Coolaser Tekniği Nedir?

Coolaser Tekniği Nedir? Coolaser Tekniği Nasıl Uygulanır? Kimlere Uygulanabilir Kimlere Uygulanamaz?

Amerikalı ünlülerin pürüzsüz ciltleri için kullandıkları bir yöntem açıklandı ve gün be gün ülkemizde de yayılmaya başladı. Siz de merak etmiyor musunuz Kim Kardashian’ın cildi için uyguladığı bu coolaser tekniği neymiş, neyin nesiymiş? Sizin için inceledik.

Coolaser Tekniği  Nasıl Uygulanır?

Gelişmiş bir lazer teknolojisinden oluştuğunu söyleyebiliriz ilk olarak. Amacı ise deriyi yakmadan üst tabakasını uzaklaştırmaktır. Güneşte çok kaldığınızda derinizin rengi değişir, üst tarafı kurur ve daha sonra soyulmaya başlar. Alttan çıkan deri her zaman taze ve hassastır. Coolaser aslında bu mantığı sağlıklı olacak şekilde düzenliyor ve uyguluyor. Bir çeşit peeling olarak da değerlendirilebilir. Ancak bu teknikte asıl önemli olan nokta lazerin etkisi ile deri altında kolajen oluşumunun arttırılmasıdır. Böylece alttan çıkan deri parlak ve pürüzsüz olur.

Coolaser Tekniği

Bu uygulama mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Yüzünüze ve elinize uygulaması oldukça kolay olmaktadır. İşlem uygulanırken hem derinin üst tabakası alınır hem de cildin derinindeki tabakada proteinler aktive edildiği için yenilenme sürecinin hızlanması sağlanır. Yüz ve el uygulanması en kolay yerler olduğu gibi en çok uygulama yapılan yerler arasında yer almaktadır. Ancak bu uygulamayı vücudunuzun herhangi bir noktası için rahatça uygulatabilirsiniz. Lazer etkisi oldukça hassas bir şekilde ayarlanan Coolaser ile ısı hasarı da oluşmadığı için diğer lazer uygulamalarına göre daha çok gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.

Kimlere Uygulanabilir Kimlere Uygulanamaz?

Cildiniz parlaklığını kaybetmişse, pürüzlü bir görüntüye sahipse, porları çok genişse ve sivilce izleri mevcutsa coolaser tekniğini  rahatlıkça yaptırabilirsiniz. Bunların yanı sıra hafif olan çatlaklarda ve deri lekelenmelerinde, 35 yaş sonrası için yaşlanmayı geciktirme konusunda, derinin yenilenmesine yardımcı olmak ve nem artışınızı sağlamak için Coolaser uygulaması yapılabilmektedir.

Coolaser Tekniği

Uygulama yaptırmak istediğiniz bölgede enfeksiyon var ise, hamile iseniz, yoğun bir sigara içicisi iseniz bu uygulamadan maalesef yararlanamazsınız. Bunların yanı sıra keloid gelişiminin olması ve yara iyileşmesini bozan kronik rahatsızlıklara sahip olanlarda da Coolaser uygulaması gerçekleştirilememektedir. Bu uygulamayı yaptırmaya karar verdiğinizde bilgisayar aracılığı ile yapılan analiz ile işleme uygunluk durumunuz da özel olarak belirlenmektedir.

Cilde Faydaları Nelerdir?

Coolaser tekniği uygulamasını gençleşme ve canlı bir görünüme kavuşma için yüzünüze uygulayabilirsiniz. Çilleri olanlar ve yaşlılık sebebiyle derilerinde lekelenmeler oluşanlar da bu uygulamayı vücutlarının her yerinde kullanabilirler. Yüzünüze, elinizin üst yüzeyine, dekolte bölgenize, çatlaklarınızı gidermek için karın ve bacak bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Tüm vücudunuzun pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız bu isteğinize göre işlem tüm vücudunuza da uygulanabilmektedir.

45-60 dakika süren seanslar alınan sonuca ve kişinin yaptırma amacına göre 1 ile 6 seans arasında değişiklik göstermektedir. Seanslarında arasındaki süreler ise kişinin iyileşme hızına bağlı olarak farklılık göstermektedir. İşlem yapıldıktan sonra güneşten uzak durulmalı ve sigara tüketiminden mutlaka kaçınılmalıdır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();