Country Tarzı Ev Dekorasyonu

Country Tarzı Ev Dekorasyonu . Son yılların popüler ev dekorasyonu fikirleri içerisinde country ev dekorasyonu öne çıkıyor. Dekorasyon fikirleri!

Yeni bir ev kurmak ya da eşyaları yenilemek... Hepsinin ayrı bir zorluğu var. Özellikle günün modası ve zevkleri arasında kalan ya da çeşitlilik sebebi ile kafası karışan insanlardansanız durumunuz çok daha zor olacaktır. Yeni bir eşya alırken önceliğiniz daima isteklerinizi net bir şekilde kararlaştırmanız olmalıdır. Özellikle renk konusu oldukça önemlidir. Halıdan perdeye, aksesuarlardan çiçeklerinizin ve duvarlarınızın rengine kadar her şeyi etkileyecek olan renk seçimi belki de mobilya seçiminde en zor olan noktadır. Eğer ev dekorasyonunda canlı renkleri tercih etmek istiyorsanız evinizdeki detaylar tamamen bu renkler üzerinden devam etmelidir. Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ve birçok evde etkilerini gördüğümüz country tarzı ev dekorasyonu ise sadelikten yana olanlar için en uygun tercihler arasında yer almaktadır.

Country Tarzı Ev Dekorasyonu

Country Tarzı Nasıl Olur?

Özellikle yöresel ve köy evlerini andıran ama bunun çok daha modern dokunuşlar ile birleşmiş haline verilen isim olan country özellikle son yıllarda en ok tercih edilen ev dekorasyon tarzlarından biridir. Oldukça sıcak ve sakin oluşunun yanı sıra eskiyi anımsatan country tarzı modern mobilyalara oranla oldukça zıt bir görünüme sahiptir. Fransız, İngiliz ve Amerikan en çok bilinen ve tercih edilen country tarzlarının başında gelmektedir. Evinde eski fakat romantik bir dokunuş isteyenlerin en çok tercih ettiği country modeli ise elbette Fransız tarzda olanıdır. Kıvrımlı mobilyalar ile hatların çok daha yumuşatılmış olması hem eskiyi çağrıştırırken hem de romantik bir dokunuş sebep olur.

Country Tarzı Ev Dekorasyonunda Kullanılan Renkler Ve Detaylar

Özellikle eskitme görünümlü mobilyaların tercih edildiği country tarzı evlerde amaç kır evi görünümü vermek olmalıdır. Ekose desenli kumaşlar country tarzı dekorasyonların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Düz renklerin üzerinde özellikle çiçekli desenleri bol bol kullanabilirsiniz. Aksesuar seçimlerinde de şıklık ve sadeliği bütünleştiren porselen seçimleri country tarzı dekorasyonların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Yatak odalarında da sık sık rastladığımız country tarzı dekorasyonda ahşap ve süslü mobilyalar, klasik bir dekoratif ürün olan ayna ve antika bir konsol ile tarzı kolayca yakalamanız mümkün hale geliyor. Ev tekstili olarak her zaman doğal dokumaları tercih etmeniz gereken country tarzı dekorasyonlarda aynı zamanda rahatlık da ön planda olmalı. Bir yere dokunmaya kıyamamak gibi bir his uyandırmamalı. Mutfak dolapları ise ahşap ve oymalı olabilecek şekilde tercih ediliyor. Açık raflar ağırlık kazanıyor ve raflarda kavanoz ve porselenler gibi özellikler dikkat çekiyor. Teknolojik unsurlar ya da metal eşyaların ise country tarzı ev dekorasyonunda fazla yeri yok. Mobilyalar da kıvrımlı olarak seçildiyse gerçek bir country tarzı ev dekorasyonunda sahipsiniz demektir.

No more pages to load

No more pages to load