Çocuklara Mutlaka Verilmesi Gereken Omega 3 Takviyesi

Çocuklara Omega 3 Takviyesi. Omega 3 Takviyesi Çocuklara Neden Verilmelidir? Omega 3'ün en doğru kullanım şekli nasıl olmalıdır?

Öncelikle kadınların hamilelik dönemlerinde kesinlikle Omega 3 takviyesi alması gerektiği belirtilmelidir. Yeterli seviyede takviye almayan veya bu anlamda beslenmesine dikkat etmeyen kadınların hamilelikleri sonucunda depresyon riskinin çok daha fazla olabileceği doktorlar tarafından açıklanmıştır.

Omega 3 Takviyesi Çocuklara Neden Verilmelidir?

Çocukların takviyesine gerek duyup duymadığının anlaşılabileceği bir yöntem vardır; eğer anne hamilelik sürecinde yeterli kadar  takviye almışsa ve doğumdan sonra bebek sadece anne sütü ile besleniyorsa bu süreçte bebek  takviyeye gerek duymaz. Fakat annelerin hamilelik süreçlerinde Omega 3 takviyesini yetersiz veya hiçbir şekilde kullanmaması durumunda, ayrıca bebeklerin anne sütünü reddetmesi anında kesinlikle balık yağı takviyesine de başlanması önemlidir.

Çocuklara Omega 3 Takviyesi

Omega 3 ve Omega 6’yı vücut kendi başına üretemez ve ek bir şekilde takviye edilmedikçe çocuk bunlardan mahrum kalır. Bu yüzden de kesinlikle yeterli miktarda Omega 3 ve balık yağı takviyesine başlanmalıdır. Çocuklara balık yağı verilmesi için belli bir yaşa gelmesinin beklenmesi değil, her yaş grubunda ölçeğinin artırılması daha doğru olacaktır.

Balık Yağı Bebeklere Ne Zaman Verilmelidir?

Balık yağının da çocuklara verilmesi önemli ve gereklidir. Balık yağı zihnin gelişmesine yardımcı olurken, kolesterol ve şeker riskinin ileriki dönemlerde rastlanmasını azaltır. Ayrıca balık yağı çocuklara mental ve fiziksel sağlık açısından katkı sağlamaktadır. Bebekler için balık yağı, doğduğu andan itibaren belli aralıklara verilmelidir. Çocuklar büyüdükçe ve balık türlerini yemeye başladıkça balık yağının kullanımı azaltılabilir. Doktor kontrolü altında miktar belirlemesinin yapılması da balık yağı kullanımı adına önemli bir detaydır.

Bebek Ve Çocuklarda Kullanılması Gereken Omega 3 Vitamini Nelerdir?

Bebeklerde ve çocuklarda her yaş grubunda değişiklik gösteren miktarlarıyla beraber en çok önerilen vitamin takviyesi; Omnivit Omega 3 Kiddy olarak gösterilmektedir.  Bu vitaminin, şurup formunda olması bebeklere içirilmesinde kolaylık sağlayacaktır. Limon aromaları kullanılmıştır ve bebeklerin bağışıklık sistemlerinin güçlenmesine yardımcı olur. Mevsimsel rahatsızlıkları çok sık yaşayan bebeklerde kesinlikle koruma etkisi görülmektedir. Omega 3 vitamini dışında vücudun üretemediği ve dışarıdan takviye alınmasının gerektiği C vitamini de içeriğinde bulunduran Omnivit Omega 3 Kiddy; kemik gelişimini de güçlendirerek bebeklerin gelişimine katkıda bulunur.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();