Düşük Libido ve Nedenleri

Düşük Libido ve Nedenleri Nelerdir? Kadın Ve Erkek Libidosunu Arttırmanın Yolları? Libidonun baş düşmanı strestir.

Cinsel istek olarak adlandırabileceğimiz libido, kadın ve erkek olmak üzere her iki cinste de bulunur. Özellikle libido düşüklüğünün maalesef ki kötü bir cinsel hayata sebep olduğu günümüzde özellikle kadınlardaki düşük libido çok daha büyük bir soruna sebep oluyor. Kadının cinsel isteksizliği, eşini ya da sevgilisini ondan uzak durmaya itiyor. Kadın da bu libido azlığı nedeni ile yalnızlığa itilmiş oluyor. Erkeklerin düşük libidosunu yükseltmek için çok daha fazla olanak varken, kadınlarda maalesef bu o kadar da kolay gerçekleşmiyor. Erkeklerde ve kadınlarda var olan testosteron seviyesi aynı ölçüde olmadığı gibi erkeklerdeki testosteron tedavisi oldukça basit bir şekilde yapılırken kadın için testosteron tedavisi ne yazık ki hala çok yaygın değil.

Düşük Libido Nedenlerinde Stres İlk Sırada

Stressiz Günlerinizi Çoğaltın

Kadın ya da erkek hiç fark etmez özellikle konu cinsellik olduğunda kafasının boş olmasını, o anda düşündüğü tek şeyin sadece seks ve yaşanan o an ile sınırlı kalmasını ister. Fakat ne yazık ki günlük koşturmalar içerisinde bu durum pek de mümkün olamıyor. Özellikle düşük libidonun başlıca nedenleri arasında sayılan stres çiftlerin sosyal hayatını etkilediği kadar, seks hayatını da etkiliyor.

Düşük Libido ve Nedenleri

Erkeğin cinselliği yeri geldiğinde bir adım öteye taşıyarak strese rağmen yaşamasına rağmen kadın eğer kendini sosyal çevresinde güvenli hissetmiyorsa. Eşi ile problemleri varsa ya da çevresel faktörlerin etkisi ile gerilmiş bir halde ise cinsel isteği neredeyse tamamen kaybolma aşamasında olabiliyor. Böyle zamanlarda uzun doğa yürüyüşleri, çiftlerin birbirlerine duygusal yakınlık göstermeleri ve kadının iş yükünün azaltılması gibi seçenekler ile kadını bu dönemi çok daha rahat atlatması sağlanabilir. Ayrıca libidonuzun yükselmesini sağlayacak bitki çayları ya da kürlerini kullanarak da düşük olan libido seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Kadın Ve Erkek Libidosunu Arttırmanın Yolları

Kadınların özellikle bu konuyu merakla beklediğini biliyoruz. Çünkü sağlıklı bir cinsel hayat aynı zamanda mutlu bir ilişkinin de anahtarı olma özelliğine sahiptir. Araştırmalar çiftlerin ne problemleri olursa olsun sağlıklı ve saygılı bir cinsel hayatları olduğu takdirde tüm sorunlarının halledilebileceğini göstermektedir. Eşlerin tensel temas halinde olduklarında aralarındaki bağın ve sevginin güçlendiği ve büyük kavgalar yaşanıyorken bile çiftlerin yelkenleri suya indirdiği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Özellikle kadınların erkeklere göre daha duygusal varlıklar olduklarını göz önünde bulunduracak olursak, kadınların cinsel ilişkilere de daha hasas gözle baktıkları yadsınamayan bir gerçektir.  Bu sebeple libido seviyesi veya bir başka deyişle cinsel istek seviyesi kadınlarda bir hayli önemlidir. O halde şimdi kadın ve erkekler için libido arttırıcı yöntemlere şöyle bir göz gezdirelim.

Öncelikle piyasada kadınlarda libido arttırdığı ve afrodizyak etkili olduğu iddia edilen pek çok ilaç ve yöntem vardır. Ancak bunlara kesinlikle itibar edilmemeli ve sağlığı riske atacak her türlü güvenilir olmayan yöntemden uzak durulmalıdır. Kadınlar için özellikle her sabah düzeni bir şekilde bir bardak su içine 20 damla hayıt tentürü damlatarak içmek hem afrodizyak etkisi bakımdan hem de üreme sistemlerini destekleme bakımından oldukça faydalı olacaktır.

Düşük Libido ve Nedenleri

Eğer probleminizin bitkinlik ve fazla çalışmayla alakalı olduğunu düşünüyorsanız, eşit miktarlarda ahududu yaprağı, biberiye, aslankuyruğu ve gotu kola içeren çayı günde üç defa ama düzenli bir şekilde tüketerek bütün vücut sisteminizi kolayca güçlendirebilirsiniz.

Erkeklerde ise ereksiyon ve orgazm gibi temel unsurları etkileyen libido için Ginseng, Catuaba destekleyici bitkiler arasında yer almaktadır. Ayrıca düzenli olarak içilen Damiana çayı da oldukça faydalı olacaktır. Çiftlerin seksten önce birbirine masaj yapıp rahatlatması da etkili olabilecek faktörler arasındaki yerini almakta.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();