En Eğlenceli Kızlar Gecesi Fikirleri

Yoğun iş temposu ve haftanın bitmek bilmeyen yorgunluğu arasında enerjimizi biraz olsun eğlenerek geri toplamak için evde çılgın bir kızlar gecesi en iyi seçimlerden biri. Ama bu keyifli aktivitede unutulmaz bir deneyimin sırrı hazırlıklarda gizli. Aşağıda sizlerle paylaştığımız pratik hazırlık yöntemleri ve fikirlerle hemen telefonunuzu alıp kızları arayarak bundan sonra düzenli olarak tekrarlayacağınız bir gelenek başlatmak isteyeceksiniz.

 

Kızlar Gecesine Nasıl Hazırlık Yapılır?

Önce Ortamı Hazırlayın

Özellikle yalnız yaşayan biriyseniz, tüm evinizin tek kişilik bir düzene göre modifiye edilmiş olması çok normal. Örneğin yalnızca ihtiyacınız olacak kadar bardak veya tabağı ulaşılabilir bir yerde tutuyor, fazlasını yüksek bir dolaba kaldırmış olabilir ya da koltuklarınızı salonda birbirinden uzak yerlere koymuş olabilirsiniz. Hazırlıkların ilk adımı, davetli sayınıza göre ortamı ayarlamak.

Partinin Temasını Belirleyin

Yoğun bir haftayı geride bırakıp evde kalmanın en çekici yanı pijama giymek olsa da, partinizin teması klasik pijama partisi olmak zorunda değil. Misafirlerinize şık bir salon ve yemek sunumu hazırlayıp özenli giyinmelerini söyleyerek bir sosyete gecesi düzenleyebilirsiniz. Veya egzotik kokteyller hazırlayarak tropik meyveler eşliğinde hafif müzikle eğlenceli bir parti yapabilirsiniz. Tema belirlendikten sonra hazırlıklar için bir liste yapmanız çok daha kolaylaşacaktır.

 

İhtiyaçlarınızı Stoklayın

Partinin içeriğine göre öncelikle ihtiyacınız olacak yiyecek, içecek ve dekorasyon için detaylı bir liste hazırlayın. Alışveriş yaparken listenizin ve bir kalemin yanınızda bulunduğundan emin olun ki bu sırada aklınıza gelebilecek yeni fikirler veya ihtiyaçları ekleyebilin. Bu parti hem siz hem de en yakın arkadaşlarınız için olacak, dolayısıyla seçimlerinizi yaparken misafirlerinizin nelerden hoşlandığını da düşünün. Şık bir yemek davetinde şarap sunmayı planlarken, içki içmek istemeyebilecek kişileri de göz önünde bulundurun.

Partinin Göze Hitap Eden Kısmını Düzenleyin

Kızlar gecesinin sade bi ev oturmasına dönüşmesini önlemek için, sade ev oturması görünümünden kurtulmanız gerek. Alışveriş listenize parti süslemelerini eklemeyi unutmayın. Renkli, kokulu mumlar ve hafif kokulu bir tütsü, şık bir partiye yakışırken film gecesi için çikolata veya şarap-peynir tatma köşesi düzenleyebilirsiniz.

Aktivite Planlama

Şimdi temasını belirlediğiniz partinin aktivitelerini belirleme zamanı. Elbette gecenin sonunda pijamalarımızı giyip dedikodu seansı yapacağız, peki ya öncesinde? Nasıl bir parti olursa olsun misafirlerinizi eğlendirmeyi öncelikli amacınız haline getirin. Bizim bazı tavsiyelerimiz şöyle;

Film izleyin: Önerilerimiz, Sex and the City, Kocan Kadar Konuş, Pretty Woman, The Stepford Wives, Aşk Tesadüfleri Sever, Mona Lisa Smile, How to Be Single, Bridesmaids

Empati seansı yapın: Herkes sırayla zihnini meşgul eden bir problemini anlatıp diğerlerinin desteğini ve anlayışını alabileceğini hissetsin.

Entelektüel tartışmalar yapın: Parti öncesi hep birlikte okumayı kararlaştırdığınız bir kitap veya şiir üzerine konuşun.

Güzellik seansı düzenleyin: Herkes birbirinin saçını örmeden veya oje sürmeden kızlar gecesi olmaz.

Son Olarak...

Selfielerinizi çekip pijamalarınızı giydikten sonra bir sonraki parti için bir tarih belirlemeyi unutmayın. Kızlar gecesi sadece rahatlayıp eğlendiğimiz bir gece değil, bir grup olarak bağlarımızı güçlendirdiğimiz ve ruhumuzu iyileştirdiğimiz bir aktivite. İstek film izleyip şarap için, isterseniz gurme yemeklerle entelektüel sohbetler edin, kız arkadaşlarınız sizi en yakından tanıyan dostlarınız ve birbirinize her şekilde destek olmalısınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();