Elma Sirkesinin Hiç Bilmediğiniz 5 Olağanüstü Faydası

Elma sirkesi mideye zarar verir mi ya da elma sirkesini nasıl içmeli gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz!

Her gün yeni bir şeyin bilmediğimiz bir sürü faydası çıkıyor! Diye söyleniyor olabilirsiniz ki haksız da sayılmazsınız. Bilim dünyası dün kötülediği şeylerin bugün çok faydalı olduğunu keşfedebiliyor ki bu son derece normal. Haliyle bilim dünyası yerinde saymıyor. Sirke denince çoğunuzun aklına hemen salata, piyaz, vs. gelmiş olabilir. Ancak biz size sirkenin, elma sirkesinin çok daha başka özelliklerinden bahsedeceğiz. Elma sirkesinin faydaları bitmek bilmiyor. Elma sirkesi mideye zarar verir mi ya da elma sirkesini nasıl içmeli gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Eğer siz de elma sirkesi ne işe yarar diye merak ediyorsanız gelin şimdi hep beraber bu sıvı mucizenin son derece faydalı özelliklerine bir göz atalım. "Sirke içmek mi? Böğğğ” diye düşünenlerdenseniz fikrinizi değiştirmeye hazır olun. Hayatımıza hoş geldin elma sirkesi…

Elma Sirkesi Nerede Kullanılır?

Elma Sirkesi Kan Şekerinizi Düşürür

Tip 2 diyabet riski taşıyan hastalar üzerinde gerçekleştirilen ve Fonksiyonel Besinler dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre, 12 hafta boyunca günde iki defa elma sirkesi tüketen kişilerde kan şekeri seviyesi, tüketmeyen kişilere göre kayda değer miktarda düşüş göstermiştir. Yani bilimsel olarak rahatlıkla söyleyebiliriz ki günde iki defa elma sirkesi içmek kan şekeri seviyenizi dikkate değer oranda düşürür. 

Elma Sirkesi İştah Kesicidir

Kandaki glikoz seviyesini düzenlemeye yardımcı olan elma sirkesi bu sayede iştahınızı kapatır. Yani bir anda beliren çikolata yeme, şekerli bir şeyler tüketme isteğinize veda edebilirsiniz. Sonuç olarak bunun kilo vermede çok faydası olacağını söylemeye gerek yok sanırız.
Kısaca elma sirkesi tüketirseniz gün içinde tatlı krizine girmek gibi bir derdiniz olmayacak. Ne yesem yarıyor diyenler burada mı?

Elma Sirkesi Dişlerinizi Beyazlatır

Elma sirkesinin içinde bulunan doğal asitler diş plaklarını parçalamaya yardımcı olur ve bu sayede dişlerinizde kahvenin, çayın, vs. sebep olduğu lekeleri temizler. Bunun yanı sıra ağız kokusuna sebep olan, dişlerinizin çürümesine yol açan birçok bakteriyi öldürdüğü de araştırmalarla sabit. Hala mı içmeyeceksiniz?

Cildinizi Temizler

Elma sirkesinin içinde bulunan asit sadece dillerinizi beyazlatmakla kalmaz, cildinizdeki gözenekleri de kapatır. Sirkenin pH seviyesi cildinizdeki koruyucu katmanın pH seviyesiyle neredeyse aynı olduğu için cildinizde dengeyi sağlar ve siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olur. Sahip olduğu doğal antibakteriyel ve antiseptik özellikle sayesinde elma sirkesi ayrıca sivilcelerin yok edilmesinde de son derece yardımcıdır. Cilt sağlığına dair ne varsa elma sirkesinde!

Ev Temizliğinde Tek Adres 

Tüm o pahalı, türlü kimyasallar içeren temizlik malzemelerine veda edin, çünkü elma sirkesi size yeter de artar bile. Antibakteriyel özellikleri ve pH seviyesi sayesinde elma sirkesi harika ve güçlü bir temizlik malzemesi olabilir.

Dişlerinizi temizliyor, cildinizi parlatıyor, kan şekerinizi düzenliyor, evinizi temizliyor… Gözünüze girebilmek için elma sirkesi daha ne yapsın acaba? Sirkenin faydaları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();