Diş Taşı Temizliği ve Diş Beyazlatma

Diş Taşı Temizliği ve Diş Beyazlatma! Daha beyaz ve sağlıklı dişlere nasıl sahip olunur? Güzel gülüşler için yapılacak adımlar neler?

Dişlerinize bakım yapıyorsunuz, düzenli fırçalıyorsunuz ancak yine de istediğiniz beyazlığa ulaşamıyorsanız farklı diş beyazlatma yöntemleri denemek isteyebilirsiniz. Evde diş beyazlatma yöntemleri arasından size uygun olanı kolayca uygulayabilirsiniz. Tartar nasıl temizlenir soruları için de uzmanların görüşlerinden yararlanarak tüm bu soruların yanıtlarını sizler için bir araya topladık.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Travmalara, yaşın ilerlemesine ve bazı ilaçların yan etkilerine bağlı olarak dişlerin beyazlığı kaybolabilir. Ancak “bleaching” yöntemi sayesinde bu etkiler ortadan kaldırılarak daha beyaz dişlere sahip olmak mümkün olabilir.

Diş taşı da diş sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Dişlerinizi fırçaladığınızda dahi çoğunlukla diş taşı oluşmasını engelleyemezsiniz. Çünkü diş fırçası ağzınızda her yeri temizleyemez. Ancak bunun için de belli yöntemler vardır. Diş taşı temizliğine özen gösterdiğiniz takdirde diş eti hastalıklarından da korunmuş olursunuz.

Diş Taşı Temizliği ve Diş Beyazlatma

Dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız isterseniz hekim kontrolünde isterseniz evde uygulayabileceğiniz bleaching yöntemleri vardır. İki işlemde de özel bir jel yardımıyla plastik ağızlıklar kullanılarak 5-7 seansta daha beyaz dişlere kavuşmanız sağlanır. Bu işlem yapılırken diş etlerini özenle korumak gerekir. İlacın kullanım süresinin ve yoğunluğunun mutlaka bir uzman tarafından ayarlanması gerekmektedir.

Dişlerin ne kadar beyazlayacağı kişiden kişiye göre değişir. Genelde sarı bir renge sahip dişler daha hızlı ve kolay bir şekilde beyazlar. Yapılan işlemler de hiçbir ağrı yaşanmadığı için oldukça tercih edilir. İşlem yapıldıktan sonra dişlerin bu beyazlığı koruması da 2-3 seneyi bulmaktadır.

Bleaching işleminin maliyeti de hekim kontrolünde yapılanlarda 1000 TL gibi bir miktarı bulabilmektedir. Ev tipi tercih edilen beyazlatmalarda 650 TL civarında bir maliyet ortaya çıkabilmektedir.

Diş Taşı Temizliği ve Diş Beyazlatma

Diş Taşlarınızı Mutlaka Temizletin

Diş taşları tükürükteki mineraller ve dişlerde oluşan bakterilerin sebep verdiği plaklar diş taşı oluşumuna sebebiyet verir. Düzenli temizlenmezse oldukça kötü bir görüntü oluşturan diş taşları, diş etlerinde de farklı birçok hastalığın oluşmasına neden olur.

Diş taşları temizlenirken denenen yöntemlerden biri gratuar ve küret gibi aletlerde yapılan diş taşını kazıma operasyonudur. Bu işlem diş etlerinde kanamaya sebebiyet verebileceği için bir uzman tarafından yapılması şarttır. Bunun dışında titreşimli özel bir cihazla diş taşlarının temizlenmesi de sağlanabilir.

Diş taşı temizliği maliyeti araştırıldığında da ortalama olarak 250 TL civarı bir maliyet ortaya çıkmaktadır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();