Dünyadaki En Ünlü Moda İkonları

Moda İkonları, Dünyadaki En Ünlü İkonları, Moda İkonu Nasıl Olunur? Genel Olarak Moda İkonu Ne Demek?

Tüm dünyada örnek alınan, giydikleri kıyafetlerle her zaman beğenileri kazanan bir takım kişiler vardır. Bu kişiler her ülkede mutlaka bulunur. Genel olarak moda ikonları şeklinde adlandırılırlar ve tarzları sayesinde pek çok moda akımının da başlamasını sağlarlar. Örnek alınan kişiler daha çok moda sektöründen ve modaya dair işler yapan kişilerden oluşmaktadır. Nadiren de olsa moda ikonları şarkıcılar veya oyuncularda olabilmektedir. Örneğin, şarkıcı ve aynı zamanda dünyaca ünlü bir moda ikonu olan Rihanna, yaptığı her şey de dahil giydiği tüm kıyafetlerle, oluşturduğu tüm tarzlarla en büyük moda ikonlarından biridir. Kişiler Rihanna tarzı olarak benimsedikleri pek çok şeyle kendi tarzlarını da yakalama fırsatı bulabilmektedir. Rihanna’nın kimsede olmayan farklı saç renkleri ve saç modelleri de kadınları oldukça etkilemekte ve bu anlamda da örnek alınmaktadır.

Moda İkonları Listesine Sizi Sokacak Öneriler

Giydiği, tasarladığı ya da kullandığı farklı parçalar, tarzlar ve görünümler açısından beğenilen örnek alınan kişilere moda ikonları denir. Kültür dahil tüm detaylara göre değişiklik gösteren moda ikonlarının en büyük özellikleri olmayanı oldurmak ve bilinmeyi öğretmektedir. Bunun dışında moda ikonu sadece ünlüler değil, halktan kimseler de olabilmektedir. Cemiyet aileleleri de bu anlamda moda ikonlarını en çok çıkaran kesimdir. Türkiye’de de pek çok moda ikonu bulunmaktadır. Örneğin, Eda Taşpınar, önde gelen moda ikonlarından gösterilmektedir.

Moda İkonları

Eda Taşpınar haricinde, Burcu Esmersoy, Buse Terim, Özge Ulusoy ve Pınar Altuğ’da moda ikonları sıralamasında başlarda bulunmaktadır. Bu kişilerin genel olarak moday yatkınlıkları esas alınmaz, hayatları ve düzgün yaşamları da ikon olmaları için önemli bir ayrıntıdır. Bu nedenle giydikleri her kıyafet trend, taktıkları çanta ve gözlükler moda olmaktadır. Tasarlanan ve uygulanan tüm tarzları kısa zamanda sokaklarda görebilmek mümkündür. Moda ikonlarının en büyük şansları yapılan ilk kombine kendilerinin sahip olması ve çoğu zaman yaptıkları kombinlerin kendi isimleri ile anılması ve hafızalara kazınması olmuştur. Örnek verilecek olursa, Burcu Esmersoy’un sarı saçları ve Eda Taşpınar’ın bronz teni gösterilebilir.

Moda İkonu Nasıl Olunur?

Öncelikle taklitten kaçınılmalı ve yakışanın bulunması moda ikonu olmak için önemlidir. Her insan aynı kıyafeti giyebilir. Ama her insan bir diğerinin taşıdığı gibi her kıyafeti taşıyamaz.Bu nedenle öncelikle kişiler, kendi renk sıkalalarını bilmelidirler. Kendine yakışan renklerin tespit edilmesi alışveriş esnasında da kişiyi kurtaracak önemli adımlardan biri olacaktır. Bunun dışında, hazır olanı almak yerine eklemeler yaparak yeni bir ürün elde etmek de moda ikonu adayını diğer kişilerden ayıracaktır. Hangi rengin hangi renge uyduğu, saç kesim şeklinin yüz hatlarına göre nasıl olması gerektiği gibi konular sürekli araştırılmalı ve bir kere ile sınırlı bırakılmamalıdır.

Moda İkonları

Yani, 20 yaşında belirlenen bir saç modeli, kişinin 30 yaşındaki haline uymayabileceğinden zaman zaman bu modellerin değiştirilmesi de uygun olacaktır. Bir kişinin moda ikonu olup milyonlara hitap edebilmesi kuşkusuz ki mükemmel bir duygudur ve bu sayede pek çok kişide tanınmış ve ünlü olmuştur. Yine de ünlü olmayan kişiler moda ikonu olmayacak gibi bir durum yoktur ve kişiler kendilerini iyi hissettikleri sürece bir moda ikonudurlar.

Dünya’nın En Ünlü Moda İkonları Kimlerdir?

Bu kişiler aslında herkesin tanıyıp bildiği kişilerdir. Hemen hemen her gün biri veya birkaçıyla bir şekilde karşılaşılır ve hatta pek çok ürünü de kullanılır. Örneğin, Michael Kors, Beyonce, Rihanna, Giorgio Armani, Pierre Cardin, Coco Chanel, Tom Ford, Hermes, Calvin Klein, Issey Miyake, Miuccia  Prada ve Valentino dünyaca ünlü moda ikonları. Bu kişiler sadece modacı kişilikleri ile değil, kozmetik ve parfümeri ürünleri ile de tanınırlar. Bugün ülkemizde dahi pek çok kişi bu markaları severek kullanmakta ve ikon olarak görmeye devam etmektedirler.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();