? Aralarında sizlerin çocukluklarına da iz tutacak olan bu en güzel çocuk filmlerinin orijinal  DVD’lerini evde miniklerle birlikte izlemeye ne dersiniz? Çocuklar, çoktan gösterimden kalkmış olan bu filmleri izleyemedi diye hayıflanmasın, ıslak gözlerle evde sıkılmasın, hem eğlensin hem de öğrensin diyorsanız, şimdiye dek gösterime girmiş ve efsaneleşmiş en güzel çocuk filmlerini sıralıyoruz! Hadi bakalım, önce mutfağa, patlamış mısırların başına, sonra salona ufaklığın yanına!

En Güzel Çocuk Filmleri

 

 • Harry Potter Serileri

En güzel çocuk filmleri hakkında bir yazı yazılacaksa giriş tabi ki Harry Potter ile yapılır. Harry Potter ve Felsefe Taşı, Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Harry Potter ve Ateş Kadehi, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Harry Potter ve Melez Prens, Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1, Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 olarak toplamda 8 adet filmi bulunan Harry Potter’ın büyülü dünyasında onunla birlikte maceralara koşan çocuğunuzun ufku gelişecektir.

En Güzel Çocuk Filmleri

 • Kayıp Balık Nemo

Çocukların aileleri ile olan ilişkisine bir de balıkların gözünden bakmaya ne dersiniz? Bütün dünyada en sevilen çocuk filmleri arasında yer alan Kayıp Balık Nemo kısa bir süre içerisinde hem miniklerin hem de büyüklerin kalbinde taht kurmayı başardı.

 • Pinokyo

İşte müthiş bir klasik... Hangimiz Pinokyo ile Gepetto’nun biraz buruk ama çokça mutlu hikayesi ile hayallere dalmadık ki? Gepetto Usta’nın harikalar yarattığı Pinokyo’nun maceraları içinizi ısıtacak.

 • Aslan Kral

Hadi itiraf edin, Aslan Kral’ı izlediyseniz mutlaka birkaç mendili gözden çıkartmışsınızdır. Simba ile babası Kral Mustafa’nın ve ormandaki bütün hayvanların hikayesi, aile, barış, inandıkları şeyler için çaba sarf etmek, özgürlük, doğruluk gibi kavramları o kadar yumuşak bir dille anlatıyor ki, filmin etkisinden uzun süre çıkmak mümkün değil.

 • Oz Büyücüsü

Öyle bir film düşünün ki 1939’dan beri gelen bütün çocuklara hitap etsin. Oz Büyücüsü, Dorothy sayesinde çocuklara hayal kurmayı öğretirken dostluğun vazgeçilmez bir kavram olduğunu da vurguluyor.

 • Toy Story – Oyuncak Hikayesi

Çocuklarınızı oyuncakların gizemli dünyasına sokmaya ne dersiniz? 3’lü serisi ile 1995 yılından beri her dönemin çocuğuna hitap etmeyi başaran Toy Story’deki maceraperest oyuncakların arasında arkadaşlık ve dostluğa dair birçok şey gizli.

En Güzel Çocuk Filmleri

 • E.T.

1982 tarihli E.T. çocukların hayal dünyalarına erişerek, belki de uzaylıların kötü ve zararlık olmadıklarını çok tatlı bir hikaye ile anlatıyor. Miniklerin hayal kurarken farklı noktalara da değinmesini istiyorsanız, bu film size göre.

 • Evde Tek Başına

Hangimiz unutabiliriz ki Kevin’ın hırsızlarla yaşadığı maceraları? Çocukların aileleri ile kurduğu bağların daha da sıkılaşmasını sağlayan bu film ile minikler hem kahkahalar atacak hem de size sımsıkı sarılacak.

 • Jurassic Park

Miniklerle birlikte eskilere, çok eskilere gitmeye ne dersiniz? Aslında hepimizin hep merak ettiği dinozorlar Jurassic Park’ta canlanıyor. Issız bir adada dinozorların hayatını mükemmel bir görsel şölenle izleyebilirsiniz.

 • Kırmızı Balon

Şimdilerde hakkında pek de konuşulmayan Kırmızı Balon, sadece 34 dakikadan ibaret mükemmel bir aile filmi. Oscar ödüllü Kırmızı Balon’da çocuklara vicdan sahibi olmanın, arkadaşlığın, hayal kurmanın önemi oldukça kısa bir süre içinde çok güzel bir şekilde anlatılıyor.

 • Ölü Ozanlar Derneği

Ufaklıklarla birlikte izleyebileceğiniz şahane bir aile filmi daha! Okullarda dahi gösterilen Ölü Ozanlar Derneği’ni hangimiz sevmeyiz ki? Küçük büyük demeden herkesin sıkılmadan, bıkmadan, usanmadan seyredeceği Ölü Ozanlar Derneği; çocuklara ne olursa olsun hayallerinin peşinden koşmalarını, asla kendi karakterlerinden ödün vermemelerini, dostluğun ne denli önemli olduğunu kusursuz bir senaryo ve tabi ki şahane oyunculuk performansları ile anlatıyor.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();