Doğal Antibiyotik Sarımsak

Doğal Antibiyotik Sarımsak ! Sarımsağın faydaları nelerdir? Sarımsak saklamanın püf noktaları var mı? Kokusu nasıl giderilir?

Doğal Antibiyotik Sarımsak

Kokusundan dolayı yemekten çekindiğimiz sarımsak ; doğal antibiyotik özellikleri taşıyor. Özellikle grip, nezle gibi soğuk algınlığı hastalıklarına karşı koruyor.

Sarımsağın Faydaları
Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın içeriğinde yüksek oradan germanyum maddesi bulunur. Bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun direncini artırır, hastalıklara karşı koruma sağlar. Grip olmamak için ya da olduğunuzda iyileşmek için sarımsağın etkili gücünden yardım alabilirsiniz.
Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını ve mikropların temizlenmesini sağlar; salgın haline gelen domuz gribinden korunmak için doğal ve etkili bir yöntem olarak uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.
Hücrelerin yapısını bozan serbest radikallere karşı güçlü bir koruyucudur. Bu sayede vücudun erken yaşlanmasını önlemektedir. Saç, cilt sağlığı için de olumlu etkileri bulunmaktadır.
Yüksek tansiyon ve kolesterolü düzenleyici özelliği olan sarımsağı çiğ ya da pişmiş olarak tüketebilirsiniz. En yüksek düzeyde faydalarından yararlanmak için sarımsağın çiğ tüketilmesi öneriliyor.
Tek başına  yemeyi sevmiyorsanız bir kâse yoğurdun içine ekleyebilirsiniz. Bu sayede hastalıklardan korunurken günlük kalsiyum ihtiyacınızı sağlar, kemik erimesine karşı önlem almış olursunuz.
Günde 1 diş sarımsak tüketerek hastalıklara karşı doğal koruma sağlayabilirsiniz. Daha yüksek miktarda sarımsak yemek tansiyonunuzun düşmesine ve kendinizi halsiz hissetmenize neden olabilir.

Dogal Antibiyotik Sarimsak1

Nasıl Saklanır?

Sarımsağa ihtiyaç duyduğunuzda her defasında kabuklarını soyup ellerinizin kokmasını istemiyorsanız pratik bir önerimiz var.
Ellerinize mutfak eldiveni takın. 1 hafta boyunca tüketebileceğiniz kadar sarımsağı soyun. Cam bir kavanozun içine sarımsakları bütün olarak doldurun. Üzerini geçecek kadar zeytinyağı ekleyin. Kavanozun kapağını kapatıp buzdolabına kaldırın. İhtiyaç duyduğunuz her anda kavanozdan sarımsak alarak kullanabilirsiniz. Sarımsaktan artan zeytinyağını salatalarınızda kullanabilirsiniz. Sarımsak aromalı zeytinyağı yemeklerinize de hoş bir tat verecektir.

Kokusu Nasıl Giderilir?

Çiğ  yedikten sonra oluşan kokuyu gidermek için birkaç tane karanfili ağzınızda tutun. Tadı acılaşana kadar bekletin.
C vitamini deposu maydanoz; sarımsak kokusunun giderilmesi için etkili bir yöntem. Birkaç dal maydanoz yemek sarımsak kokusunu yok ederken midenizi de dinlendirir.
Sarımsağın tadından hoşlanmıyorsanız küçük parçalara bölüp bir bardak suyla ilaç içer gibi yutabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();