Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Zayıf görünmenin en etkili yollarından biri de nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmektir. Doğru giyinmenin püf noktaları konusunda etkin ipuçları!

Zayıf görünmenin en etkili yollarından biri de nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmektir. Doğru giyinmenin püf noktaları konusunda etkin ipuçları yazımızda yer alıyor.

Diyet yapmak, spor, detoks… Bunların hepsi işe yarıyor ama uzun bir sürede sonuç veriyor. Eğer siz daha kısa sürede sonuç istiyorsanız, bu haberimizi dikkatle okuyun…

Önemli bir geceye hazırlanmak için 1 aylık bir süreniz varsa, diyet ve sporla forma girmek için bir şansınız var demektir. Ama eğer bu önemli gece sadece 3 gün uzağınızdaysa, daha kısa sürede sonuç veren bir şeylere ihtiyacınız var demektir.

Doğru giyinmenin püf noktaları

PROBLEM BÖLGE; KOLLAR

BUNLARI GİYİN
V yaka tişörtler
Dirsekte biten elbise ve bluzlar
Düz kollu tunikler
Bol kesimli kollar

BUNLARI GİYMEYİN
Çok dar tişörtler
Kolsuz elbise ve bluzlar
Askısız üstler
Kısa ve kabarık kollar

PROBLEM BÖLGE; BALDIRLAR

BUNLARI GİYİN
A kesim elbiseler
İnce topuklu ayakkabılar
Bol paça pantolonlar
Kalın siyah opak çoraplar

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

BUNLARI GİYMEYİN
Asimetrik etek boyu olan elbiseler
Platform topuk ayakkabılar
Kısa pantolonlar
Desenli çoraplar

PROBLEMLİ BÖLGE; BASENLER

BUNLARI GİYİN
Hayvan desenli üstler
Dar kesim, bele oturan ceketler
Topuklu ayakkabılar
Bol paça pantolonlar

BUNLARI GİYMEYİN
Hayvan desenli etekler
Erkek arkadaş ceketleri
Düz ayakkabılar
Beli pilili pantolonlar

İnce topuklu ve sivri burunlu modelleri tercih edin
Eteklerinizin altına kapalı burunlu ve en az 5 cm topuğu olan ayakkabılar giyerek bacaklarınızı daha ince ve çekici gösterebilirsiniz. Zarif bir burun ve narin topuklar bacaklarınızın görüntüsünde bütünlük sağlar. Alçak, kalın topuklu ve küt burunlu ayakkabılar bacağınızı daha kısa ve kalın gösterir.

Biraz dekolte gösterin
V-yakayı keşfedin. Baş aşağı duran, ucu açık bu üçgen dikkatleri orta bölgelerden uzaklaştırarak üst tarafa çekiyor. Üstelik belinizden yukarısını daha uzun ve ince gösteriyor. Çenenizle göğüsünüz arasındaki açıklık ne kadar çok olursa, ölçüleriniz o kadar oranlı gözükür. Geniş kalçaları, geniş V-yakalarla dengeleyebilirsiniz. Her şeyin V-yaka modelini toplamaya başlayın -tişörtler, bluzlar, süveterler, hırkalar, elbiseler ve ceketler.

Korselere sarılın
Doğru giyinmenin püf noktaları içerisinde bir diğer önerimiz, göğüs ve kalçanızı forma sokarken, can simitlerinizi de azaltan ürünleri tercih edin. Karın bölgenizi toparlayan korseleri elbiselerin veya kalem eteklerin içine giyin ve sonuca kendiniz de şaşıracaksınız.

Tek renk kullanın
Aynı tonda üstler ve altları seçerek baştan aşağı kesintisiz bir görünüm elde edebilir, daha ince ve uzun görünebilirsiniz. Farklı renklerde üst ve alt kombinasyonları, dikkati ortadaki bölgelere çekecektir.

Yapay bronzluk
Püskürtmeli solaryum ya da evde kendinizin hazırlayabileceği bir karışım kol ve bacaklardaki kılcal damarlar, lekeler, selülit gibi pürüzleri kapatabilir. Bronzluğu tercih etmiyorsanız, her cilt rengine uygun bir nemlendirici vücut losyonu pürüzlerin görünümünü azaltarak tepeden tırnağa ışıltı sağlar.

Takılardan faydalanın
• Uzun kolyeler dikkatleri kalçalardan uzaklaştırarak, ön tarafa doğru yönlendirirken boynunuzu da daha uzun gösterecektir.
• Göğüs hizasının üzerinde kolyeler veya büyük, sallantılı küpeler bakışların yüzünüze odaklanmasını sağlayacaktır.
• Göz alıcı bileklikler, sıra sıra bilezikler ve şık yüzükler bakışları kolların üst bölümünden uzaklaştırarak bileklere toplayacaktır.

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabılarınızı teninize uydurun
Vücudunuzun alt bölümünü daha uzun göstermek için renkleri kullanın. Kışın opak siyah çoraplar ve siyah topuklu ayakkabılar giyin. Yazın da aynı kombinasyonu ten renginize yakın ayakkabılar ve çıplak bacaklarla deneyin.

Saçlarınızı toplayın
Saçlarınızı başınızın arkasında atkuyruğu yapın ve tepesini hafifçe kabartın. Böylece hatlarınız daha keskin, yüzünüz daha ince gözükecektir.

Basit, süssüz jeanleri tercih edin
Düz kesim, sade jean deneyin. En uygun olanlar, koyu renk ve sakin cepli modeller. Detay ve süsten kaçının, yamalar, kemerler ya da dekoratif tüm aksesuarlardan uzak durun. Vücudu en ince gösterenlerse hiç şüphesiz boru paça modellerdir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();