Doğumdan Sonra Kilo Verme

Doğumdan Sonra Kilo Verme . Doğumdan sonra kilo verme, yeni annelerin en büyük telaşıdır. Peki en kolay nasıl kilo verilir, en doğru zaman ne zamandır?

Doğumdan sonra kilo verme , yeni annelerin en büyük telaşıdır. Annelik hissinin verdiği mutluluk gebelik sırasında alınan kilolarla gölgelenebilir. Kilo artışı fazla ise yeni anne eski kıyafetlerinin içine giremez ve bu durum mutsuzluk yaratabilir. Bu nedenle doğumdan sonra pek çok kişi doğumdan sonra kilo verme yöntemlerini araştırmaya başlar. Burada püf nokta acele etmemektir. Vücut doğal olarak doğum öncesi formuna kavuşmak istediği için annenin kendini psikolojik ve fiziksel olarak çok fazla zorlamaması gerekir.

Doğumdan Sonra Kilo Verme İçin En Uygun Zaman Nedir?

Bilindiği gibi anne sütü dünyanın en besleyici gıdalarından biridir. Doğumdan sonra sadece anne sütü ile beslenen çocuklarının bağışıklık kuvvetlerinin çok daha sağlam olduğu yapılan araştırmalarca da kanıtlanmıştır. Bebeğin sağlıklı gelişimi için 6 ay boyunca anne sütü ile beslenmesi gerekir. Bu dönemde annenin diyet yapmaması ve sağlıklı beslenmesi gerekir. Emzirmek yüksek oranda kalori harcatır. Eğer anne emzirme sırasında aşırı kalori almazsa emzirme ile birlikte yavaş yavaş kilo verecektir. Emzirmenin aynı zamanda fiziği doğumdan önceki formuna getirme özelliği de vardır.

Doğumdan Sonra Kilo Verme

Yeni annelerin doğumdan sonra kilo verme için kendilerine yüklenmemeleri ve vücutlarının eski haline dönmesi için biraz zaman vermeleri gerekir. Pek çok uzman bu sürenin doğumdan sonra 6 ila 8 hafta arasında olduğu söylemektedir. Burada önemli olan istikrarlı olmak ve kendini zorlamamaktır. Gerçekçi beklentilere sahip olarak emzirme sırasında da doğum kilolarının büyük bir kısmından kurtulmak mümkündür.

Doğumdan Sonra Kilo Verme İçin Hangi Yöntemler Uygulanmalı?

Doğumdan sonra kilo verme için öncelikle sağlam bir psikolojiye sahip olmak gerekir. Annenin bu konuyu stres kaynağı olmaktan çıkarması gerekmektedir. Çocuğa verilen sütün de etkilenmemesi için katı diyetlerden kaçınmak ve içinde tüm besin öğelerinin bulunduğu bir beslenme diyetine sahip olmak önemlidir. Bu noktada bir diyetisyen desteği almak da sağlıklı sonuçlar verecektir. Diyetisyen doğumdan sonra kaçıncı haftada olduğunuza, süt miktarınıza ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kalori miktarına göre bir beslenme planı oluşturacaktır. Bu planı uygulamak hem süt kalitenizi bozmaz hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.

Doğumdan sonra kilo verme sırasında egzersiz ve uykunun da önemi büyüktür. Düzenli uyku metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar. Egzersiz ise hem kalori yakma hızınızı arttıracak hem de kendinizi daha enerjik ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Yoga ve yürüyüş gibi sporlar bu süreçte uzmanlar tarafından en çok önerilen spor dalları arasındadır. Özellikle açık havada yapılan yürüyüş kilo vermeniz için çok faydalıdır. Güzel havalarda bebeğinizi de yanınıza alarak yürümeniz hem onun da D vitaminden faydalanmasını sağlar, aranızdaki bağı kuvvetlendirir ve sizin de hareket ederek fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlar. Ara öğünlerinizde de sağlıklı atıştırmalıklar yaparak istikrarlı bir şekilde kilo verebilir, bu beslenme düzenini hayat boyu uygulayarak fit ve sağlıklı bir bedene sahip olabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();