Dünyanın En Pahalı Parfümü

Dünyanın En Pahalı Parfümü Hangisi? Kokusuyla ve şişe tasarımıyla fark yaratan ve Dünya'nın en pahalı parfümü olan parfüm sizce ne?

Parfümler genel olarak kalıcılık oranlarına ve EDT mi EDP mi olarak üretildiklerine göre ayrılırlar. Bu ayrımın sebebi de fiyatlarının belirlenmesidir. Kalıcı parfümler EDP olarak sınıflandırılır. İçeriğinde bulunan esans %20 seviyesindedir ve uçuculuk oranları çok düşüktür. Daha çok gece kokuları olarak da bilinirler. Bu nedenle de fiyatları oldukça pahalıdır. EDT parfümler ise genellikle kısa sürede uçucu olan daha soft ve yumuşak kokuların sınıflandırılmış halidir. Bu parfümler de EDP’lere göre oldukça uygun fiyatlıdır. Peki günlük hayatımızda sürekli kullanmaya alışık olduğumuz bu parfümler içinde dünyanın en pahalı parfümü hangisi biliyor muydunuz?

Dünyanın En Pahalı Parfümü Hangisidir?

Dünyanın en pahalı parfümü bu şartlar altında belirlendiğinde, Clive Christian listenin başında yer almaktadır. Tasarımcısı ürettiği parfümü sadece 10 şişe olarak hazırlamıştır ve bu nedenle fiyatını; 215.000 dolar olarak belirlemiştir. Parfümün içeriği; limon, bergamut, kakule, asilbent, karanfil şeklindedir. Parfümün şişesi tamamen elmas yapıdadır ve bu nedenle de fiyatının yüksek olması bir nebze normal olarak karşılanabilmektedir.

Dünyanın En Pahalı Parfümü

Clive Christian, normal kokulardan farklı olarak oldukça fark ettirici etkilere sahiptir. Aşırı ağır ya da buram buram olarak tabir edilen kokular arasında yer almasa da, kullanıcısının mekâna girdiğini; birinin yanından geçtiğini belli edecektir. Bu nedenle de gerçekten “Royal” olarak tabir edilen ailelerin kullandığı görülmüştür.

Parfümün sloganı ve aynı şekilde kutusunun üzerinde yazan “the world's most expensive parfüme”, bu anlamda doğruluğunu kanıtlar nitelikte bir cümle olmuştur. Sloganın anlamı, “ Dünyanın en pahalı parfümü” olarak çevrilmektedir. Parfümün internet sitesinde koleksiyon ve genel olarak marka hakkında bilgiler mevcuttur. Aynı zamanda siteden online alışveriş imkânı da bulunmaktadır. Parfümün satış noktalarından herhangi birisi Türkiye’de yer almamaktadır. Fakat Türkiye’ye en yakın olarak Kıbrıs’ta satış noktası bulunmaktadır. Bunun dışında da pek çok ülkede olan mağaza bilgisi kendi resmi sayfasında ayrıntılı şekilde belirtilmektedir.

Toplam 12 tane parfüm çeşidi olan markanın, tüm şişe dizaynları da aynıdır.

Dünyanın En Pahalı Parfümü

Sadece elmas şişede bulunan parfümden 10 tane üretilmiştir ve dünyanın en pahalı parfümü olarak seçilmiştir. Markanın diğer parfümleri, elmas şişede üretilen parfüme göre daha ulaşılabilir fiyatlar taşımaktadır. Yine markanın parfümleri, genel olarak maskülen ve feminen olarak iki gruba ayrılmıştır.

No more pages to load

No more pages to load