Çocuklu Boşanmış Çiftler İçin Babalar Günü

Çocuklu Boşanmış Çiftler İçin Babalar Günü, Boşanmış Ailelerin Çocukları İçin Babalar Günü, Görüşmeye Engel Koymayın

Çocuklu boşanmış çiftler için bazı önemli günler diğer kişilere göre çok daha zor geçiyor. Çocukların bu özel günü mutlu ve güzel bir psikoloji ile atlatmaları için anne ve babaların iş birliği içinde olmaları çok önemli. Çocuğunuz için her şeyin en iyisini isteyen anneler için boşanma sırasında ve sonrasında yaşanan tüm tatsız hadiseleri çocuklara hissettirmemek çok önemli. Siz karı koca olarak ne yaşarsanız yaşayın olayın bütününe baktığınızda aynı zamanda bir çocuğun anne ve babasısınız.

Çocuklu Boşanmış Çiftler Babalar Gününde Nasıl Davranmalı

Görüşmeye Engel Koymayın

Çocuklu Boşanmış Çiftler

Eğer ortada herhangi bir fiziksel ya da ruhsal şiddet gerçeği yoksa çocuğunuzu babası ile görüşmeye teşvik edin. Unutmayın ki anne ile kurulan güven bağının yanı sıra baba ile kurulan bağ da gelecekteki rollerin oluşmasında çok büyük bir etkiye sahiptir. Çocuğunuzun anne şefkatinin yanı sıra baba güvencesine de ihtiyacı var. Karı ve koca kavramları farklı boşanma sonrasında başka insanlara yüklenebilirken anne ve baba kelimelerinin böyle bir lüksü yoktur. Anne ve babalarımız bu hayat içerisinde asla değişime uğrayamaz. Bu sebeple birini baba kadar sevmek ile birinin babası olmak çok farklı olgulardır. Özellikle küçük yaştaki erkek çocuklarının rol modellerini alacak erkek bir otorite kaynağına ihtiyaç duyulduğu da asla unutulmamalıdır.

Kız çocuklarında ise baba figürü ilerde seçeceği eş de dahil olmak üzere birçok konuda belirleyici bir özelliğe sahiptir. Çocuklarınızın huzurlu bir ortamda büyümesine imkan sağlamak amacı ile boşanmış olmanız annelik ya da babalık görevinizin sona ereceği anlamına gelmiyor. Aksine sorumluluklarınız çok daha artarak devam edecek. Boşanmış çiftlerin birbirleri hakkında olumsuz söylemlere yer vermeyerek çocukta algıyı zedelememeleri ve görüşmeye engel olma gibi çocuğun psikolojisine zarar verecek eylemlerden uzak durmaları gerekiyor.

Boşanmış Ailelerin Çocukları İçin Babalar Günü

Çocuklu Boşanmış Çiftler

İstifa ettiğiniz tek kurum evlilik kurumu. Siz hala bir çocuğun anne ve babasısınız. Mezuniyet, düğün ve bunun gibi birçok organizasyonda nasıl yan yana gelmek durumunda kalacaksanız bazı özel günlerde de bu istisnaları gerçekleştirerek çocuğunuza huzur ve güven ortamı sunmalısınız.

Babalar Günü için mümkünse baba, anne ve çocuklar için birlikte bir plan hazırlamak ve tüm günü olmasa dahi birkaç saati birlikte geçirmek çocuğunuzu mutlu etmeye yetecektir.

Eğer boşanma sürecinde çok büyük bir sorun yaşadıysanız çocuğunuza bunu yansıtmayın. Sevgi dolu bir sarılışla onu o gün babalar gününü kutlaması için babasının yanına göndermeniz hem çocuğunuz hem de babası için etkili bir iletişime sebep olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();