Düğün Hazırlığı İçin Beyaz Eşya Modelleri

Siz de kısa bir süre sonra dünya evine girmeyi düşünüyorsanız, ev kurma sürecindeki en önemli kalemler arasında yer alan beyaz eşya setlerine öncelik verebilir ve bu ihtiyaca yönelik olarak hazırlanan beyaz eşya düğün paketi seçeneklerini inceleyebilirsiniz!

Düğün Hazırlıkları Başladı! İlkbaharın gelmesi ve yaz aylarına yaklaşmamızla birlikte havalar ısınmaya, düğün hazırlıkları gün geçtikçe hız kazanmaya başladı. Yaz döneminde evlenecek çiftlerin düğün dönemi gelmeden önce tüm hazırlıklarını tamamlamak istemeleri sebebiyle ev eşyaları pazarındaki hareketlilik her geçen gün biraz daha artıyor. Siz de kısa bir süre sonra dünya evine girmeyi düşünüyorsanız, ev kurma sürecindeki en önemli kalemler arasında yer alan beyaz eşya setlerine öncelik verebilir ve bu ihtiyaca yönelik olarak hazırlanan beyaz eşya düğün paketi seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bütçenizi aşmadan ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verecek parçaları seçmeniz, mobilyadan beyaz eşyaya birbirlerini tamamlayan bir kombinasyon yaratmanız, yeni hayatınıza güzel bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacak. Bir kere olsun en iyisi olsun düşüncesinden uzaklaşıp, gerçekten ihtiyaçlarınıza cevap veren, kullanıcılarından olumlu yorumlar alan ve aile bütçenizi sarsmayan ürünlere yönelmeniz çok daha doğru olacaktır.

Birçok marka ve ürünün yanı sıra çeyizlere yönelik hazırlanan paketler de karar verme sürecinizde göz önünde bulundurmanız gereken unsurların başında geliyor. Başta elektronik ürünlerde olmak üzere garanti kapsamı, satış sonrası destek hizmetleri ve servis ağı gibi özellikler de büyük bir önem arz ediyor. Alışverişinizin can alıcı noktalarından birisi de planlama kısmı. Eğer alınacaklar ürünler, marka ve modeller üzerinde eşinizle hem fikirdeyseniz alım sürecinizde kafanız karışmıyor ve belirlediğiniz ürünleri indirimli alma şansınız yükseliyor. Özellikle gelişen teknolojiyle birlikte birbirinden çok farklı özelliklerde, düşük enerji tüketimine, geniş renk alternatiflerine, modern tasarım çizgilerine sahip ürünler arasından doğru seçimleri yapabilmek için ciddi bir araştırma ve karar verme süreci sizi bekliyor. Diğer yandan ürünlerin boyut ve hacimlerine de dikkat ederek, yeni evinizdeki olası bir yerleşim probleminin de önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. 

Beyaz Eşya Seçimindeki Kriterler

Öncelikle her teknolojik üründe olduğu gibi beyaz eşya kategorisinde de yeni nesil ürünler, yeni evlenecek çiftler arasından en çok tercih edilen ürünlerin başında yer alıyor. Sunduğu özellikleri, tarz ve tasarımlarıyla fark yaratan bu ürünler, birçok marka tarafından geniş bir fiyat skalasıyla birlikte size sunuluyor. Evinizin genel tarzını kafanızda tasarladıktan sonra mutfaktan yatak odanıza kadar birbirini tamamlayacak ürünler seçmeniz gerekiyor. Bunun için de öncelikle evlendikten sonra yaşayacağınız evin ölçülerine hakim olmalı, duvar rengi gibi temel tasarım parçalarının nasıl olacağını planlamalısınız. Sonraki adımda alışveriş sürecine başlayarak olası olumsuz durumların oluşma ihtimalini minimize edebilirsiniz. Beyaz eşya alışverişinizi oluşturan başlıca kalemler buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırındır. Ardından küçük ev aletleri olarak tabir ettiğimiz elektrikli süpürge, ütü ve diğer mutfak aletleri gelir. Bu ürünler sizin ileride ev yaşamınızın kalitesini arttıracak ana unsurlardır. Buzdolabı, bulaşık makinesi ve fırın hacimli, mutfağınızın genelini dolduran bir yapıda oldukları için hepsinin aynı renk veya birbirini tamamlayan renkler olması çok önemlidir.

Mutfaktaki ana tasarım havası bu üç eşyanın birbirleriyle olan uyumuna bağlıdır. Yine evinizdeki yer dağılımı ve bütçenize göre beyaz eşyalarınız arasına kurutma makinesini de ekleyebilirsiniz. Yeni evinizde çamaşırlarınızın kısa bir sürede kurumasını sağlayarak sizi çamaşır asma derdinden kurtarabilir. Diğer yandan beyaz eşyalarınızı alırken ileride çocuğunuzun olma ihtimalini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Böylece ileride oluşacak maliyetlerin kısmen de olsa azaltabilirsiniz. Beyaz eşyalarınızın marka ve modellerine karar verirken, fiyat/performans ve kalite gibi özellikleri de kendinize kriter olarak koyabilirsiniz. Son olarak da yeni evinizde kalabalık misafirler ağırlamayı, acil yemek hazırlanması gereken durumlarla karşılaşacağınızı düşünüyorsanız derin donduruculu beyaz eşya setlerine yönelmenin çok faydasını görebilirsiniz.

Elektrik Süpürgenizi Nasıl Seçmelisiniz

Ev alışverişinizde beyaz eşya ve televizyondan sonra belki de en önemli eşya elektrik süpürgesi. Son yıllarda teknolojik açıdan hızla ilerleyen süpürge teknolojisi size çok farklı seçenekler sunuyor. Elektrik süpürgesi modelleri arasındaki fiyat değişimleri çoğunlukla toz torbalı veya toz torbasız olmasından kaynaklanır. Özellikle dik ve şarjlı elektrik süpürgelere, klasik ama güçlü çekiş gücü sağlayan klasik yapılı süpürgelere oranlara daha uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Elektrik süpürgesinden beklentileriniz arasında halı yıkama, yüksek enerji tasarrufu, filtreleme seçenekleri ve sessiz çalışma gibi özellikler yer alıyorsa, bunların fiyatlarının genel itibarıyla daha yüksek olduğunu fark edeceksiniz. Bütçenize uygun olarak giriş sınıfında bir elektrikli bir süpürge satın almak istiyorsanız Arnica ve Arzum, daha yüksek özellikler sunan bir marka düşünüyorsanız Fakir, üst kalite bir elektrikli süpürgeye sahip olmak istiyorsanız da Samsung ve Dyson gibi markalara yönelebilirsiniz. Özellikle kategoriye getirdiği yeniliklerle amiral gemisi konumunda olan Dyson hem özellik ve kalite hem fiyat skalası bakımından kategoride diğer markalardan ayrışıyor.

Alacağınızın ürünün toz torbalı veya toz torbasız olmasına karar vermeden önce bunların ne tür özelliklere sahip olduğunu iyice araştırmanız, ihtiyaçlarınıza uygun olarak karar vermeniz gerekiyor. Örneğin toz torbalı modeller toz torbası maliyeti yaratırken tozların tahliye edilme anından etrafa saçılmasının önüne geçer. Ancak toz torbasız modeller de toz torba maliyetini ortadan kaldırırken tahliye anında tozların etrafa yayılmasına sebep olabilir. Sulu süpürgeler hem derinlemesine temizlik yapar hem tozları suya hapseder ancak iç temizliği bakımından diğer modellere göre oldukça zordur. Şarjlı ve dikey süpürgelerin de iç temizlik kolaylığı ve süpürme esnasındaki sunduğu yüksek konfor önemli bir avantaj olmasına rağmen detaylı temizliğe uygun bir yapıda olmamaları en büyük dezavantajlarından birisidir.

Büyük Ev Eşyalarına Yönelik Paketler Büyük Avantaj

Birçok marka başta beyaz eşyalara yönelik olarak düğün ve çeyiz paketleri hazırlıyor. Bunların içerisinde yeni evlenecek çiftlerin en çok ihtiyaç duyacakları ürünler arasında yer alan buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi yer alıyor. Ayrıca bu çiftlere yönelik hazırlanan daha geniş seçenekli paketlerde fırın, set üstü ocak ve televizyon gibi eşyalar da yer alıyor. Aynı markanın ürünlerinden oluşan bu paketler ürünleri teker teker satın almaktansa daha uyguna gelebiliyor ve bütçenizi aşmadan alışveriş yapmanıza yardımcı oluyor. Başta Profilo, Vestel, Arçelik ve Beko gibi markaların beyaz eşya ve küçük ev aleti kategorilerinde hazırlayıp sunduğu bu paketler, başka markalar tarafından da sunuluyor. Mutfakta gömülü bir halde bulunan buzdolabı, fırın, set üstü ocak ve davlumbazdan oluşan, ankastre olarak da tabir edilen ve mutfakta yer kullanımı kolaylığı sağlayan ürünlerin de düğün ve çeyiz paketi halinde sunulması da şu anda oldukça popüler.

Diğer yandan bu düğün ve çeyiz paketlerinde geniş bir renk seçeneği de sizi bekliyor. Başta siyah, beyaz ve inox renkleri olmak üzere gri ve mat renkler de kullanıcılar arasında oldukça popüler. Siz de beyaz eşyalarınızın hangi renkte olacağına karar vermeden önce mutfak duvarlarınızın rengine karar vererek, sonraki süreçte hangi rengi alacağınıza çok daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Set üstü ocak ve fırınlarınızın yağlara karşı dayanıklı yüzeye sahip olması, ileride temizlik için hayatınızı oldukça kolaylaştıracak. Siz de yaklaşan yaz dönemiyle birlikte alışverişlerinize hız vermek, ancak bu süreçte acele ederek yanlış kararlar almaktan korkuyorsunuz evinizin büyüklüğünü ve eşyalar için size sunduğu alanı iyice belirlemelisiniz. Ardından evinizde görmek istediğiniz tasarım dünyasına karar vermelisiniz. Son olarak da ihtiyacınıza uygun ve bütçenizi eşyalara yönelmelisiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();