İstanbul’da Denenmesi Gereken 5 Farklı Kahve Yeri

İstanbul’da Denenmesi Gereken 5 Farklı Kahve Yeri, Minoa Books And Coffee, Ministry Of Coffee (MOC), İstisna Tatlar

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Nasıl bir hikâyesi vardır bilmiyoruz, ama her kahve içtiğimizde dile getiriyoruz. Bir de kahveyi ilk keşfeden canlılar keçilerdir. Bir rivayete göre keçilerini otlatan bir çoban, keçilerin garip bir ağacın meyvesini yedikten sonra daha canlı ve hareketli olduklarını fark edince durumu dervişleri Şazili ile paylaşmıştır. Hatta ilk zamanlarda kahveye bu ismi vermişlerdir. Ağacın meyvesinin ilk sulu hale gelmesi ve içecek olarak kullanılması Yemen’de olmuştur.

İstanbul ‘un En Gözde Butik Kahve Dükkanları

İstanbul’da son zamanlarda açılan, küçük butik kahve dükkanları hepimizin gözüne takılmıştır. Kahvesi nasıl acaba dediğimizde olmuştur. Bu mekanlar çoğaldıkça hangisine gideceğimizi şaşırır durumdayız. Acaba en güzel kahveyi neresi yapıyor diye merak ediyorsanız, yazının devamını okumanızı öneriyoruz.

İstisna Tatlar

İstanbul’da Denenmesi Gereken 5 Farklı Kahve Yeri

Moda caddesi üzerinde bulunan İstisna Tatlar, isminden anlaşılacağı gibi istisna tatları barındırıyor. Özellikle dağ çilekli ve mandalinalı Türk kahvesini denemeden geçmeyiniz. Bu şirin mekânda yiyeceğiniz tatlı ile kahvenizi bir araya getirdiğinizde mutluluktan ayaklarınız yerden kesilebilir. Moda’ya yolunuz düşerse, bu küçük dükkandaki kahveden içmeden gitmeyin.

Şairler Kahvesi

Beşiktaş bölgesinde bulunan bu mekanda kahvenizi yudumlarken, dekoruna hayran kalabilirsiniz ve sizi başka bir diyara götürebilir. Belki de en sevdiğiniz yazarın kitabını burada okurken onunla kahve içmiş bile olabilirsiniz. Sabahattin Ali ile kahve içip dertleşmek ve arkadaş olmak istiyorsanız bu mekâna mutlaka gitmelisiniz.

Ministry Of Coffee (MOC)

İstanbul’da Denenmesi Gereken 5 Farklı Kahve Yeri

Kahve denilince akla sadece Türk kahvesi gelmemeli. Kolombiya, Kosta Rika, Meksika, Peru, Panama ve Kenya gibi bölgelerden getirilen 12 çeşit kahvesi ilk dikkati çekenler arasında yer almaktadır. Klasik kahvelerden sıkılmış ve farklı kahveler arayanların gitmesi gereken bir mekan. Muhteşem mimarisine aşık olabilirsiniz. Her gittiğinizde farklı bir yörenin kahvesini içtiğinizi düşünüp astral bir seyahat edebilirsiniz. Atmosferi o kadar güzel ki çıkmak istemeyeceğiniz bir mekân olabilir.

Minoa Books And Coffee

Kitap ve kahve bir arada o kadar güzel oluyor ki, İnsan saatlerce o köşede sessizce kalabileceğini düşünürken, kitabın içindeki zamana gidip orada yaşamak isteyebilir ve bir anda zamanı durdurmak isteyebilirsiniz. Sessizce kahvenizi yudumlamak isteyeceğiniz bir mekana ihtiyacınız var ise, orası tabi ki Minoa. Bazen bu dünyadan gitmek ve okuduğunuz kitabın içinde kendinize bir köşe ararsanız eğer, Minoaya gidip bir köşede kahvenizi içerken sizi hayallerinizin içine alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Mahalo Coffee Shop

İstanbul’da Denenmesi Gereken 5 Farklı Kahve Yeri

Galata, İstanbul denince akla ilk gelen yerlerden biridir. Bir de burada bir kahveci olduğunu düşünün Galata’nın mistik havası içinde yüksek tavanlı huzurlu ve sanatsal bir mekanda güzel kahveler yapıldığını düşününce, kahve ve sanat kokan bu yerin mimarisinden sarhoş olabilirsiniz. Kahve sarhoş etmez demeyin burası edebilir. Eski zamanlara gitmek isteyenler, bu mistik kokuda kaybolup sarhoş olabilirsiniz.