En Güzel Bebek İsimleri

En Güzel Bebek İsimleri. Bebeğiniz için henüz hangi ismi vereceğinize karar veremediyseniz yazımız tam size göre!Bebek isimlerine göz atın!

Hamilelik süresinde anne ve baba adaylarının en çok düşündükleri konu bebeklerinin ismini ne koymaları yönündedir. Henüz cinsiyeti dahi belli olmamış bebeklere isim düşünerek bu sürecin daha heyecanlı geçmesini sağlarlar ve sonuçta kız veya erkek bir çocuk dünyaya geldiğinde de ismi çoktan hazır olmuş olur. Anne ve babalar çoğu zaman isim düşünürken çevrelerinde çok değer verdikleri kişilerin isimlerini de değerlendirmeye alırlar ve onların isimlerini de bu şekilde yaşatmak isterler. Bazı anne ve babalar ise tamamen alışılmışın dışında, farklı isimleri bebeklerine vermek isterler. Yabancı kökenli isimler günümüzde daha fazla kullanılmaya başlayan isimler arasında yer almaktadır. Fakat yine de daha bilindik ve eski isimler de günümüzde varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Henüz karar veremediyseniz En Güzel Bebek İsimleri yazımızda...

En Güzel Bebek İsimleri

En Güzel Kız Bebek İsimlerinden Örnek Verilecek Olursa;

  • MELİNA: Hareketli, esprili ve yıldırılamaz anlamına gelen Melina, çok güzel bir kız ismidir. Günümüzde pek az çocukta var olan Melina ismi, değişik bir isim arayanlar için idealdir. Çocuğunun isminin Kuran’da geçmesini çok isteyen kişiler için, Melina; Kuran’da geçen bir isim değildir. Yunanca kökenlidir.

En Güzel Bebek İsimleri

  • ÖZGÜLAY: Kabiliyetli, çalışkan, mükemmelliyetçi anlamına gelen Özgülay’da, yine çok bilinmeyen ve yeni türeyen isimlerdendir. Türkçe bir isimdir ve Türk kökenlidir. Melina gibi, Özgülay’da Kuran’da geçmeyen isimlerdendir.

 

  • DESTAN: Farsça kökene sahip isimlerden biri olan Destan, aslında Türkçe derslerinden de sıklıkla bildiğimiz kelimelerden biridir. Fakat anlamı ve kulağa hoş gelen ses tonu sayesinde kız çocuklarına verilebilecek güzel isimler arasında yer almaktadır. Hem farklı hem de söylemesi kolay isimlerden biri olan Destan’da Kuran’da yer almamaktadır.

 

  • EZRA: Arapça kökenli bir isim olan Ezra, erdemli ve içgüdülerini çok güvenen anlamına gelmektedir. Bu isim hem farklı hem de modern isimler arasında yer almaktadır. Dinen caiz isimler arasında yer almaktadır ve Kuran’da geçtiği söylenmektedir.

En Güzel Bebek İsimleri Listemizde Erkek isimleri ;

  • ATLAS: Hayat dolu, maceracı ve uyumlu anlamlarını taşıyan Atlas ismi, erkek çocuklarına özellikle 2010 yıllarından sonra sıklıkla verilmeye başlanmıştır. Daha modern bir isim olan ve kulağa hoş gelen isimler arasında yer alan Atlas, Türkçe kökenli bir isimdir. İsimlerin, kişilerin karakterini şekillendirdiğine inanan kişiler için de; Atlas isminin karakteristik olarak çok azimli ve sanatçı kişiliklere sahip olduğu söylenebilir.

 En Güzel Bebek İsimleri

  • ÖNGÜ: Farklı bir tona sahip olan erkek isimlerinden Öngü, henüz çok yeni modernleşmiş ve popülerler olmuştur. Anlamı, kaşif ruhludur. Türk kökenli ve Türkçe bir isimdir. Karakteristik açıdan Öngü ismi, şanslı ifadesi ile eşleşmektedir.

 

  • CANBERK: Aslında çok yeni olmayan ve neredeyse uzun zamandır bilinen isimlerden biri olan Canberk, sevecen ve sanata yatkın anlamına gelmektedir. Türk kökenli ve Türkçe bir isimdir. Karakteristik açıdan cesaretli, nazik ve becerikli anlamlarını taşımaktadır.

 

  • CANSUN: Hem kız hem de erkek ismi olarak anılabilen unisex isimlerden biri olan Cansun, Türk kökenli ve Türkçe bir isimdir. Mantıklı ve hümanist özellikleri karakterinde barındırdığı görülmüştür. Erkek isimleri arasında popülerliğe yükselen yeni adaylardandır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();