Ellerinizin Kurumasını Önlemek İçin Öneriler

Ellerinizin Kurumasını Önlemek İçin Öneriler, Ellerinizin Kurumasını Önlemek İçin Eldiven Kullanın, Ellerinize Bakım Yapın.

Kış aylarında soğuk yüzünden ellerimiz çok çabuk kurur ve nemini kaybeder. Hele de teniniz hassassa ellerinizde pulcuklar şeklinde dökülmeler bile görülebilir. Bu kuruluklar ellerinizde acımalara da sebep olabilir. Ellerinizin kurumasını önlemek ve yumuşak ellere sahip olmak ise aslında çok kolay. Size vereceğimiz tüyolar ile ellerinize yeniden yumuşaklık ve tazelik kazandırabilirsiniz.

Ellerinizin Kurumasını Önlemek İçin Eldiven Kullanın

Evde mutfak lavabosunda bulaşık yıkarken veya ev temizliği yaparken mutlaka ellerinizi koruyacak bir eldiven takın. Temizlik malzemelerinde bulunan kimyasallar ellerinizde kurumalara sebep olabilir. Kimyasalların ellerinize yapacakları olumsuz etkilerden korunmak için sadece eldiven takmanız yeterli.

Ellerinizin Kurumasını Önlemek

Sadece ev içinde temizlik yaparken, soğuk havalarda dışarı çıktığınızda da eldiven takmayı ihmal etmeyin. Böylece hem elleriniz soğuk havalardan, rüzgârın etkisinden korunmuş olur hem de sıcacık bir şekilde dışarda dolaşabilirsiniz.Ellerinizi yıkarken kullandığınız suyun sıcaklığı ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır. Ellerinizi yıkadığınız suyun sıcaklığı mutlaka ılık olmalıdır. Duş alırken de çok sıcak suyla yıkanmamanız önerimizdir. Suyun sıcak olması cildinize iyi gelmediği gibi saçlarınıza da iyi gelmeyecektir.

Ellerinize Bakım Yapın

Tüm gün boyunca her yere elleriniz ile dokunursunuz, her yer ile temas eden ilk yer ellerinizdir. Arada onları da şımartmanız fena olmayacaktır. Ellerinize bakım yapmak da çok zor değildir. Yüzünüze ve vücudunuza uyguladığınız peelingleri haftada bir kez elleriniz için de uygulayabilirsiniz. Dışarıda hazır satılan peeling kremleri vardır. Ancak doğal bir peeling kremi hazırlamak istiyorsanız evdeki malzemeleriniz ile de bunu kolayca yapabilirsiniz. Zeytinyağı, limon suyu, tuz ve şekeri yeterli miktarda karıştırın. Daha sonra her bir elinize bu karışımı birer dakika ovarak sürün. Çok bastırarak ovmamanızda fayda var. Eğer kuruluktan kaynaklanan soyulmalar var ise cildinize daha çok zarar verebilirsiniz. Bu nedenle nazik olmakta fayda var.Ellerinizin kurumasını önlemek için ellerinizi duruladıktan sonra mutlaka nemlendirici bir krem sürün. Böylece peelingin etkisini arttırmış olursunuz.

El dezenfektanları çoğu yerde daha çok tercih edilmektedir. Ancak bu ürünlerin içerisinde kimyasal maddeler ve alkol bulunmaktadır. Bunlar da elinizin kurumasına sebep olabilecek maddelerdir. Nemlendiricili bir el sabunu kullanmanız ellerinizin kış aylarında kuruluktan kurtulması için veya kuruluğun önlenmesi için daha yararlı olacaktır.

Ojelerinizi çıkarırken tek tercihimizin aseton olduğunu düşünürüz. Ancak aseton tırnaklarda bile kurumaya yol açmaktadır. Kozmetik merkezlerinde asetonsuz oje çıkarıcılar da mevcuttur. Hem ellerinizdeki hem de tırnaklarınızdaki kuruluğu önlemek istiyorsanız asetonsuz oje çıkarıcılardan edinmenizi tavsiye ederiz.

Ellerinizi Nemlendirin

Ellerinizin Kurumasını Önlemek

Gece yattığınızda ellerinize yoğun nemlendiricili bir krem sürün. Ellerinizdeki yumuşaklığı arttırmak ve kurumuş ellerinizi bir an önce düzeltmek istiyorsanız yoğun nemlendiricili kremi sürdükten sonra nemlendiricili eldiven giymenizi öneririz. Yine birçok güzellik ürünü satan mağazalarda bu eldivenlerden bulunmaktadır. Sabah kalktığınızda elleriniz yumuşacık olacak. Gece eldivenle yatmak biraz garip gelebilir. Ancak sabah uyandığınızda kuruluğundan kurtulmuş ellerinizi gördüğünüzde her akşam bu uygulamayı yapmak isteyeceksiniz.

Elleriniz ne kadar bakım yaparsanız yapın sürekli kuruyorsa öncelikle bir cilt uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz. Ancak piyasada bulunan ve elde yağlanma hissi bırakmadan kullanabileceğiniz birçok nemlendiricili ürün de vardır. El kremi seçerken dikkat etmeniz gereken yağlı olması değildir. Yağ oranı fazla olan kremler kullanıldıklarında teninizin nefes almasını engeller ve bilinenin aksine ellerinizin daha çok kurumasına sebep olabilirler. Markalar arasında iyice araştırma yaptıktan sonra cildiniz tarafından en kolay emilen formüle sahip olan ürünü seçmelisiniz. İçerisinde çikolata ve kakao yağı olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra multivitamin takviyesi ve bitki özleri bulunan ürünler de size yardımcı olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();