Pratik Emzirmeler İçin Emzirme Sütyeni Modelleri

Emzirme Sütyeni Modelleri ! Emzirme döneminde rahat etmenizi sağlayacak emzirme sütyenleri modelleri ve özellikleri yazımızın devamında.

Yeni doğum yapan ve dolayısıyla bebeklerini emzirme döneminde olan annelerin sürekli sutyenlerini çıkarıp bebeklerini emzirmeleri büyük zorluk yaratmakta. Özellikle de ev dışarısında, örneğin alışveriş merkezi gibi bir yerde, emzirme odasında hızlıca bebeğini emzirmek isteyen anneler normal sutyenlerle bir hayli zorluk çekebilmekte. Emziren anneleri bu zorluktan kurtarmak için birçok emzirme sütyeni modelleri üretilmekte.

Birçok markanın ürünleri arasında bulabileceğiniz çeşitli modeller vardır. Bunlar arasında doğum öncesinde kullanabileceğiniz hamile sutyeni, süngerli emzirme sutyeni, destekli emzirme sutyeni, organik emzirme sutyeni ve hatta toparlayan sutyen modelleri bile bulabilirsiniz.

Yeni doğum yapan annelere emzirme sütyeni modelleri

  • Toparlayan Sutyen

Her hamile kalan anne adayının korkularından biri de hamilelikten dolayı değişen hormon dengesi sebebiyle göğüslerin aşırı derecede şişmesidir. Bu şişme ile de şekilsiz ve estetik olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasıdır. Her zaman kullanılan sıradan sütyenler de hem şekil bozukluğunu düzeltmede yardımcı olamaz, hem de kullanan anne adaylarına da rahatsızlık hissi verebilir.

Emzirme Sütyeni Modelleri

Kadınların bu rahatsızlığını da göz önüne alan ve bu problemin üstesinden gelmek için çözümler üreten birçok iç çamaşırı firması var. Tam da bu dönemde göğüsleri şişen anne adaylarının rahatlıkla kullanabilecekleri "toparlayan sutyen" denilen sutyen modelleri üretmekteler. Aynı zamanda toparlayıcı emzirme sutyeni modelleri sayesinde lohusa döneminde de rahatlıkla kullanabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

  • Hamile Sutyeni

Hamileliğin ilk haftalarından itibaren, hormonların ve kilo alımının da büyük etkisiyle büyümeye ve hassaslaşmaya başlayan göğüsler için uygun sutyen bulmak, kadınları oldukça yormakta.

Her önüne gelen sutyeni alamayan kadınlar, göğüslerinde ağrı ya da başka türlü rahatsızlıklar hissetmemek için en uygun olabilecek sutyeni bulmak için büyük çaba sarf eder.

Bu rahatsız ve hassas dönemlerde kullanılabilecek en uygun sutyen modeli ise, "gebelik sutyeni" de denilen hamile sütyenleridir. Günümüzde her iç çamaşırı markasının modelleri arasında ve her mağazada kolaylıkla bulunabilmektedir.

Hamilelik sırasında kullanılacak hamile sutyenleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sutyenin "balen" adı verilen destek kısmının olmaması gerektiğidir.

Çünkü bu dönemde destekli sutyen kullanmak, zaten çok fazla hassaslaşan göğüsler için ekstra bir rahatsızlık hissine neden olacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise, sutyen askılarının kalın olması gerektiğidir. Anne adayları göğüs ölçülerine tam uyan sutyenleri tercih etmelidirler.

 

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load