Doğal Taşlar Ve Kristaller Hakkında Bilinmeyenler

Doğal Taşlar Ve Kristaller Hakkında Bilinmeyenler, Doğal Taşlar ve Hayatımızdaki Etkileri, Canlandırıcı Etkili Taşlar.

Taş deyip geçmemek gerek. Bazı doğal taşlar o kadar farklı güzellikte ve özellikte oluyor ki evlerimizde süs olarak çoğu zaman kullanmayı tercih edebiliyoruz. Ancak bunun yanı sıra taşların ve kristallerin içinde gizli olan özel enerjiler de mevcut. Bu enerjileri sayesinde de hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklarda tedavi için kullanılabiliyorlar. Sadece tedavilerde değil zihinsel yetenek gelişiminde, ruhsal anlamda pozitifleşmek konusunda ve sezgileri güçlendirmek için de kullanılabiliyorlar.

Doğal Taşlar ve Hayatımızdaki Etkileri

Her taşın kendine göre farklı bir enerjisi vardır. Bilimsel olarak ispat edilmemiş olsa da çoğu insanın taşların olumlu enerjisine inanıyor olması çoğu kişide de merak uyandırmıştır. Belki gerçekten bir enerjileri yoktur, ancak bu taşları takılarımızda veya evimizde görmek de insana huzur vermeye yetiyor.

Genel olarak taşlara verilen anlamlara ve özelliklere bir göz atalım.

Ameteist

Doğal Taşlar

Bu doğal taş meditasyonda etkin olarak kullanılan bir taştır. Endokrin ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği düşünülür. Kullanıldığı alana pozitif enerji doldurması için genelde bu taş tercih edilir. Yatıştırıcı bir etkisi olduğu düşünülmektedir. Meditasyonda da kullanıldığı göz önünde bulundurulduğunda bilinç seviyelerini açtığını söyleyebiliriz.

Mutluluk Veren Taşlar

Kuvars Kristali

Çevrenizde oluşan negatif enerjiyi azaltmak hatta yok etmek istiyorsanız kuvars kristalinden yardım alabilirsiniz. Beyindeki pozitif fonksiyonları uyarır. Ayrıca duygusal anlamda sizi dengeler. Gün içerisinde maruz kalınan radyasyon etkilerinden korunmak ve bunların üzerimizdeki zararlı etkilerinden kurtulmak için kuvars kristalini yaşadığımız alana koyabiliriz.

Sarı Yeşim

Keyif ve mutluluk verici bir enerjisi olduğuna inanılır. Eğer bağımlılık çektiğiniz zararlı bir madde veya alışkanlık varsa çevrenizde sarı yeşim bulundurarak onun enerjisinden yararlanabilirsiniz.

Zeytin Yeşimi

Doğal Taşlar

Migren hastasıysanız ve uyku sorunları çekiyorsanız sizin ihtiyacını olan bir zeytin yeşimidir. Bedeninizdeki enerji dengesini sağlamak ve romatizma ağrılarınızı hafifletmek istiyorsanız da size yardımcı olacağına inanılır.

Enerji İçin Bal Yeşimi

Çekingen bir insansanız sizi aktif hale getirecek olan doğal taş bal yeşimidir. Yorgun hissediyorsanız bal yeşimi taşınız size gün içerisinde enerji verecektir. Bal yeşimi taş ile yapılmış takılardan vazgeçmek pek mümkün olmayacak gibi gözüküyor.

Beyaz Yeşim

Gözlerinizde bir sıkıntı varsa beyaz yeşim taşı size göredir. Eğer kararsız bir insansanız beyaz yeşimin size vereceği enerji ile kararlarınızı daha kolay verebileceksiniz.

Mavi yeşim

Kapana kısılmış hissediyorsanız mavi yeşimin enerjisi ile kendinizi kapanınızdan çıkararak özgür hissedebilirsiniz. Sabrınızı korumanızda size yardımcı olacaktır.

Yeşil Yeşim

Sıkıntılı bir durumda korku ve endişe duyuyorsanız yeşim taşının enerjisinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca yeşil yeşim taşı vücudunuzdaki toksin maddeleri atmanıza yardımcı olacaktır. Denge ve şifa getirdiğine de inanılmaktadır.

Lavanta Yeşim

Duygusal yaralar ve hayal kırıklıkları çoğu insanı yormaktadır. Bunların olumsuz etkilerinden kurtulmak için lavanta yeşiminden yardım alabilirsiniz. Kendinizle barışık olmanızı sağladığına inanılmaktadır.

Siyah Yeşim

Üreme organları ile sıkıntıları olanlarda şifacı bir etkisi olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca algıyı açtığı da düşünülmektedir.

Sitrin

Canlandırıcı etkisi olduğuna inanılmaktadır. Tedavilerde en çok kullanılan taşlardan biridir. Özellikle böbrek, kolon, ciğer, sindirim sistemi ve kalp için yararlı olduğu düşünülmektedir. Ev içerisinde refahı sağlamak ve zenginliğe ulaşmak için kullanılan bir taştır.

Bantli Agat

Bir diğer adı banded agatedir. Enerjinizi yükseltmek ve negatif enerjiyi uzaklaştırmak isteyenler için kullanılır. Ayrıca stres ile baş etmekte sıkıntı çekiyorsanız bantli agat size yardımcı olacaktır.

Siyah agat

Alerjisi olan insanlar için kullanıldığı bilinir. Bunu yanı sıra menapozda ve hamilelik sürecinde kadınların yaşadıkları sıkıntılarda onlara destek enerji verdiği düşünülmektedir.

Sarı Agate

Kendinizi yalnız hissettiğiniz zamanlarda bu doğal taşlar ve enerjilerinden yardım alabilirsiniz. Geceleri rüyalarınızı güzelleştirmek ve güzel bir uyku çekmek isterseniz de sarı agate enerjisi ile size yardımcı olacaktır.

Ay Taşı

Kadınların yaşadıkları tüm sağlık sorunlarında ay taşından yardım alınabileceğine inanılmaktadır. Sezgileri güçlendirdiği ve dişilik kazandırdığı düşünülmektedir.

Kırmızı Lal

Kadınların regl dönemlerinde yaşadıkları düzensizlikleri azaltmaya yardımcı olduğu düşünülür.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();