Dondurucu Soğuklarda Güzel Görünmek İçin 6 Moda İpucu

Her yıl mevsim yazdan sonbahara dönerken yaklaşan kış için dolabımızı yenileyeceğimiz için heyecanlanırız. Yanlış anlamayın yaz aylarının hafif modasını da çok seviyoruz elbette ama o serin, rüzgarlı sonbahar havası moda konusunda birçok seçeneği beraberinde getiriyor. Ancak sonbahardan kışa geçerken kat kat giyinme bir seçenek olmaktan çıkarak bir zorunluluk haline geliyor, dolayısıyla giyeceğimiz sevimli soğuk hava kombinleri konusunda seçeneklerimiz çabucak azalıyor.

Ama dışarıda dondurucu bir hava olması tarzımızdan ödün vereceğimiz ve denemekten vazgeçeceğimiz anlamına gelmiyor. Sadece sabahları giyinirken biraz daha yaratıcı düşünmemiz gerektiği anlamına geliyor.

İster inanın ister inanmayın kışın en soğuk günlerinde bile muhteşem bir tarza sahip olmak mümkün. İşte sizi sıcak tutacak birkaç ipucu.

1. Kat Kat Giyinmede Uzmanlaşın

Kışın kat kat giyinmenin sürekli moda olmasının bir sebebi var: Soğuk havalardan korunmanın en pratik yolu. Dolayısıyla bir sürü kıyafeti üst üste giymekten çekinmeyin. Örneğin boğazlı kazak üzerine ince bir kazak, üzerine ceket, üzerine kaban giymeniz dışarıda sıcacık kalmanızı kesinlikle sağlar. Başka bir yöntemse pantolonunuzun üzerine bir elbise veya etek giymek kesinlikle tayttan çok daha sıcak tutacaktır.

Dışarıda hava çok ama çok soğuk olduğu zamanlar dolabınızda en çok güvendiğiniz (yırtık kotunuzdan kaşmir kazağınıza kadar) hiçbir kıyafet yeterli olmayabiliyor. İşte bu gibi zamanlarda kimsenin fark etmeyeceği şekilde kat üstüne kat giyebilmenin yaratıcı yollarını bulmanız gerek. Mesela yırtık kotunuzun içine ince bir tayt veya çorap giyebilir ya da uzun kollu tişörtün üzerine dar bir kazak giyebilirsiniz. Ayrıca normalde kayak tatilleri için sakladığınız yün içliklerini de kış boyunca giymekten çekinmeyin; işe yürürken çok faydalı olacaktır.

2. Uzun Çizmelerinizi Odak Noktası Yapın

Mükemmel kış stilinin anahtarı mükemmel görünen çizmelerdir. Diz üstü çizmeniz var mı? Hemen sakladığınız yerden çıkartın ve kısa bir elbisenin altına giyin. Tüm dünyanın görmesini dilediğiniz çok şık kısa botlarınız mı var? Kısa paça pantolonunuzun veya elbisenizin altına giyin. Ve eğer dışarıda kar yağdığı için kalın bot dışında bir şey giyemiyorsanız, bu ayakkabılarınızı her şeyin altına öylece giymek yerine kombininizin canlı bir parçası haline getirin.

3. Kabanınıza Yepyeni Bir Görünüm Vermek İçin Kemer Takın

Kışın ortalarına doğru yüksek ihtimalle her gün aynı kabanı giymekten sıkılacak ve yenilik yapmak isteyeceksiniz. Kabanınızın üstüne bir kemer ekleyerek yepyeni bir hava katabilirsiniz. Kemeri tam bel hizasında takmanız yeni bir kaban almışsınız gibi bir görünüm ortaya çıkarır. En güzeli ise bu moda taktiğinin tüm kabanlarda işe yarıyor olması. Çoğu zaman moda tarzıyla ünlü kişilerin şişme montlara bile kemer taktığını gördük!

4. Kürkün (Tabi Ki Sahte Kürkün) Tadını Çıkarın

Moda açısından dondurucu soğukların artı yanlarını bulmak oldukça zor ama bu mevsim yılın kürk (elbette sahte kürk) giyebileceğiniz tek zamanı. Bu yüzden tadını çıkarın! Kombininize anında yenilik katmak için her türlü kıyafetin üstüne kürk giyebilirsiniz. Kış aylarında kıyafetlerinizi şık bir dokunuşla tamamlamak için kürk kaban alabilir, ceketinizin üstüne veya altına kürk yelek giyebilir veya kabanınızın üstünde kürk şal gibi bir aksesuar kullanabilirsiniz.

5. Görkemli Bir Şapkaya Yatırım Yapın

Kış gelince ilk içgüdünüz kaban ve çizme almak olabilir ama bunların yanı sıra hayallerinizdeki şapkayı da arayıp bulmanızı önermek istiyoruz. Şapka dediğiniz en az iki ay boyunca her gün takacağınız bir aksesuar (ayrıca insanların gözüne ilk çarpan parçanız), dolayısıyla çok ama çok sevdiğiniz bir model olduğundan emin olmalısınız.

6. Atkılara Deneysel Yaklaşın

Atkı takmanın dümdüz boynunuza dolamaktan başka birçok yolu var, kış ayları da bu konuda deneysel davranmak için mükemmel fırsat. Özellikle atkıların başın etrafına dolanarak ortaya çıkarılan retro görüntüyü çok seviyoruz, ama bunun dışında kabanınızın üstüne kemer olarak kullanabilir ve hatta omuzlarınızın çevresinde düğümleyerek bile kullanabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load