Dolunayın Etkileri ile Baş Etmenin 5 Yolu

Dolunayın Etkileri ile Baş Etmenin Yolları! Dolunay'da kendinizde değişiklikler hissediyor musunuz? Yalnız değilsiniz! Tüm merak ettikleriniz yazımızda.

Dolunay, Ay’ın Güneş’e göre ters tarafında kaldığı evresidir. Bu evrede Ay kocaman yuvarlak aydınlık bir tepsi gibidir. Bu görsel şölenin yanında bir çok insan Dolunayın Etkileri ile olumsuz olarak etkilenmektedir.

Gelecek Dolunay tarihleri ;

16 Ekim 2016

14 Kasım 2016

14 Aralık 2016

Dolunayın Etkileri Sizi Ne Kadar Etkiliyor?

Dolunay zamanı endişeleriniz artıyor mu?

Duygusallaşıyor musunuz?

Kendinizi dünyadan kopmuş, odaklanmakta güçlük çekerken buluyor musunuz?

Uykuya dalmakta zorlanıyor musunuz?

Uykunuzda sanki gerçekten yaşıyor gibi hissettiğiniz rüyalar görüyor musunuz?

Rüyalarınızın sayısı ve gece uyanma sıklığınız artıyor mu?

Dolunayın Etkileri ile Baş Etmenin 5 Yolu

Yukarıdaki sorulara cevabınız evetse, yalnız değilsiniz!

Her gün Dünya üzerindeki sular Ay’ın hareketlerine bağlı olarak yer değiştirirler. Bu  gel-git etkileri Yeni aylarda ve Dolunaylarda normal seviyelerin üstünde ve altında seyreder. Galonlarca suyu bu şekilde hareket ettiren ve etkileyen Ay’ın, vücudunun büyük çoğunluğu su olan insanoğlunu nasıl etkilediğini hayal etmek çok da güç değil. Bir çok insan için bu etkilerle baş etmek oldukça zor olabiliyor. Neyse ki; bu etkilerle başa çıkmak için birkaç basit teknik var.

Dolunayın etkileri ile baş etmenin yolları

  1. Bol bol su için

Bol su tüketmek, vücudunuzda oluşan sıvı değişimlerine daha hızlı adabte olmanızı sağlayacak ve duygusal yoğunluğunuzu azaltacaktır.

Diğer taraftan içtiğiniz diğer tüm sıvılara özen gösterin. Vücudunuza giren sıvıların sağlıklı içecekler olması, vücudunuzun fazladan yorulmasına engel olacaktır. Mümkünse Dolunay ve çevresindeki günlerde alkol tüketmeyin.

  1. Bir ağaca sarılın

İlk okuduğunuzda size delilik gibi gelebilir ancak doğa tüm dengemizi korumak için elimizde bulunan en büyük şifa kaynağıdır. Dışarıda bir yürüyüş yapmak, bir ağaç altında oturup, herhangi bir canlı ile bağ halinde olmak kısa sürede duygu durumumuzu daha pozitif bir noktaya getirecektir.

Dolunayın Etkileri ile Baş Etmenin 5 Yolu

  1. Vücudunuzu esnetin

Ay bu fazında, akışı ve değişimi temsil eder. Bu süreçte sizin de akışta ve değişime ayak uydurur bir halde olmanız önemlidir. Eğer saatlerce masa başında çalışan biri iseniz, Ay enerjisi akışa ulaşamadan üzerinizde sabitleşecektir. Sık sık ayağa kalkın ve serbest esneme hareketleri yapın. Eğer imkanınız varsa o gün bir Yoga dersine katılın veya kendiniz Yoga yapın.

  1. Tuzlu suda yıkanın

Tuzlu suda ayaklarınızı bekletebilir, tuzlu suda yıkanabilir, en güzeli imkanınız varsa denizde yüzebilirsiniz. Ay-doğa-vücut dengenizi kısa sürede geri kazanabilirsiniz. Banyo suyunuza doğal yağlar veya bitkiler de ekleyebilirsiniz. Özellikle papatya ve lavanta gibi sakinleştirici bitkileri kullanabilirsiniz.

  1. Meditasyon yapın

Meditasyon günümüzde çok fazla konuşulan, kendisinden bahsedilen ama çok az uygulanan bir tema maalesef. Çok fazla gürültü ve dikkat dağıtan içerik barındıran modern dünyamızda meditasyon yapmayı hepimizin öğrenmesi gerekiyor.

Dolunayın Etkileri ile Baş Etmenin 5 Yolu

Dolunay zamanlarında yapılacak meditasyonlar, Ay’ın etkisi ile kimyasal değişimler geçiren beynimizin normal haline dönmesine yardımcı olur. Meditasyon kısa süreli bir uygulama değildir. İlk etapta işe yaramayacaktır. Meditasyon tekrarlanması gereken uzun soluklu bir çözümdür.

Nasıl meditasyon yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki örnek videoya göz atabilirsiniz.

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load