Diş Ağrısına Çözüm İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler        

Diş Ağrısı İçin Doğal Yöntemler ! Diş ağrınız mı var ? Ağrılarınızı dindirebilecek, evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal yöntemler neler?

 Birçoğumuzun oldukça yakından bildiği bir ağrı olan diş ağrısı, birçok ağrı ile kıyaslandığında çok daha fazla acı veren bir ağrıdır. Özellikle gecenin bir yarısı tutan diş ağrısı için, ya da o anda doktora gidemeyecek kadar acı içinde olup en azından doktora gidene kadar ağrıyı hafifletmek isteyenler için birçok önerimiz mevcut. Ama her şeyden önce dişlerimizin vücudumuzdaki en önemli yerlerden biri olduğunu hatırlatmak isteriz. Kalp ve böbrek hastalıkları gibi birçok soruna neden olabilen çürük dişlerin tedavisinin zaman kaybedilmeden yapılması hem ağrı çekmemenizi sağlayacak hem de diğer hastalıkların tetiklenmemesine imkân sağlayacaktır. İsterseniz şimdi gelin hep birlikte diş ağrısı için doğal yöntemler neler birlikte bakalım.

Diş Ağrınızın Hafiflemesini Sağlayacak Doğal Yöntemler

Sarımsak İle Yapılan Diş Tedavisi

Sarımsakta mevcut olan antibiyotik etkisinin vücudumuzun her alanına sağladığı bir yarar elbette mevcut. Diş ağrıları için de tercih edilen sarımsak, bir miktar tuz ile karıştırılıp dişinize uyguladığınızda ve bir süre beklettiğinizde ağrınızın azaldığını göreceksiniz. İlk anda bir miktar acı çekmenize sebep olsa da sonradan ağrınız tamamen yok olacaktır.

Diş Ağrısı İçin Doğal Yöntemler        

Buz Yardımı İle Evde Diş Ağrınızı Sona Erdirebilirsiniz

Bir miktar buz alıp ağrıyan dişiniz ve yanağınızın arasına koyun. Buz eriyene kadar yerinden oynatmayın. Buzun dondurucu etkisi mevcut bölgeyi hissizleştireceğinden ağrıyı hissetmemeye başlayacaksınız. Ancak buzla tedavinin en kötü yanı diş etiniz normal vücut ısısına döndüğünde ağrınızın tekrar başlama ihtimalinin oldukça yüksek olması olacaktır.

Sirke Ve Tuzlu Su İle Diş Ağrısını Geçirme

Sirke oldukça keskin bir madde olduğundan dolayı özellikle dolgusu olmayan dişlerde etkili olmaktadır. Bir miktar sirkeyi ağzınızda gezdirerek iltihaplanan dişlerinizin sahip olduğu mikropların ölmesini sağlayabilirsiniz. Sirkenin içine bir miktar su karıştırarak gargara yapmanız sirkenin keskinliğini bir miktar azaltacağından, ağızda oluşabilecek tahriş ihtimalini de ortadan kaldırmış olacaktır.

Karanfil

Kuru karanfilin bu konuda adeta en etkili ilaç olduğu gerçeğini hepimiz kabul etmeliyiz. Kuru karanfili ağrıyan dişin üstüne bastırdığınız takdirde bir süre sonra o bölgenin uyuşarak hissizleştiğini fark edeceksiniz. Ayrıca antibakteriyel özelliği ile de o bölgedeki iltihapları yok etmeye ve temizlemeye yardımcı olacaktır.

10 baş kuru karanfil öğütülerek yarım bardak ılık suda 5 dakika bekletip, ardından da bu su ile gargara yapabilirsiniz. Bardağın altına çöken karanfillerin posasını da oradan alarak ağrıyan dişinizin üzerine yerleştirdiğinizde ağrıyan bölge etrafında çok daha etkili bir uyuşma sağlanabilir. Bunu yaparken karanfil posasını yutmamaya özen göstermelisiniz. Yuttuğunuz takdirde ishal gibi bir rahatsızlıkla yüz yüze gelmeniz oldukça olası olacaktır.

Diş Ağrısı İçin İlk Etapta Yapılabilecekler Nelerdir?

Öncelikle dişlerinizi temizleyerek, içinde bir şey kalmadığına emin olmalısınız. Unutmayın ki özellikle dolgusu zedelenmiş dişlerde içine bir parça kaçtığı takdirde ağrı çok daha şiddetli bir hal alabilir. Sonrasında ise temizlediğiniz dişinizde eğer ağrı devam ediyorsa tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz. Böylelikle ağrılarınız yeterli miktarda azalacaktır.