Düğüne Giderken Düğün Kıyafeti Nasıl Olmalıdır?

Düğün Kıyafeti Nasıl seçilir? Düğün Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar, Giysinizi Düğün Mekanına Göre Seçin!

Düğünler katılmak için en eğlenceli organizasyonlardan birisidir ama aynı zamanda görünümünüze her zamankinden çok dikkat etmeniz gerekenlerdendir. Davette çekilen fotoğraflar yıllar boyu elden ele dolaşacak; bu yüzden seçeceğiniz kostümün sadece şıklığına değil, uygunluğuna da dikkat etmelisiniz. Düğün kıyafeti nasıl seçilir, bazen kafamızın karıştığını hissederiz. Dikkat edilmesi gereken ise kıyafetin şıklığı kadar ortama uygunluğudur.

Düğün Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

En önemli nokta; beyaz giyemezsiniz.

Beyaz, o gün gelin için revize edilmiştir. Krem ve fildişi tonlarından da sakınmaya çalışın. Tabi gelin ve gelinin annesi ile ilişkiniz sonsuza dek bozulsun istemiyor iseniz… Bununla birlikte, hala bir sürü renk seçebileceğiniz koca bir palet var önünüzde.

Giysinizi düğün mekanına göre seçin.

Eğer seremoni adada ya da sahilde olacaksa, uçuş uçuş bir yazlık elbise seçin. Şehirde ve gece düzenlenen bir düğün için kendinize şık bir kokteyl elbisesi seçebilirsiniz. Eğer kararsızlık yaşıyorsanız diğer davetliler ile fikir alışverişi yapabilirsiniz. Ya da davet mekanı hakkında fikriniz yoksa internet ne günler için duruyor?

Rahat ayakkabılar seçtiğinize emin olun.

Eğer yeni bir çift almak durumundaysanız düğünden bir kaç hafta önce almaya ve bir kaç kez giymeye dikkat edin. Ayaklarınız acırsa dans etmenizi engelleyecekler ve gecenizi zehir edeceklerdir. O yüzden şıklığı kadar konforlu olmasına da özen göstermelisiniz.

Aksesuarlar!

Büyük küpeler, kalın kolyeler, renkli bilezikler, tasarım çantalar… Tamamen kendi stilinizi yaratın. Elbise gibi saç ve makyaj aşamalarında da kendi yaratıcılığınızı ortaya çıkarın, elbette abartıdan kaçınmayı unutmayın. Ve son olarak da yine kıvamında bir parfüm ile son noktayı koyun.

Kır Düğününde Ne Giyilir?

Yaz aylarında kır düğünleri oldukça popüler. Siz de bir kır düğününe davetliyseniz bu yazımızda derlediğimiz önerilerimizden faydalanabilirsiniz. Tabii, şıklığınızdan ödün vermeyerek ortamın tadını çıkarmayı da unutmayın!

Öncelikle, bir kır düğününe giderken otel düğününe gider gibi hazırlanmayın. Bu görünüm, kır düğünü için fazla abartı olacak ve rüküş görünmenize sebep olacaktır. Kıyafetinizi seçerken gidilecek ortamı ve hava durumunu göz önünde bulundurun. Gece boyu rahat edeceğiniz bir kıyafet seçmeye özen gösterin.

Düğüne Giderken Düğün Kıyafeti

Kır düğünü konseptine en uygun olan düğün kıyafeti, yaz mevsiminin canlılığını ve renklerini yansıtacak kıyafetler seçmektir. Özellikle pastel renkler bu ortama çok yakışacaktır. Yine de çok açık renkler tercih etmekten kaçının. Şifonlar, tüller, uçuşan kesimler size romantik bir hava kazandıracaktır. Takı seçiminde de abartıdan kaçınmak en doğrusudur.

Kış Düğününde Ne Giyilir?

Çoğu kişi yaz düğünlerini tercih etse de, kışın düğün yapan kişilerin sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. Kış düğününe giyilecek kıyafeti seçmek yaz mevsimine göre çok daha zordur. Mevsim ve konsept bu seçimi zorlaştırır. Önerilerimizi uygulayarak siz de kış düğünlerine kolay bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Kış düğününe giderken çok abartılı düğün kıyafeti ve kalın şallar kullanmak zorunda değilsiniz. Neticede gideceğiniz düğün de kapalı bir ortamda olacak. Bu açıdan düşünürseniz kış düğününe giderken de yaz düğünü gibi kolaylıkla kıyafet seçebilirsiniz. Kış mevsiminde renk seçimi önemlidir. Ancak mevsim kış diye mutlaka siyah ya da lacivert giymek zorunda değilsiniz. Sadece yazın tercih edilen çiçek desenlerinden ya da yazlık canlı renklerden kaçınmanız daha doğru olacaktır. Fazla kısa ya da bohem olmayan herhangi bir abiye modeli ile kış düğününde şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Kapalı mekan düğünü olduğu için de, kır düğününden farklı olarak, takı ve aksesuar seçimlerinizde daha cüretkar davranabilirsiniz.